19 Aralık 2018 Çarşamba 18:02
 
  • 5,292 TL

  • 6,047 TL

  • 213,84 TL

  • 92.360

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ AFAD'DA YENİ GÖNÜLLÜLER BİLGİLENDİRİLDİ

Kocaeli AFAD'da yeni gönüllüler bilgilendirildi
29 Ağustos 2018 Çarşamba 10:56

AFAD’ın yeni gönüllü adayları için bilgilendirme toplantısı yaptı.

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, gönüllülük başvurusunda bulunan AFAD’ın yeni gönüllü adayları için bilgilendirme toplantısı yaptı.

Kocaeli AFAD’da yapılan bilgilendirme toplantısına gönüllü olmak için başvuruda bulunan yeni gönüllü adayları katıldı.
Gece saatlerinde yapılan bilgilendirme toplantısında Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, 1999 depreminin İlimiz ve Ülkemiz açısından ne anlama geldiğini rakamsal verilerle ortaya koydu.

Tekoğul toplantıdaki sunumunda, AFAD’ın faaliyet alanıyla ilgili bilgiler verdi ve gönüllülük sistemini ve sistemin yol haritasını kayıt başvurusunda bulunan yeni gönüllülere anlattı. Tekoğul, 1999 depreminin hepimiz için bir milat olduğunu, bireylerin afet bilinci konusunda kat ettiği mesafenin, devletin de planlama ve risk azaltma faaliyetlerinde gösterdiği performansın bunun kanıtı olduğunu vurguladı. Afet hazırlık çalışmalarının asla bitemeyeceğine değinen Tekoğul, olumlu gelişmeler olsa da toplumun tüm katmanlarını içerecek şekilde bir yeterlilikten bahsedilemeyeceğini söyledi.

Tekoğul sözlerini şöyle sürdürdü.

“Gönülülük gerçekten bir gönül işidir. Herhangi bir beklenti taşımadan insan kurtarma amaçlı olarak bu ulvi serüvene katılma isteğiniz bizim için çok değerlidir. Çünkü arama kurtarma faaliyetlerinde ilk saatler çok önemlidir. İlk 72 saat ulaşamama ihtimali ile, kurtarmada altın saatler olan bu ilk saatler gerçeğini üst üste koyduğumuzda gönüllülük sistemini geliştirmekten başka çaremiz yoktur. Sizin gibi gönüllülerle sahada daha donanımlı ve yetkin insanlarımız olacağı için sevinçliyiz.”

AFAD İl Müdürü Tekoğul’un sunumu ardından gönüllü adaylarına AFAD Eğitim Uzmanı Hüseyin Çakırca tarafından temel afet bilinci eğitimi de verildi.

Bu haber 485 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Ayaz’dan Belediye Personeline Hediye Paketi

Başkan Ayaz’dan Belediye Personeline Hediye Paketi

.

Büyükakın’ı duygulandıran sürpriz

Büyükakın’ı duygulandıran sürpriz

.

Kocaelili kiraya çalışıyor!

Kocaelili kiraya çalışıyor!

TÜİK, Kocaeli Bölge Müdürlüğü Hanehalkı Tüketim Harcaması (Bölgesel), 2017 verilerini açıkladı.

800 minik boylarını aşan fikirler üretti

800 minik boylarını aşan fikirler üretti

.

Gültepeliler Platformu'ndan Doğan'a ziyaret

Gültepeliler Platformu'ndan Doğan'a ziyaret

Gültepeliler Derneği Platformu Başkanı Taner Çakırer ve yönetim kurulu üyeleri İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ı ziyaret ettiler.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ