14 Ağustos 2018 Salı 22:18
 
  • 6,369 TL

  • 7,232 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

KİTAP OKUMA ATÖLYESİ’NE ÖNEMLİ KONUK

KİTAP OKUMA ATÖLYESİ’NE ÖNEMLİ KONUK
26 Kasım 2017 Pazar 17:07

İzmit Belediyesi’nin Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde başlattığı “Kitap Okuma Atölyesi” projesinin bu ay ki konuğu Prof. Dr. İsmail Kara oldu.

Okuma alışkanlığının arttırılması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında her ay farklı fakültenin öğretim üyeleri ile öğrencileri tarafından seçilen kitaplar okunduktan sonra, kitabın yazarı ile buluşturuluyor.  Kitap Okuma Atölyesi projesi kapsamında bu ay İlahiyat Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrenciler Prof. Dr. İsmail Kara ile buluşturuldu.

 

OKUMA KÜLTÜRÜMÜZÜ GELİŞTİRMELİYİZ

 

Sekapark Rektörlük Konukevinde gerçekleşen buluşmaya İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,  Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez,  İl Müftüsü Yusuf Doğan,  Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Örgev katıldı.   Nisan ayında başlatılan projeyle ilgili konuşan Başkan Doğan “Allah’ın Peygamber efendimize ilk emri ‘oku’ olmuştur. Anne babaların, öğretmenlerin çok okuyarak çocuklara model olması okuyan bir toplumun oluşması için çok önemlidir. Toplum olarak okuma kültürümüzü daha da geliştirmemiz gerekiyor. Bizler de az kitap okuduğumuzu kabul ederek daha çok kitap okuyacağız. Geleneğimize, kültürümüze, kurduğumuz devletlere Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediklerine baktığımızda bizim daha çok okumamız gerektiğini anlarız. Gençlere önerim, her yerde okuyun, ne bulduysanız okuyun. Okumanın tadına alıştıktan sonra zaten bırakması mümkün değil. Tarihinizi, edebiyat ve şiir okuyun. Daha çok bilmemiz, daha çok tecrübe ve bilgi edinmemiz için okumalıyız” dedi. 

 

OKUDUKLARI KİTABIN YAZARIYLA BULUŞTURUYORUZ

 

İzmit Belediyesi olarak şehirde kitap okuma alışkanlığının artması için çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Doğan, “Sokak kütüphaneleri, kahvemiz evimiz, öğretmen okursa, anne baba okursa çocukta okur projeleri hep daha çok kitap okunsun diye hayata geçirdiğimiz bir projelerimiz.  Her alanda olduğu gibi kitap okuma konusunda da üniversitemizle iş birlik içerisinde olmak, öğrencilerimize katkılar sağlamak istedik. Üniversitemizle birlikte başlattığımız  “Kitap Okuma Atölyesi”  projemizde gençlerimizin daha fazla okuması arzusuyla hayata geçirdiğimiz bir projemizdir.  Her ay farklı bir fakültemizdeki öğrencilerimize kitap seçtiriyor, seçtikleri kitapları onlar için satın alıyoruz.  Sonunda fakülte öğrenci ve öğretim görevlilerimizi okudukları kitabın yazarlarıyla buluşturuyoruz. Bu programımızda Prof. Dr. İsmail Kara hocamızı misafir edip, keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.  Programımıza katılımlarından dolayı hocamıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 PROJEDE YER ALMAKTAN MUTLUYUM

 

Bu anlamlı programda yer almanın kendisi için de ayrı bir anlam taşıdığını belirten Prof. Dr. İsmail Kara’da   “okumanın önemini bu denli iyi bilen ve bu kapsamda böyle bir projeyi hayata geçiren İzmit Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesini yöneticilerini gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 
Bu haber 199 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ