16 Ağustos 2018 Perşembe 16:52
 
  • 5,813 TL

  • 6,630 TL

  • 216,71 TL

  • 88.697

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ’DE KAÇ BEBEK DOSTU HASTANE VAR?

Kocaeli’de kaç Bebek Dostu Hastane var?
02 Ağustos 2018 Perşembe 13:27

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde açıklanan ‘Bebek Dostu Hastaneler’ unvanına Kocaeli’deki 7 hastanenin sahip olduğunu duyurdu.

Haber: Burcu Nazlı


81 ilde 605 sağlık kuruluşu sahip oldu

Sağlık Bakanlığı, 1991 yılından bu yana, temel amacı bebek ölümlerini azaltmak, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı çerçevesinde çalışmalarını başarıyla tamamlayan hastaneler için verilen Bebek Dostu unvanına Türkiye’deki 81 ilde toplamda 605 sağlık tesisi sahip olduğunu açıkladı.

İşte o hastaneler:

Kocaeli’de Bebek Dostu Hastaneler hizmetini veren sağlık kuruluşları şöyle açıklandı:

Derince Eğitim Araştırma Hastanesi, Darıca Farabi Devlet Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Körfez Devlet Hastanesi, Kandıra Ecz. Kazım Dinç Devlet Hastanesi ve Karamürsel Devlet Hastanesi.


Anne Dostu Hastaneler
Tükiye’de Anne Dostu Kriterleri yerine getiren toplamda 22 ilde 37 sağlık tesisi bulunuyor. Kocaeli’de Anne Dostu Hastaneler hizmetini 2 kurumda veriyor. Bunların ise Derince Eğitim Araştırma Hastanesi ve Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi olduğu belirtildi.Bu haber 473 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen Marmara Bölge Toplantısı’nda Kocaeli iş dünyasını temsil etti

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’ncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İMO'dan 'Deprem Gerçeği'

İMO'dan 'Deprem Gerçeği'

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 19’uncu yılı dolayısıyla, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi basın açıklaması yaptı.

CHP'den moral ziyareti

CHP'den moral ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanvekili Berna Çetin, İl Saymanı Naim Keskin ve İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavileri süren partilileri ziyaret etti.

Son başvuru yarın

Son başvuru yarın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerle ortaklaşa gerçekleştirdiği çiftçilere yönelik hibe tohum desteğinde son başvurunun 17 Ağustos Cuma günü olduğu açıklandı.

Depremden 4 yıl sonra annenin evlat acısı

Depremden 4 yıl sonra annenin evlat acısı

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde enkaz altından kurtarılan ancak hastanede yaşamını yitiren oğlu Serkan Yapıcı'nın (18) mezarını DNA testi ile 4 yıl sonra kimsesizler mezarlığında bulan Emine Cebeci, evlat acısının ve özleminin dinmediğini söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ