15 Ağustos 2018 Çarşamba 19:40
 
  • 6,013 TL

  • 6,823 TL

  • 224,85 TL

  • 90.263

Öncekiler Sonrakiler

KİLEZ DERESİ MAVİYE BOYANDI

Kilez Deresi maviye boyandı
17 Şubat 2018 Cumartesi 15:22

.

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve daha önce defalarca kez kimyasal atıklarla kirletilen Kilez Deresi bu kez maviye boyandı. Olay yerine gelerek dere suyundan numune alan ekipler sorumluların bulunarak cezalandırılması için çalışma başlattı.

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve Körfez’den denize bağlanan Kilez Deresi, maviye boyandı. Çevredeki vatandaşlar derenin renginin değiştiğini ve köpüklendiğini görünce durumu Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe’yi aradı. Muhtar Aktepe bölgeye gidip araştırmalarda bulundu. Olayın doğru olduğunu teyit edince de durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Başiskele Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu. Ekipler, rengi değişen ve köpüren dereden numuneler alarak konuyla ilgili inceleme başlattı.

İnşallah sorumlular bulunup cezalandırılır

Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe, “Sabah saatlerinde vatandaşlar aradı. Onlardan gelen şikayetler üzerine hemen bölgeye geldim. Maddenin derenin üstünden geçen D-100 Karayolu köprüsüne 100 metre uzaklıktaki yağmur suyu kanalından geldiğini tespit ettik. Ardından diğer yetkililere haber verdik. Ekipler gelerek incelemelerde bulundu. Numuneler alındı.  Burada zaman zaman böyle olaylar yaşanıyor.  İnşallah sorumlular bulunup cezalandırılır” şeklinde konuştu.Bu haber 757 defa okundu

DİĞER HABERLER

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

.

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Başiskele din görevlileri, kurban bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptılar.

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ