18 Mart 2018 Pazar 10:48
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

KİLEZ DERESİ MAVİYE BOYANDI

Kilez Deresi maviye boyandı
17 Şubat 2018 Cumartesi 15:22

.

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve daha önce defalarca kez kimyasal atıklarla kirletilen Kilez Deresi bu kez maviye boyandı. Olay yerine gelerek dere suyundan numune alan ekipler sorumluların bulunarak cezalandırılması için çalışma başlattı.

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve Körfez’den denize bağlanan Kilez Deresi, maviye boyandı. Çevredeki vatandaşlar derenin renginin değiştiğini ve köpüklendiğini görünce durumu Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe’yi aradı. Muhtar Aktepe bölgeye gidip araştırmalarda bulundu. Olayın doğru olduğunu teyit edince de durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Başiskele Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu. Ekipler, rengi değişen ve köpüren dereden numuneler alarak konuyla ilgili inceleme başlattı.

İnşallah sorumlular bulunup cezalandırılır

Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe, “Sabah saatlerinde vatandaşlar aradı. Onlardan gelen şikayetler üzerine hemen bölgeye geldim. Maddenin derenin üstünden geçen D-100 Karayolu köprüsüne 100 metre uzaklıktaki yağmur suyu kanalından geldiğini tespit ettik. Ardından diğer yetkililere haber verdik. Ekipler gelerek incelemelerde bulundu. Numuneler alındı.  Burada zaman zaman böyle olaylar yaşanıyor.  İnşallah sorumlular bulunup cezalandırılır” şeklinde konuştu.Bu haber 702 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ