19 Kasım 2018 Pazartesi 07:07
 
  • 5,344 TL

  • 6,098 TL

  • 209,82 TL

  • 93.616

Öncekiler Sonrakiler

KERTİL TEKKE'DE HIDRELLEZ COŞKUSU

Kertil Tekke'de Hıdrellez coşkusu
07 Mayıs 2018 Pazartesi 12:13

Bu sene 10. Su düzenlenen etkinlikte mehteran takımının gösterisiyle Tasavvuf Müziği, Kur’ anı Kerim Tilaveti ve Mevlidi Şerif okundu.

İzmit Belediyesi tarafından Kertil Tekke’de hıdrellez  etkinliği düzenlendi. Bu sene 10. Su düzenlenen etkinlikte mehteran takımının gösterisiyle Tasavvuf Müziği, Kur’ anı Kerim Tilaveti ve Mevlidi Şerif okundu.

Hıdırellez etkinliğine İzmit Belediye Bşk. Dr. Nevzat Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Karagöz, belediye meclis üyeleri Ak Parti ilçe kadın kolları yöneticileri, mahalle muhtarlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlara helva ikramında bulunulan etkinlikte konuşan  Başkan Doğan “ Allah tüm milletimizi huzur içerisinde nice Hıdırellezlere kavuşturmayı nasip etsin. Hıdırellez baharın işaretidir, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğin, sevincin heyecanın da yaşandığı bir süreçtir. Türk kültüründe önemli bir dönemdir. Bunu Kertil Tekke bölgemizde sizlerin katılımıyla kutlamaya çalışıyoruz. Bu akşam manevi dünyamızı güçlendirecek güzel bir etkinlik yapıyoruz.

DÜNDEN DAHA İYİZ

İlk belediye başkanı seçildiğimde bu bölgeye geldiğimde bir harabe görünümü vardı. Bugün dünden daha iyi durumdayız. Daha güzel bir çevremiz, parkımız, oyun alanlarımız, muhtarlığımız var. Şehrimiz her geçen gün artan nüfusuna rağmen çok güzel gelişmeleri beraberinde getiriyor. Sizlere daha güzel daha yeşil bir İzmit için çalışıyoruz. Hastanelerimiz daha iyi durumda. Okullarımıza ciddi destekler veriyoruz. Yavrularımız için elimizden gelen desteği veriyoruz. Dünden daha iyiyiz. Ama yetmez, şehrimiz de ülkemiz de dünden daha iyi olmalı. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Bu vatanı bize emanet eden Malazgirt’ten bu yana, Çanakkale’deki kahramanlarımızı, Kurtuluş Savaşı’nda başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fedakarlıklarını, 15 Temmuz şehitlerimizi, gazilerimizi, Afrin, Fırat Kalkanı Operasyonu’ndaki şehitlerimize, emeği geçenlere vefamızı çok çalışarak gösterebiliriz.

BİRLİĞİMİZ VE BERABERLİĞİMİZ BOZULMASIN


Görevlerimizi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde yapıyoruz. Kuruşunuzu ziyan etmeden sizlere daha güzel yaşam olsun diye, çocuklarımız bizim gördüğümüz eksikleri görmesin diye gayret ediyoruz. Yeter ki bu birliği beraberliği ve sizin desteğinizi görmeye devam edelim.  Milletimiz, çoluk çocuğuyla birlikte yuvasında, mutlu huzurlu olsun” dedi.
Bu haber 432 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yaralı Garip tedavi edildi

Yaralı Garip tedavi edildi

.

Özak 'şehir planlamasına önem verdik'​

Özak 'şehir planlamasına önem verdik'​

Kocaeli Şehir Plancıları Odası Başkanı Rahmi Erdal Tümpalay ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’a ziyaret gerçekleştirdi

Süleyman Soylu taziye için gelecek

Süleyman Soylu taziye için gelecek

.

İZAYDAŞ’ta büyük bakım tamamlandı

İZAYDAŞ’ta büyük bakım tamamlandı

İZAYDAŞ Yakma Tesisi, kapsamlı bakımlarından birini daha başarıyla tamamladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ