22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:22
 
Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ, 29’UNCU KENT BAYRAMLAŞMASI’NDA BULUŞTU

Kocaeli, 29’uncu Kent Bayramlaşması’nda buluştu
15 Haziran 2018 Cuma 14:36

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi işbirliği ile geleneksel olarak düzenlenen kent bayramlaşmasının 29’uncusu, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Kokteyl ortamında müzik dinletisi ile başlayan törende ‘Hoş geldin’ ikramı olarak karışık çerez ve lokum sunuldu. MAP Hoytag Folklor ekibinin gösterisiyle coşan Kocaeliler, bayram coşkusunu yaşadı. 


Bayramlaşmada birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının bayramları anlamlı kılan güzellikler olduğuna dikkat çekildi. Kent Bayramlaşması’nda bir araya gelen Kocaelililer birbirileri ile kucaklaşarak bayramlaştılar.


Kentin dinamikleri birarada

Bayramlaşma programına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran,  Genel Sekreter İlhan Bayram, AK Parti Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, CHP Milletvekilli Fatma Kaplan Hürriyet, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İyi Parti İl Başkanı Serdar Kaman, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, milletvekili adayları belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


“Birlik içinde yaşamalıyız”

İlk konuşmayı yapan Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, “29uncusunu düzenlediğimiz kent bayramlaşmasına hoşgeldiniz. Burası Türkiye’ye örnektir ve tektir. Bu birlikteliğimizin daim olmasını diliyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak güçlü olmak zorundayız. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için birlik içinde yaşamalıyız” dedi. “Cennet gibi ülkede yaşıyoruz”

Bayramın barış, kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, bayramları anlamlı kılanın büyükleri, şehitleri, gazileri, garipleri ve hastaları unutmamak olduğunu ifade ederek,  “Bayramlar sevinç günüdür, paylaşma günüdür. Bizim medeniyetimiz kardeşlik, iyi niyet medeniyetidir. Büyüklerimiz, komşularımızı, şehit ailelerimizi mutlaka ziyaret etmeliyiz. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz. Fırsat buldukça bayram münasebetiyle ziyaretlerde bulunmak gerek. Bayramın gerçek anlamı budur” dedi.


“Bu heyecanı sizlerle paylaşmaktan mutluyum”

Bayramı ruhuyla yaşayıp barışı kuvvetlendirmeye vesile olacak şekilde kutlandığını dile getiren Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Bayram heyecanımı sizlerle paylaşmaktan mutluyum. Bu önemli günleri en iyi şekilde değerlendirmek birlik ve beraberlik için şarttır. Bu özel günde şehitlerimizi rahmetle, gazilerimize de şükranla anıyoruz” ifadelerine yer verdi. 


“Bu birliktelik baki olsun”

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Ramazan sabır ayı, meşakkatli ayı, nefsine hakim olma ayı, paylaşma ayıdır. Bunun mükafatı da bayramdır. Ramazan Bayramı bizim için ayrı bir sevinç ifade eder. Böylesine kutlu bir ayı geride bıraktık. Rabbim nice bayramlara erişmemizi nasip eylesin. Bu şehre hizmet etmek de her birimiz için ayrı bir onur. Nerede doğduğumuzun hiç önemi yok. hepimiz Kocaeliliyiz. Her kim bu bilincin dışına çıkarsa bu şehre ihanet eder. Hep birlikte birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bu şehir için birlikte mücadele edeceğiz. Belli ortak paydalar hepimiz için bağlayıcı olacak. Allah yar ve yardımcımız olsun. 29’uncu kez bir aradayız. Bu birliktelik baki olsun ” diye konuştu. 


Hatıra fotoğrafı çekildi

29'uncusu Kent Bayramlaşması programı, her yıl olduğu gibi hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. Öte yandan Bayramlaşmanın ardından geleneksel lezzetleri olan pancarlı pide ikramı yapıldı. 
Bu haber 920 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ