24 Mayıs 2018 Perşembe 07:29
 
  • 4,587 TL

  • 5,377 TL

  • 200,52 TL

  • 101.892

Öncekiler Sonrakiler

KİTAP KURTLARI SERTİFİKALARINI BAKAN IŞIK'IN ELİNDEN ALDI

Kitap kurtları sertifikalarını Bakan Işık'ın elinden aldı
09 Mayıs 2018 Çarşamba 15:10

.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul öğrencilerine yönelik hizmet verdiği Bilgievleri’nde yıl boyunca en çok kitap okuyan öğrencilere sertifikaları Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın elinden aldı

Bu yıl “Çocuk Edebiyatı” temasıyla kitapseverlere kapılarını açan Kocaeli 10. Kitap Fuarı’nın dördüncü gününde Kılavuz Gençlik Sahnesi’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde eğitim gören Bilgievleri’nde yıl boyunca sınıf seviyelerine göre en çok kitap okuyan ‘Kitap Kurtları’na sertifika programı gerçekleşti. Kitap kurtları, sertifikalarını Başbakan  Yardımcısı Fikri Işık’ın elinden aldı. Öğrencilere sertifika teslim töreninde okumanın önemine vurgu yapan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Hayatta kalıcı başarının sırrı nedir diye sorsalar sadece okumak derim. Maşallah sizler okumayı seven çocuklarsınız.  Durmak yok okumaya devam” dedi.

 “DEVAMLI OKUYUN”

Sertifika töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Bu kadar güzel çocuklarla ve insanlarla kitap fuarında olmak çok güzel. Hayatta kalıcı başarının sırrı nedir diye sorsalar sadece okumak derim. ‘Benim çocuğum üniversiteyi kazansın’ diyen her aile küçük yaşta çocuğuna kitap okuma sevgisini kazandırmalı. Çocuklar, üniversiteyi kazanmak istiyorsanız devamlı okuyun. Maşallah sizler okumayı seven çocuklarsınız.  Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Bilgievleri ile sizlere bu imkanı sunuyor. Ben de kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 YALNIZ BIRAKMADILAR
Kılavuz Gençlik Sahnesi’nde düzenlenen sertifika programına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Yazar Nefise Atçakarlar, büyükşehir yetkilileri, Akademi Lise idarecileri ve eğitmenleri, Bilgievi idarecileri ve eğitmenleri, öğrenciler veliler ve kitapseverler katılım gösterdi.

 47 BİN 741 KİTAP OKUDULAR
Kocaeli genelinde 2009 yılından bu güne 10 ilçede hizmet veren 15 Bilgievi’ne 47 bin 344 öğrenci kayıtlı. Bilgievleri’nde bulunan kütüphanelerden aktif olarak yararlanan 9 bin 066 öğrenci yıl boyunca kütüphanelerde bulunan 96 bin 151 adet kitaptan 47 bin 741’ni okudu. Yıl boyunca sınıf seviyelerine göre en çok kitap okuyan ‘Kitap Kurtları’na sertifika töreni düzenlendi.
Bu haber 393 defa okundu

DİĞER HABERLER

MHP'nin seçim beyannamesinde 'af' da var!

MHP'nin seçim beyannamesinde 'af' da var!

.

Zeki Aygün, 'Bizde küskünlük asla olmaz'

Zeki Aygün, 'Bizde küskünlük asla olmaz'

.

Gençlerden Ata’ya Mektup

Gençlerden Ata’ya Mektup

Eğitim İş Genel Merkezi tarafından her ilde liseler arasında 2’ncisi düzenlenen “Gençlerden Ata’ya Mektup Yarışması’nda Kocaeli’de dereceye giren okullar ve öğrenciler belirlenerek, ödüllendirildi.

Kocaeli’ye yeni metro ve tramvay hatları geliyor

Kocaeli’ye yeni metro ve tramvay hatları geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni metro ve tramvay hatlarıyla kentteki raylı sistem ağını genişletiyor.

Yahya Kaptan Terrace Evler’in 1. etabı satışa sunuldu

Yahya Kaptan Terrace Evler’in 1. etabı satışa sunuldu

Yeşil bir konuta sahip olabilirsiniz.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET