21 Ocak 2019 Pazartesi 01:21
 
  • 5,332 TL

  • 6,066 TL

  • 220,47 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

KİLEZ DERESİ MAVİYE BOYANDI

Kilez Deresi maviye boyandı
17 Şubat 2018 Cumartesi 15:22

.

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve daha önce defalarca kez kimyasal atıklarla kirletilen Kilez Deresi bu kez maviye boyandı. Olay yerine gelerek dere suyundan numune alan ekipler sorumluların bulunarak cezalandırılması için çalışma başlattı.

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve Körfez’den denize bağlanan Kilez Deresi, maviye boyandı. Çevredeki vatandaşlar derenin renginin değiştiğini ve köpüklendiğini görünce durumu Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe’yi aradı. Muhtar Aktepe bölgeye gidip araştırmalarda bulundu. Olayın doğru olduğunu teyit edince de durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Başiskele Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu. Ekipler, rengi değişen ve köpüren dereden numuneler alarak konuyla ilgili inceleme başlattı.

İnşallah sorumlular bulunup cezalandırılır

Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe, “Sabah saatlerinde vatandaşlar aradı. Onlardan gelen şikayetler üzerine hemen bölgeye geldim. Maddenin derenin üstünden geçen D-100 Karayolu köprüsüne 100 metre uzaklıktaki yağmur suyu kanalından geldiğini tespit ettik. Ardından diğer yetkililere haber verdik. Ekipler gelerek incelemelerde bulundu. Numuneler alındı.  Burada zaman zaman böyle olaylar yaşanıyor.  İnşallah sorumlular bulunup cezalandırılır” şeklinde konuştu.Bu haber 799 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ