25 Nisan 2019 Perşembe 23:37
 
Öncekiler Sonrakiler

KIZILAY, ZEKAT VE ADAKLARINIZI BEKLİYORUZ

Kızılay, Zekat ve Adaklarınızı bekliyoruz
11 Mayıs 2018 Cuma 12:23

Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek , 'Ramazan'ı bu hilal altında paylaşalım'

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi Ramazan'da milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Ramazan ayı kampanya ve yardım faaliyetlerini 'Ramazan'ı bu hilal altında paylaşalım' sloganıyla başlattıklarını açıklayan Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sıcak yemek ve gıda kolisinde hedefimiz 1 milyon. Ülke genelinde 32 milyon insana ulaşacağız. 18 milyonu afet eğitimiyle alakalıdır. Kocaeli’de de 10 binlerin üzerine çıkarız. Ramazan gıda kolimizde 17 ürün bulunuyor. Bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. 75 TL yardımda bulunanlar gıda kolisine katkıda bulunmuş olacaklar. Fitre fiyatı bu sene 19 TL olacak. Aşevlerimiz hizmet verecek. Kocaeli’de sadece Karamürsel’de var. İzmit’e açma hedefimiz var. Ülke genelinde 13 aşevi bulunuyor” dedi.

“Hedef her zamankinden daha fazla”
İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların ihtiyaçlarının Ramazan ayında da karşılanmaya devam edeceğini kaydeden Cengiz İpek, “Kızılay’ın ülke geneline yayılmış şubelerinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucunda ihtiyaç sahiplerinin kapısını gıda kolisi, sıcak yemek veya maddi destek olarak aralamak isteyen hayırseverler, ‘Ramazan’ı bu hilalin altında paylaşalım’ sloganıyla başlattığımız kampanya sayesinde milyonları sevindirecek. Bağışlarıyla ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatan yardımseverler, Türk Kızılayı Kurumsal Kaynak Yönetimi Programı (ERP) üzerinde yapılan kayıtlar sayesinde bağışlarını takip edebilecek. Birçok kuruluş ile işbirliği çalışmalarının gerçekleştirilmesinin sonucu olarak 2017 yılında on binlerce gıda kolisi, Ramazan ayı çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 2018 yılı Ramazan ayında hedef her zamankinden daha fazla. Bu kapsamda zincir marketlerde Türk Kızılayı adına Gıda Paketleri satışa sunulacak olup, ayrıca Türk Kızılayı resmi İnternet sitesinden gıda paketi bağışları kabul edilecek. Ramazan Gıda Paketlerinin ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek” ifadelerine yer verdi.

“Zekât ve adaklarınızı bekliyoruz”
Geçen Ramazanlarda olduğu gibi bu yıl da yardımseverlerin zekât ve adaklarının Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyleyen İpek, “Yıl boyunca süren adak kurban kesimi 2018 Ramazan ayında da devam edecek. Bu yıl itibariyle vatandaşların fitrelerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan Türk Kızılayı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı taban fiyat üzerinden fitreleri kabul edecek. Fitreler, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Ülke genelinde faaliyet gösteren Kızılay aşevleri, Ramazan ayında da günlük yemek, iftar yemeği ikramı ve kuru gıda dağıtımı yoluyla çalışmalarına devam edecek. Hijyenik ortamlarda, besin değeri yüksek gıda malzemelerinden hazırlanan sıcak yemeklerden sadece ihtiyaç sahipleri yararlanacak. Ayrıca aşevlerine gelemeyen, dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlı ve hastaların yemekleri Türk Kızılayı tarafından özel sefer taslarında evlerine kadar götürülecek. Hayırseverler yaptıkları bağışlarla aşevlerinden daha fazla ihtiyaç sahibinin faydalanmasını sağlayabilecek. Yurt içinde vekalet sahipleri adına kesilen kurbanlardan elde edilen et konserveleri yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Üretilen et konserveleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı içerisinde, Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Türk Kızılayı’na Ramazan ayında destek vermek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerin pek çok seçeneği bulunuyor” şeklinde konuştu.
Bu haber 431 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ