05 Nisan 2020 Pazar 04:00

KOCAELİ AFAD'A AKUT GENEL BAŞKANINDAN ZİYARET

Kocaeli AFAD'a AKUT genel başkanından ziyaret
15 Ocak 2019 Salı 10:03

.

AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı ve AKUT Kocaeli ekibi Kocaeli AFAD İl Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi.

AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı ve Kocaeli İl Sorumluları Kocaeli AFAD’ı ziyaret ederek ortak çalışma alanlarını değerlendirdi.
Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’un ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete AKUT Genel Başkanı ile birlikte İl sorumluları İzzet Karaköse ve Oktay Zafer, eğitim sorumlusu Hanife Öcal ve operasyon sorumlusu Mehmet Oğuzhan Özkurt da katıldı.
AFAD Müdahele Şube Müdürü Ümit Çiğdem ve Eğitim Şube Müdürü Selim Biçer’in de hazır bulunduğu ziyarette, AKUT ekiplerinin afet ve acil durum müdahale operasyonlarında çalıştıkları kurumlardan izinli sayılması konusu değerlendirildi.
Ortak yapılması tasarlanan doğada arama kurtarma eğitimlerinin planlanmasının kararlaştırıldığı ziyarette AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı, AKUT olarak Afet Yönetimi Karar Destek Sistemine (AYDES) olay tanımlaması yapma yetkisini AFAD Başkanlığından aldıklarını, buna yönelik olarak ekiplerinin AYDES eğitimine hazırlandıklarını söyledi.
Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul da, gönüllü arama kurtarma kuruluşlarının akreditasyon süreci henüz tamamlanmamış olsa da AFAD Başkanlığımız ile AKUT arasında geçen yıl yapılan işbirliği protokolü ile AKUT’un operasyonel kabiliyetinden ve arama kurtarma potansiyelinden daha sık istifade etmeye başladıklarını vurguladı.
Tekoğul “Halen İlimizde ikamet eden ve AKUT Kocaeli eski Şube Başkanı olan Recep Beyin AKUT Genel Başkanı olması tüm AFAD ailesini mutlu etmiştir. Kocaeli bağlamında birlikte operasyon tecrübelerimizden yakinen tanıdığımız Recep Başkan ve AKUT ekibiyle yakın mesaimizin bundan sonra artarak devam edeceğine inanıyor ve ziyaret dolayısıyla teşekkürü borç biliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Bu haber 612 defa okundu

DİĞER HABERLER

TEM bağlantıları kapatıldı

TEM bağlantıları kapatıldı

Kocaeli'ne giriş çıkış yasak

Evde Kal Türkiye

Evde Kal Türkiye

Koronavirüs can almaya devam ediyor

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

glütensiz ürenlere kolay ulaşacaklar

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesine aykırı davranan 20 yaş altındaki gençlere ceza kesti.

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kocaeli'ye giriş çıkış yasak

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların maske kullanma zorunluluğu getirdi. Bu sabah itibariyle başlayan yasağın ardından Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara 25 bin adet maske dağıttı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ