22 Nisan 2018 Pazar 04:10
 
  • 4,076 TL

  • 5,009 TL

  • 175,11 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

KOÇ-DER'DEN BAŞKAN ÜZÜLMEZ'E ZİYARET

KOÇ-DER'den başkan Üzülmez'e ziyaret
06 Nisan 2018 Cuma 10:50

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan ve yönetimini kabul etti. Başkan Üzülmez “Türkiye’ye örnek olan projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇ-DER) Başkanı İlkin Kılıçarslan ve yönetim kurulu üyeleri Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Kılıçarslan “Derneğimiz 2009 yılında 8 ailenin bir araya gelmesiyle kuruldu. Şu anda 50’yi bulan üye sayısı ile otizmin toplumda farkındalığının artırılması, otistik bireylerin topluma kazandırılması, birey olarak vatandaşlık haklarının elde edilmesi ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürmekteyiz” dedi.

ALO EVLAT MUHTEŞEM BİR PROJEDİR
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i tebrik eden Başkan Kılıçarslan “Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i yıllardır tanırım. Engellilere yönelik başlattığı ve tamamladığı projeler bizleri sevindirmektedir. Cumhurbaşkanımızın otizmli çocuklar ve aileleri için yaptığı açıklamalar ile destek sonrasında ciddi adımlar atılmaya başlandı. Kendisi tarafından hazırlanan eylem planı hayata geçmeye başladı. Türkiye’ye örnek olan Alo Evlat projesi muhteşem bir projedir. Sizlerden destek bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

KARTEPELİ KADINLAR ÇOK ŞANSLI
“Geçmiş dönemde KOÇ-DER’in kısıtlı imkanlarıyla yaptıkları herkesim tarafından bilinmektedir” diyen Başkan Üzülmez “Sosyal belediyecilik olgusu çok ön plana çıkmıştır. Kartepe Belediyesi bu noktada örnek olmaktadır. Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemi bizlere rehberlik etmektedir. Kartepe Belediyesi Kadınlar Kulübü sayesinde ilçe sınırlarında bulunan kadınlarımıza bir çok hizmet götürülmektedir. Kartepemizde yaşayan kadınların yüzde 30 kulübe üyedir. Ücretsiz spor merkezileri, kurslar, iş geliştirme kursları, kültür ve tarih turları yaptırıyoruz. Kadınlar Kartepe’de çok şanslıdır” şeklinde konuştu.Bu haber 235 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKP'liler bu düğünde buluştu

AKP'liler bu düğünde buluştu

.

Vali'den 23 Nisan mesajı

Vali'den 23 Nisan mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

41 ülke 41 renk gösterisi büyüledi

 41 ülke 41 renk gösterisi büyüledi

Uluslararası Kocaeli 23 Nisan Çocuk Festivali 41 ülke çocuklarının sahnelediği birbirinden güzel yerel şovlarla devam etti.

Toyota Plaza rengarenk eğlence merkezine döndü

Toyota Plaza rengarenk eğlence merkezine döndü

“Dünya çocuklarla güzel”

Fikri Işık'tan çocuklara: Sizlere huzur, barış dolu bir dünya bırakamıyoruz

Fikri Işık'tan çocuklara: Sizlere huzur, barış dolu bir dünya bırakamıyoruz

.

Kitap kumbaraları,okullara kütaphane oldu

Kitap kumbaraları,okullara kütaphane oldu

Okuma Sanatı Kulübü'nün kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, 'Kütüphanesi olmayan okul kalmasın' sloganıyla kitap bağışı kampanyası düzenledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ