14 Kasım 2018 Çarşamba 19:27
 
  • 5,462 TL

  • 6,185 TL

  • 211,28 TL

  • 93.287

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ’DE KABOTAJ BAYRAMI PROGRAMI BELLİ OLDU

Kocaeli’de Kabotaj Bayramı programı belli oldu
28 Haziran 2018 Perşembe 00:15

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 92. yıl dönümü kutlama programı belli oldu.

Haber: Burcu Nazlı

Bu kapsamda, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Kocaeli’de 28  Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında 6 gün boyunca çeşitli renkli gösterilerle kutlanacak.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi’nin organize ettiği 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj  Bayramı kutlama programı, 28-29 Haziran tarihlerinde Gölcük Yelken Kulübü’nde saat 10:00’da düzenlenecek olan yelken yarışları ile başlayacak. İki gün sürecek olan yarışların ardından 30 Haziran Cumartesi günü 41 Burda AVM’de Fotoğraf ve Gemi Maketi Sergisi açılışı düzenlenecek. Sergide 10 çocuk kendi gemi maketlerini yapacak. 

1 Temmuz Pazar günü saat 09:00’da İzmit Kültür Tepesi’nde çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, saat 10:00’da Gölcük Denizcilik Meslek Lisesi, saat 11:00’da Yalova Yürüyen Köşk, saat 18:00’da Kandıra Kefken Liman Başkanlığı’na ziyaretlerde bulunulacak. Aynı gün saat 10:00’da İzmit Vapur İskelesi ile ücretsiz Büyük Ada Turu düzenlenecek.

2 Temmuz pazartesi günü Körfez Yarımca Sahili’nde saat 14:00’da Kıyı Temizliği Etkinliği yapılacak. Programın 6’ncı ve son günü olan 3 Temmuz Salı günü ise Kocaeli Liman Başkanlığı’nda Kabotaj ve Denizcilik Kokteyli gerçekleştirilecek. 

Dolu dolu bayram kutlanacak
Kabotaj Bayramı kutlamalarına  tüm Kocaeli Halkı’nı davet eden Deniz Ticaret Odası Şube Başkanı Vedat Doğusel, "Gerçekleştireceğimiz programlara tüm vatandaşlarımızın katılımı bekliyoruz. Biz burada sadece bir kutlama yapmayacağız. 41 Burda AVM’de gerçekleştireceğimiz sergimizde çocuklarımız için de maketler yapılacak. Her gün 10 çocuğumuz bu etkinliğimize katılarak gemi maketlerini kendileri yapacaktır. Ayrıca İzmit Vapur İskelesi’nden hareket edecek olan vapurumuz ile gün boyunca ücretsiz Büyük Ada Turu düzenlenecektir.  Bu tür etkinlikler ile sosyal sorumluluk anlamında duyarlılığı vurgulamak ve kültür turizminde halkımızı bilinçlendirmek istiyoruz. Ben buradan tüm Kocaeli halkımızı Kabotaj Bayramı kutlamalarına davet ediyorum" diye konuştu.


Bu haber 1344 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU Genel Kurulu Yarın

İSU Genel Kurulu Yarın

İSU Genel Müdürlüğü 2018 yılı ikinci Olağan Kongresi yarın yapılıyor.

Abdullah Karacan dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Abdullah Karacan dualarla son yolculuğuna uğurlandı

.

Kuruçeşme karakolu tekrar açılıyor

Kuruçeşme karakolu tekrar açılıyor

.

Gazi sayılmayanların sorunları bütçe toplantısında

Gazi sayılmayanların sorunları bütçe toplantısında

.

KOTO İhracat Destek Ofisi açıldı

KOTO İhracat Destek Ofisi açıldı

Kocaeli Ticaret Odası’nın da aralarında bulunduğu Türkiye’de 16 ilde, 25 Odada kurulan ‘İhracat Destek Ofisi’ TOBB’da düzenlenen törenle tanıtıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET