22 Nisan 2019 Pazartesi 18:20
 
Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ'NİN GÜLENYÜZ'Ü

Kocaeli'nin Gülenyüz'ü
17 Mart 2018 Cumartesi 00:31

Bahar Uzunca...

Kocaeli’nin en önemli sigorta şirketlerinden biri  haline gelen Gülenyüz Sigorta’nın sahibi, Diyarbakırlı bir ailenin kızı olarak dünyaya  gözlerini açan ve yolu İzmit ile kesişen bir kadını ağırlıyoruz Mart sayımızda...


Kadınların, yaşamın her alanında varlığını önemseyen Kocaeli Sokak Dergisi,‘Zirvede Topuk Sesleri’ köşesinin bu ayki konuğu BaharUzunca oldu.  Uzunca, sırtını güce yaslamak yerine tekbaşına başladığı hayat mücadelesinde kendi emekleri ilezirveye çıkmış bir isim. Biz de bu ismi, sizlerle  buluşturalımdedik ve Gülenyüz Sigorta’nın sahibi Bahar Uzunca le keyifli bir sohbet yaptık. Siz de elinize derginizi alın vebu keyifli sohbeti keyifle okuyun istedik. İşte o sohbetten öne çıkanlar.


Değirmendere’de  Başlayan Hikaye

 

 Bahar Uzunca’nın Kocaeli ile olan hikayesi,Değirmendere’de okul müdürü olan amcasını sık sık ziyarete gelip Değirmendere’yi çok beğenmesi üzerine başlıyor. Uzunca ailesinin Değirmendere’ye yerleşmeye karar vermesi ile Bahar hanımın hayat hikayesi de farklı bir maceraya taşınıyor. İlk öğretimini Diyarbakır’da tamamlayan Bahar hanım, geri kalan eğitimini Değirmendere ve Gölcük’te tamamlamış. Üçü kız, toplam dört kardeş ile birlikte çocukluk ve gençlik yıllarını Değirmendere’de geçiren Bahar hanım, sahilde yürüyüş yapmayı, doğa ile iç
içe olmayı bu yüzden daha çok sevmiş. Tam bir Değirmendere tutkunu. Asrın felaketi depremi Değirmendere’de yaşayan Bahar hanım, depremin acısını iliklerine kadar da yaşamış. Bu yılları anlatırken; “Çocukluk arkadaşım maalesef depremde kayboldu ve bugüne kadar kendisinden bir iz bulamadık. Keşke ona ait bir iz bulabilsem, en
azından mezarına gidip dua ederdim”  diye bahsederken gözleri dolu dolu oluyor.

“Klasik Bir Sigortacı Olmadım”

 

 Yavaş yavaş iş hayatıyla ilgili konulara değinmeye başlarken, Bahar hanım işine olan saygısı ve sevgisi ile başlıyor anlatmaya. “2000 yılında Gölcük’te sigorta sektörüne adım attım. Bir süre sonra İzmit’te bulunan bir sigorta şirketine geçtim. 6 yıl boyunca buradagenel müdürlük yaptıktan sonra artık kendi işimin patronu olmaya karar verdim ve Gülenyüz Sigorta’yı kurdum. Bugüne kadar 20’den fazla sigortacı yetiştirerek sektöre kazandırdım. Asla çantacı tabir edilen sigortacılardanolmadım. İşime hep saygı duydum. Önceliğimi para kazanmak için değil dost biriktirmek için seçtim. Sigorta için bizi seçen her müşterimiz bizim için özeldir. Önce onların ne tür risklerle karşı karşıya olduğunu, ne tür güvencenin onlara daha iyi olacağını tespit ederim. Hazırladığımız poliçe ile ileride sorun yaşamaması için en ince ayrıntısına kadar düşünüp müşterilerimizi bilgilendiririm. Sigortayı sattım, işim bitti diye düşünmem. Bizim işimiz sigorta şirketleri ile yatırımcıların arasında köprü olmaktır. Doğru bilgi ile yapılan işlerde kimse zarar görmez.”

“Benim Kahramanım Dedem”

 

 Ailevi konulara gelince, başlıyor anlatmaya Bahar hanım. “Ben Diyarbakırlı bir ailenin kızıyım.Anadolu’da kız çocuklarının okuma istekleri ne yazık ki eskiden daha fazla kesintiye uğruyordu. Kız okumaz algısı hakimdi. Benim dedem bu algıyı yıktı. Çevremizdeki herkese kız çocuklarınızı okutun, kendi geleceklerini kendileri kazansın diyerek sürekli telkinde bulunurdu. Halamın kızının elinden tuttu ve kendisi götürüp üniversiteye kaydettirdi. O şimdi Ankara’da öğretmen. Bu yüzden benim kahramanım dedemdir. Hayatımda yeri apayrı oldu.”

 

“Keşke Dememek İçin Sigortaya Önem Verin”

 

 “Ülkemiz ve özellikle de İzmit deprem kuşağında yer alıyor. 1999 yılında büyük acılar yaşadık hep birlikte. Birçok canımız gitti. Hayat belki normale döndü dönmesine de kaybedilen canlar ve milyonlarca maddi kayıp yaşandı. Maddiyatta bu noktada önemli. Bugün hala Deprem Sigortası olmayan binlerce konut var. Evet yaşam şartları hepimiz için zor ama küçük bedellerle kendimizin de çocuklarımızın da geleceklerini kurtarmak mümkün. İnsanın başına geldiğinde sigortanın değeri anlaşılıyor, onun için bu konuyu kimse ihmal etmemeli.”

 


“Çocuklar Geleceğimiz”

 

 “Sigorta sadece trafik ve kaskodan ibaret değil. Üzerine titrediğimiz çocuklarımızın geleceklerinigüvence altına almak için ‘büyüyen çocuk’ sigortası var. Doğumdan itibaren burada yapılacak küçük birikimlerileride onun eğitim hayatını güvenceye alabileceğinizi unutmamak gerekir. Özel destek sağlık sigortası, yaşanabilecek bir hastalığın tedavisinde sizi güvende tutar. Türkiye’de ilk defa bir okulu sigortalamıştım. Bu sigorta, öğrencilerin yaralanmalarını da kapsayacak şekilde düzenlenmişti. Sağlık güvencesi olmayan çocuklarımızı bir şekilde korumuş olduk. Çünkü ben, imkanı olmayan ailelerin ve çocuklarının güven içinde olmalarını isterim.”

 

“Kız Çocuklarının Okuması Çok Önemli”

 


 “Benim kahramanım dedem demiştim. Her çocuk, özellikle de kız çocukları mutlaka okumalı.İyi bir eğitim almalı. Yaşamda kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri için bu çok önemli. Mutlaka spor yapmalılar. Çünkü spor yapan gençler kötü alışkanlıklardan uzak kalırlar. Elimde imkanım olsa tüm çocukları ve gençleri mutlaka ama mutlaka bir spora yönlendiririm. Bu röportajı okuyacak olan genç kızlarımıza tavsiyem, okuyun, okuyun, okuyun.

 


Gülenyüz Sigorta 16 Yaşında!

 

 “Gülenyüz Sigorta olarak 16 yıldır ‘değerli’ olanı garanti altına almak amacıyla yola çıktık;hizmetlerimizin kalitesini sürekli yükseltmek için çaba gösterirken, yıllar içerisinde hızla değişen sigortacılık sektörünün yeniliklerini de yakından takip ederek hizmetlerimizi sürekli güncellemeye devam ettik. Hizmet verdiğimiz 16 yıl boyunca müşterilerimizin memnuniyeti için çalışarak, onlar için değerli olanı en uygun fiyatlarla garanti altına alabilmek için çaba gösterdik, olası bir hasarda, hasarın zahmetsizve mümkün olan en az prosedürle geri kazanılması için hasar sürecinde de müşterilerimizi asla yalnız bırakmadık. Bir sigorta ürününde uygun fiyatlardan daha önemli olanı, bir kayıp yaşanması halinde sigorta şirketinin size olan desteği olduğunun farkındayız. İşte bu sebepleuygun fiyatlarımızın yanında müşterilerimizisorun yaşadıkları süreçte ve sonrasında yalnız bırakmamayı ilke edindik. Gülenyüz Sigorta olarak, 16 yıldır olduğu gibi gelecekte de müşterilerimiz için değerli olanı garanti altına almaya devam edeceğiz.”

 

“İlkler Benim İçin Önemli”

 “5 yıl önce İzmit’te yeni nesil yazar kasaları ben getirdim. Bu sayede İzmit’te tanımadığım küçük esnaf kalmadı. Şimdi inşaat alanında da çalışmalarım sürüyor. Sabiha Gökçen Hava Limanı’nın ikinci pistinin alt yapı inşaatını yapıyoruz. Baretimi kafama takarım, inşaatta işçilerimizle birlikte ben de çalışırım. Yeri geliyor, hafriyat kamyonunun direksiyonuna geçiyor, taş taşıyorum. Yaptığım her iş bana ayrı bir haz veriyor. Helalinden ekmek parası kazanmak, alın teri ile kazandığın ile yaşamanın keyfi bir başka.”

 


“Her Sabah Şükreden Biriyim”
 “Sabah uyandığımda ilk işim nefes aldığım için yeni bir güne uyandığım için şükrederim. Maneviyat benim için gerçekten çok önemli. Eğer fırsatım varsa sahilde dolaşmayı, doğada yürüyüş yapmayı, kendimle vakit geçirmeyi severim. Zaman benim için dolu dolu geçiyor. Bazen kahvaltıya ayıracak zamanın olmayınca çantamı kapıp evden çıkmak zorunda kalıyorum. İş yerimde simit, poğaça ile ya da şantiyede işçi kardeşlerimin sofrasında karnımı doyurduğum da oluyor. Aslında onların sofrası daha farklı, lezzeti daha da güzel oluyor. Çünkü o sofrada alın teri var. Helal lokma var.”


Bahar Uzunca ile keyifli sohbetimiz sona ererken biz de kendisini çıktığı bu yolda edindiği başarılardan ötürü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Gülenyüz Sigorta

Körfez Mahallesi Berk Sokak Kavşut Apartmanı
B Blok No:8/D (Dolphin AVM Karşısı)
0262 321 01 45
info@gulenyuzsigorta.com.tr

www.gulenyuzsigorta.com.trBu haber 1351 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ