20 Nisan 2019 Cumartesi 04:20
 
Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ’NDE 1 MAYIS COŞKUSU

Kocaeli’nde 1 Mayıs coşkusu
01 Mayıs 2018 Salı 11:02

.

İşçi ve Emekçiler Bayramı olan 1 Mayıs, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile birlikte, Memur-Sen  11 Hizmet Koluna Bağlı Genel Başkanlar ve sendika üyeleri Kocaeli’nde bir araya gelerek 1 Mayıs’ı coşkuyla kutladı. Milli İrade Meydanı'nda geniş bir katılımla başlayan 1 Mayıs kutlamaları İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, ‘Kahrolsun emperyalizm’, ‘kardeşlik ve işçiler’, ‘Empeyalizme Hayır’ sloganlarıyla yankı getirdi. 


Haber: Burcu Nazlı


Ellerini Rabia işareti yaparak kutlamayı başlatan Memur Sen konserle devam etti. Grup Yürüyüş’ün seslendirdiği şarkılarla kutlamalarına devam eden sendika üyeleri, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak konsere eşlik etti.

Etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz,  Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan ve Afyon Ankara, Balıkesir, Eskişehir, Düzce, Bolu, İstanbul Karabük, Kütahya, Tekirdağ Zonguldak, İzmir, Kastamonu, Bartın, Manisa, Çanakkale gibi birçok ilden gelen sendika üyeleri katılım sağladı.


Kutlamada konuşma yapan Memur Sen Kocaeli İl Temsilcisi Yasin Yaşlıka,  “1 Mayıs emekçilerin bayramıdır. 1 mayısı kutlamak en çok Kocaeli’ne yakışırdı. Tüm emekçilerimizin gününü kutluyorum. Bayram pişmaniye tadında kutlanmalıdır. Gerçek emekçileri Kocaeli’de göreceksiniz.  herşeyden kutsaldır.Alın teriyle emekleriyle ülke topraklarını sulayan çok değerli emekçi kardeşlerim hepinizi İzmit’imizde saygıyla selamlıyor hepimizin bayramı kutlu olsun diyerek kürsiye İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı davet etti.


“Hakkın ve emeğin savunucusu olmaya devam edeceğiz”

Günün anlam ve önemini belirtmek üzere platforma çıkan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da, “Emeğin başkenti İzmit’imizde farklı bir heyecan farklı bir heyecan yaşıyoruz. Bizler hedefimiz belirlemiş ülke sevdalısı insanlar olarak, tarafımızı net belli ettik. Vatanın birliği dendiğinde tarafımız bellidir. Memur Sen ile de ondan bu şekilde gönül gönüleyiz. Emekçi kardeşlerime en derin sevgilerimi sunuyorum. Ülkemizin, dünya insanlarının haklarını savunmasına da ayrıca teşekkür ederim. Hakkın ve emeğin savunucusu olmaya devam edeceğiz. Bayramımız kutlu olsun” dedi. 


“Çalışanın hakkı bizim için çok değerlidir”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “1 Mayıs emek günümüz, alınteri günümüzün kutlu olsun. Hak çok önemlidir. Bizim inanç değerlerimizde çalışanın hakkı bizim için çok değerlidir. Değerlerimize her zaman sahip çıkacağız. Yarınımız bugünden daha güzel olacak. Ben buna inanıyorum. Alınteri kurumadan hakkını vermek patronlar için bir görevdir. Her zaman hakkın adaletin hakimiyetin temenni olmasını diliyorum” diye konuştu.


Konuşmaların ardından etkinlik Kartepe Halk Oyunlarının dans gösterileri ile devam etti.


Bu haber 971 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ