17 Temmuz 2018 Salı 22:36
 
  • 4,802 TL

  • 5,601 TL

  • 191,03 TL

  • 91.630

Öncekiler Sonrakiler

KERTİL TEKKE'DE HIDRELLEZ COŞKUSU

Kertil Tekke'de Hıdrellez coşkusu
07 Mayıs 2018 Pazartesi 12:13

Bu sene 10. Su düzenlenen etkinlikte mehteran takımının gösterisiyle Tasavvuf Müziği, Kur’ anı Kerim Tilaveti ve Mevlidi Şerif okundu.

İzmit Belediyesi tarafından Kertil Tekke’de hıdrellez  etkinliği düzenlendi. Bu sene 10. Su düzenlenen etkinlikte mehteran takımının gösterisiyle Tasavvuf Müziği, Kur’ anı Kerim Tilaveti ve Mevlidi Şerif okundu.

Hıdırellez etkinliğine İzmit Belediye Bşk. Dr. Nevzat Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Karagöz, belediye meclis üyeleri Ak Parti ilçe kadın kolları yöneticileri, mahalle muhtarlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlara helva ikramında bulunulan etkinlikte konuşan  Başkan Doğan “ Allah tüm milletimizi huzur içerisinde nice Hıdırellezlere kavuşturmayı nasip etsin. Hıdırellez baharın işaretidir, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğin, sevincin heyecanın da yaşandığı bir süreçtir. Türk kültüründe önemli bir dönemdir. Bunu Kertil Tekke bölgemizde sizlerin katılımıyla kutlamaya çalışıyoruz. Bu akşam manevi dünyamızı güçlendirecek güzel bir etkinlik yapıyoruz.

DÜNDEN DAHA İYİZ

İlk belediye başkanı seçildiğimde bu bölgeye geldiğimde bir harabe görünümü vardı. Bugün dünden daha iyi durumdayız. Daha güzel bir çevremiz, parkımız, oyun alanlarımız, muhtarlığımız var. Şehrimiz her geçen gün artan nüfusuna rağmen çok güzel gelişmeleri beraberinde getiriyor. Sizlere daha güzel daha yeşil bir İzmit için çalışıyoruz. Hastanelerimiz daha iyi durumda. Okullarımıza ciddi destekler veriyoruz. Yavrularımız için elimizden gelen desteği veriyoruz. Dünden daha iyiyiz. Ama yetmez, şehrimiz de ülkemiz de dünden daha iyi olmalı. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Bu vatanı bize emanet eden Malazgirt’ten bu yana, Çanakkale’deki kahramanlarımızı, Kurtuluş Savaşı’nda başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fedakarlıklarını, 15 Temmuz şehitlerimizi, gazilerimizi, Afrin, Fırat Kalkanı Operasyonu’ndaki şehitlerimize, emeği geçenlere vefamızı çok çalışarak gösterebiliriz.

BİRLİĞİMİZ VE BERABERLİĞİMİZ BOZULMASIN


Görevlerimizi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde yapıyoruz. Kuruşunuzu ziyan etmeden sizlere daha güzel yaşam olsun diye, çocuklarımız bizim gördüğümüz eksikleri görmesin diye gayret ediyoruz. Yeter ki bu birliği beraberliği ve sizin desteğinizi görmeye devam edelim.  Milletimiz, çoluk çocuğuyla birlikte yuvasında, mutlu huzurlu olsun” dedi.
Bu haber 396 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Bedelli' fırsatçılığı

'Bedelli' fırsatçılığı

.

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi geçtiğimiz hafta HİLTİ firması işbirliğiyle oda üyelerine yönelik Hilti Teknik Semineri düzenledi.

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Rakamlarla eğitimde gelişmeleri anlatan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ortaya çıkan başarı verilerini kamuoyu ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, her şeyin başının eğitim olduğunu vurguladı.

Cami Mimarisinde Yenilikçi Yorum GTÜ’den

Cami Mimarisinde Yenilikçi Yorum GTÜ’den

.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları bugün başladı.

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

İzmit 42 Evler’deki, eski betonarme üst geçittin yerine yeni çelik üst geçit yapılıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ