26 Mayıs 2018 Cumartesi 13:04
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,92 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

KO-MEK, 'DOĞALGAZ İÇ TESİSATÇISI KURSU AÇTI'

KO-MEK, 'Doğalgaz İç Tesisatçısı Kursu açtı'
15 Ocak 2018 Pazartesi 11:02

KO-MEK ilk kez Doğalgaz İç Tesisatçısı Kursu açarak eğitimlere başladı

Geride bıraktığı 13 yıllık tecrübesi ile binlerce kursiyere meslek ve sanat eğitimi veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) 326 farklı branşta eğitimlerine devam ediyor. Hükümetin milli istihdam politikasına açmış olduğu meslek kursları ile destek veren KO-MEK sadece Kocaeli değil çevre illerden de birçok vatandaşın iş sahibi olmasına vesile oldu. Vatandaşlardan gelen isteklere duyarsız kalmayan KO-MEK kısa sürede alt yapı çalışmalarını tamamlayarak alanında uzman usta öğreticilerle bu kez Doğalgaz İç Tesisatçısı Kursu açarak eğitimlere başladı. Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve KO-MEK’in ortaklaşa açmış olduğu kurs sonrasında başarılı olan kursiyerler sertifikalarını alarak bu alanda daha rahat iş bulma imkânı bulmuş olacaklar. İlk kez açılan Doğalgaz İç Tesisatçısı Kursu biri bayan olmak üzere toplamda 23 kursiyer ile SEKA Kaynak Atölyesi’nde eğitimlerine devam ediyor.

 

DOĞALGAZA DAİR HERŞEY BU KURSTA

Doğalgaz İç Tesisatçısı Kursu; Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik yapıların gerçekleştirilmesi amacıyla, mekanik tesisat konularından Doğalgaz İç Tesisatı hizmetlerinin üretilmesinde ve denetlenmesinde çalışabilecek kursiyerlerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerini amaçlamaktadır. Toplamda 128 saat sürecek olan eğitimlerde; Doğalgaz tesisatı döşemesi, gaz cihazları, kombi, doğalgaz sobası, doğal gazlı şofben gibi cihazların bağlantısının yanı sıra, kombi bakım ve petek temizleme eğitimleri veriliyor. Eğitimler sonrasında başarılı olan her bir kursiyer; bir evin ısı kaybını, petek kombi seçimini gaz ve petek tesisatının bağlantılarını ve kurulu tesisatın arıza ve bakımının yanı sıra genleşme tankının temizliğini ustalıkla yapabilecek aşamaya gelecektir.  Bu alandan mezun olan kursiyerler; yapılarda ısıtma ve doğal gaz iç tesisatı döşeme, bakım ve onarımını yapma becerisine sahip nitelikli birer usta haline gelerek, Doğal gaz taahhüt firmalarında, yakıcı cihazların servislerinde, fabrikaların kazan dairelerinde, ısıtma tesisatı taahhüt firmalarında ve benzeri işlerde çalışabilirler.

 

WWW.KOMEK.ORG ADRESİNDEN KAYIT YAPTIRABİLİRSİNİZ

Milli istihdam seferberliğine katkı vermeye devam eden KO-MEK, İstihdama yönelik açmış olduğu kurslarla birçok sektöre kalifiye eleman yetiştirerek desteğini sürdürüyor. Doğalgaz İç Tesisatçısı Kursuna kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar www.komek.org adresinden kolaylıkla başvuruda bulunabilirler. Vatandaşların eğitim ihtiyaçlarını en iyi ve en kaliteli şekilde karşılamaya çalışan KO-MEK gelen talepler doğrultusunda yeni branşlar açmaya devam edecek. KO-MEK geçtiğimiz dönem ilk kez Havuz Suyu Operatörlüğü ve Forklift kursu açarak birçok vatandaşın kendi işini kurmasına olanak sağladı. KO-MEK yeni dönemde başta Pişmaniye Yapımı olmak üzere Asansör Sistemleri Bakımı- Onarımı Elamanı, Servis Elamanı, Fiber Optik, Doğalgaz İç Tesisatçısı,  Sıhhi Tesisat, Forklift Eğitimi, Basınçlı Sulama Sistemleri ve Kaynakçılık branşlarında kurslar açarak büyük istihdam seferberliğine vermiş olduğu desteği sürdürmeye devam edecek.
Bu haber 535 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ormanya yolu yenileniyor

Ormanya yolu yenileniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Uzuntarla yer alan Ormanya’ya ulaşımı kolaylaştırıyor.

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Hodri Meydan’dan iftar programı

Hodri Meydan’dan iftar programı

.

PTT’den yaza özel dev indirim kampanyası

PTT’den yaza özel  dev indirim kampanyası

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), içimizi ısıtan ve enerjimizi yükselten yaz aylarında yüzümüzdeki gülümsemeyi daha da artıracak dev bir indirim kampanyasına imza attı.

En fazla doğum bu ilçede oldu

En fazla doğum bu ilçede oldu

TÜİK Türkiye İstatistik Kurumu İlçelere göre Doğum İstatistikleri, 2017verileri açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET