27 Mayıs 2018 Pazar 05:09
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

KİLEZ DERESİ MAVİYE BOYANDI

Kilez Deresi maviye boyandı
17 Şubat 2018 Cumartesi 15:22

.

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve daha önce defalarca kez kimyasal atıklarla kirletilen Kilez Deresi bu kez maviye boyandı. Olay yerine gelerek dere suyundan numune alan ekipler sorumluların bulunarak cezalandırılması için çalışma başlattı.

Başiskele Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan ve Körfez’den denize bağlanan Kilez Deresi, maviye boyandı. Çevredeki vatandaşlar derenin renginin değiştiğini ve köpüklendiğini görünce durumu Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe’yi aradı. Muhtar Aktepe bölgeye gidip araştırmalarda bulundu. Olayın doğru olduğunu teyit edince de durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Başiskele Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu. Ekipler, rengi değişen ve köpüren dereden numuneler alarak konuyla ilgili inceleme başlattı.

İnşallah sorumlular bulunup cezalandırılır

Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı Bahattin Aktepe, “Sabah saatlerinde vatandaşlar aradı. Onlardan gelen şikayetler üzerine hemen bölgeye geldim. Maddenin derenin üstünden geçen D-100 Karayolu köprüsüne 100 metre uzaklıktaki yağmur suyu kanalından geldiğini tespit ettik. Ardından diğer yetkililere haber verdik. Ekipler gelerek incelemelerde bulundu. Numuneler alındı.  Burada zaman zaman böyle olaylar yaşanıyor.  İnşallah sorumlular bulunup cezalandırılır” şeklinde konuştu.Bu haber 734 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kazı çalışmalarında yol çöktü, 5 aile mağdur oldu

Kazı çalışmalarında yol çöktü, 5 aile mağdur oldu

.

AK Parti kurmayları seçim stratejisini görüştü

AK Parti kurmayları seçim stratejisini görüştü

.

Saadet'in mitingi haftaya bugün

Saadet'in mitingi haftaya bugün

.

CHP'nin seçim vaatleri açıklandı

CHP'nin seçim vaatleri açıklandı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesini açıkladı. Kılıçdaroğlu, asgari ücretin net 2 bin 200 lira, en düşük emekli aylığının 1500 lira olacağını vaat etti.

MHP seçim beyannamesini açıkladı

MHP seçim beyannamesini açıkladı

MHP'nin Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET