Öncekiler Sonrakiler

KOÇ-DER'DEN DAVET VAR!

KOÇ-DER'den davet var!
30 Mart 2018 Cuma 11:06

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOC-DER) Yönetimi, her yıl Nisan ayında kutlanmakta olan Otizm Farkındalık ayı ile ilgili Meg Restaurant'ta basın açıklaması düzenledi.

Basın ile bir araya gelen KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, "Nisan ayı, tüm dünyada olduğu gibu ülkemizde de 'Otizm Farkındalık Ayı' olarak degerlendirilmekte ve bu ay içerisinde otizm konusunda toplumun bilgilendirilmesi, otizmli bireyler ve ailelerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi, yaşamın içinde 'onların olduğu' gerçeğinin vurgulanması açısından farkındalığın arttırılmasına yönelik faaliyetler, seminerler ve çeşitli etkinliklerle değerlendirilmektedir. Nisan ayında medyamızın desteğine çok ihtiyacımız olacaktır.  Biz KOÇ-DER Ailesi olarak medyamızın desteğiyle Nisan ayı içerisinde otizme dikkat çekeceğimize ve farkındalık oluşturacağımıza inanmaktayız. Hep birlikte çocuklarımız için çok daha güzel işlere imza atabilmek ümidiyle herkesi KOÇ-DER'e destek olmaya davet ediyoruz" dedi.
KOC-DER Ailesi olarak Nisan ayında gerceklestirecekleri faaliyetlerle otizmli bireylerin toplumun icinde varoluşlarına, yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için ve toplumda farkındalığın arttırılmasına yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini de belirten Dernek Başkanı İlkin Kılıcarslan, "2 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 11:00'de KOÇ-DER Yönetimi olarak Kültür Tepesi Atatürk Heykeli'ne çelenk konulacak. Daha sonra saat 12:30-13:30 arası Sabri Yalım Parkı'nda toplanılacak, basın bildirisi okunup, bando eşliğinde geleneksel Otizm farkındalığı şenliğimiz yapılacak. 16 Nisan 2018 Pazartesi günü Vinsan Tesisleri'nde bulunan KOÇ-DER Yaşam Merkezi'mizde saat 10:30-12:00 arasında Özel Eğitim Uzmanı tarafindan otizmli ailelere beslenme ile ilgili seminer düzenleyeceğiz. 18 Nisan 2018 Pazartesi günü İzmit Belediyesi tarafından otizmin farkındalığı için saat 14:00'da İzmit Belediyesi'nin önünde otizmli çocuklara muzik eğlencesi yapılacak. 19 Nisan 2018 Perşembe günü Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi'nde saat 18:00-20.00 arası Özel Egitim Uzmanı Tuğba Taşkın Eser hocamızın sunumuyla 'Otizmli bireylerde Davranış Problemleri ve Çözümü' konulu  seminer olacak. 25 Nisan 2018 Çarşamba günü KOÇ-DER olarak otizmli bireylerin sosyal yaşam kalitelerinin arttırılması için Merkez Bankası'nın yanında bulunan Tanyıldız Düğün Salonu'nda saat 13:00-17:00 arasi canlı müzik eşliğinde yemekli çay etkinliği düzenlenecek. 29 Nisan Pazar günü saat 12:00'da Gebze, İzmit, Gölcük olmak üzere tum VosVos kulüplerinin bir araya gelerek KOÇ-DER Yaşam Merkezi'nde buluşulacak. Buradan otizmli çocuklarımızın katılımıyla konvoy halinde otizmin farkındalığı adına arabalar süslenerek şehir turu atılacak. 4 Mayıs 2018 Cuma günü İzmit Belediyesi ve KOÇ-DER işbirliği ile saat 14:00'da İzmit Belediyesi'nin 9'uncu katındaki Meclis Salonu'nda Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Metobolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Önal'ın sunumuyla 'Otizmde yeni fikirler' konulu semineri yapılacak. 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü Yahya Kaptan'da bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde saat 19:30-21:00 arası otizmli çocuklarımızın fırsat verildiğinde neleri yapabileceğini gostermek adına KOÇ-DER otizmli çocuklar gösterisi yapılacak" diyerek bu etkinliklere tüm halkın davetli olduğunu söyledi.

Haber, Burcu NAZLI
Bu haber 617 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ