kg polis haftası
06 Nisan 2020 Pazartesi 23:56

KİMSEYE KIYAK YAPMAYA GELMİYORUZ

Kimseye kıyak yapmaya gelmiyoruz
22 Ocak 2019 Salı 11:07

.

Başiskele Ordulular Derneği’ni ziyaret eden Başiskele Belediyesi Başkan Adayı Zafer Mutlu iddialı konuştu.

2019 yerel seçimlerinin Başiskele’deki iddialı ismi Zafer Mutlu Başiskele Ordulular Derneğini ziyaret etti. Dernek başkanı, yönetimi ve üyelerinin de katıldığı ziyaret oldukça sıcak bir atmosferde gerçekleşti. Dernek üyelerinin yoğun olarak ikamet ettiği Vezirçiftliği bölgesinin sıkıntılarının da gündeme getirildiği ziyarette başkan adayı Zafer Mutlu oldukça iddialı konuşarak “Kendime, arkadaşlarıma, akrabalarıma ya da parti mensuplarına imar kıyağı yapmaya gelmiyoruz” dedi.


RANT ODAKLI DEĞİL İNSAN ODAKLI PLANLAMA

Kocaeli’nin coğrafi olarak çok önemli bir konumda bulunduğunu hatırlatan Mutlu “Kocaeli yüz ölçümü olarak Türkiye’nin en küçük ili olmasına rağmen jeopolitik olarak çok önemli bir konumdadır, bu sebeple arazileri kıymetli olan bir kenttir. Başiskele’miz Kocaeli’nin gelişime en açık bölgelerinden birisi, nüfusu hızla artmakta. Bu yüzden en önemli ihtiyaçların başında sağlıklı planlama gelmektedir” dedi. Rant odaklı yapılan imar düzenlemeleri ve masa başında verilen kararlar ile birileri mağdur birileri ise zengin edilebilmektedir diyen Mutlu “Usulsüzce yapılan imar düzenlemeleri ile bakıyorsunuz ki birilerinin aldıkları yerler bir gecede milyonluk değer kazanmış fakat halk bu yapılanlardan hep zararlı çıkmış. Bizler planlamalarımızı yaparken rant odaklı değil insan odaklı yapacağız” dedi.


BÖLGE HALKI RAHATSIZ

Bölge sakinlerinin de önerileri ve şikâyetlerinin konuşulduğu toplantıda en çok gündeme gelen konu imar düzenlemeleri oldu. Vezirçiftliği’nde en büyük sorunlarının imar düzenlemelerinde olduğunu söyleyen bir dernek üyesi “Burası yaşam alanı mı yoksa sanayi alanı mı biz anlayamadık, imarda inanılmaz bir sorumsuzluk var. Artık ya sanayi yapımı durdurulsun ya da burası komple sanayi alanı ilan edilsin” diye konuştu.


DERNEK BAŞKANI’NA TEŞEKKÜR
Düzenlenen buluşma nedeniyle Başiskele Ordulular Derneği Başkanı Ekrem Çökük’e teşekkür eden Mutlu “Dernek başkanımızdan Allah razı olsun, bizleri bu akşam burada ağırladıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum, sizlere de gelip bizleri dinlediğiniz, dertlerinize bizleri de ortak ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 609 defa okundu

DİĞER HABERLER

İzmit Belediyesi şimdi de steril gözlük üretmeye başladı

İzmit Belediyesi şimdi de steril gözlük üretmeye başladı

İLK ÜRETİM GERÇEKLEŞTİ

Sıkıysa şimdi satın

Sıkıysa şimdi satın

25 kuruşluk maskeyi 10 liraya satma devri sona erdi

Aklın yolu bir

Aklın yolu bir

Günlerdir kamuoyu bunu konuşuyordu

Yaşı küçük yüreği çok büyük

Yaşı küçük yüreği çok büyük

Kumbarasında biriktiği paraları kampanya ya bağışladı

Başkan Sezer, Sebahat teyze'yi mutlu etti

Başkan Sezer, Sebahat teyze'yi mutlu etti

sosyal medyadan kızı aracılığı ile ulaştı.

Yarın Berat Kandili

Yarın Berat Kandili

Kandiliniz kutlu olsun.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ