bil anakolej
07 Temmuz 2020 Salı 08:21

KOCAELİ’DE TIPTA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli’de Tıpta İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Gerçekleştirildi
18 Ocak 2019 Cuma 10:22

.

Kocaeli’de İl Sağlık Müdürlüğü tarafından,  kamu ile kamu-özel işbirliği çerçevesinde hizmet veren sağlık kurumları yöneticileri ile iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına yönelik “Tıpta İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri” düzenlendi. Yoğun katılımın sağlandığı seminere ilimizdeki kamu hastaneleri idarecileri, işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanları ile çevre illerden  misafir katılımcılar yer aldı.

 

17 Ocak Perşembe günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen seminerde açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Bugün Sağlık Bakanlığımızın son yıllarda çok önemsediği İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda önemli bilgiler aktarılacak olan önemli bir seminerde bir aradayız. Ülkemizde son yıllarda özellikle teknik konularda ciddi gelişmeler yaşanıyor. Bizde tıp alanında bu tarz çalışmalara öncülük etmekteyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde tıpkı kalite çalışmalarımızda olduğu gibi bu alanda da ciddi başarılar kaydedeceğiz” dedi.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunun çok ciddi ve disiplin gerektiren idari bir konu olduğunu vurgulayan Ergüney “Belki bizlere çok basit gibi gelen bir kural bile insan hayatını etkileyebiliyor. Seminerimizin bundan sonra  yapılacak çalışmalara öncülük edeceğini düşünüyorum. Özellikle KOÜ, Ticaret Odası ve Sanayi odası gibi kurumlarımızla ortaklaşa çalışmalar yapmak istiyoruz. Seminerin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından; Kocaeli Üniversitesi Halk Sağlığı ABD Doç. Dr. Çiğdem Çağlayan, SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Op. Dr. Çağrı Tiryaki, İl Sağlık Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Nesrin Özmen, İzmit Seka Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Nilüfer Mostura ve İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Birim Sorumlusu Leyla Eralp tarafından katılımcılara önemli bilgiler aktarıldı.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu,  Uygulama ve Çalışanların Maruz Kaldığı Riskler, Çalışan Sağlığı Ve Meslek Hastalıkları, Hastane Afet Planları Ve Acil Durum Yönetimi İle Kalite Standartları Bakışı ile İSG Hizmetlerinin önemi konularının yer aldığı seminer katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.

 
Bu haber 829 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ulugazi’de Kitaplı Mezuniyet Coşkusu

Ulugazi’de Kitaplı Mezuniyet Coşkusu

İzmit Ulugazi İlkokulu 4 – F Sınıfında mezuniyet, kendi yazdıkları hikâye kitaplarıyla coşkulu bir şekilde yaşandı

CHP Kocaeli, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

CHP Kocaeli, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve yönetimi, ADD Yahyakaptan Şubesi’ni ağırladı

Baronun acı günü

Baronun acı  günü

Kocaeli Barosu avukatlarından,Avukat Naime Ömür Nalçacı vefat etti.

Başkan Sezer Kızılay'a kurban bağışında bulundu

Başkan Sezer Kızılay'a kurban bağışında bulundu

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,Kurban bağışladı

Başiskele'nin bütçesi kabul edildi

Başiskele'nin bütçesi kabul edildi

2019 Yılı Bütçe Kesin Hesabı Meclis’te Kabul Edildi.

Vefa Sosyal Destek Grubu 347.533 kişiye hizmet verdi

Vefa Sosyal Destek Grubu 347.533 kişiye hizmet verdi

Vefa Sosyal Destek Grubu'nun yeni tip koronavirüsle (Kovid) mücadele çalışmaları kapsamında 347.533 kişiye ulaştığı bildirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ