28 Mayıs 2018 Pazartesi 10:36
 
  • 4,629 TL

  • 5,427 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ AFAD İKİ HAFTADA 1339 KİŞİYE EĞİTİM VERDİ

Kocaeli AFAD iki haftada 1339 kişiye eğitim verdi
21 Kasım 2017 Salı 10:53

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Kasım ayının ilk 2 haftasında 11 farklı yerde 1339 kişiye afet eğitimi verdi.

Afete Hazır Türkiye projesinin Kocaeli sorumluluğunu üstlenen Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü Kasım ayının ilk yarısında 4 okul, 3 kurum ve 4 firma olmak üzere 11 farklı yerde 1339 kişiye afet eğitimi vererek tatbikatlar gerçekleştirdi. 

Temel afet bilinci, arama kurtarma, yangın, ipler düğümler, sedye ile yaralı taşıma ve sivil savunma servisi konularında verilen afet eğitimleri sonrası, yangın ve tahliye tatbikatları da icra edildi.

Afete hazır okul projesi kapsamında Hereke Kışladüzü Ortaokulunda 245, İzmit Özel Düş Bahçesi Okullarında 223, Arslanbey KOTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 320 ve Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 180 öğrenci ve öğretmene eğitim verilirken, afete hazır işyeri projesi kapsamında İzmit Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde 30, Gündoğdu Çocuk Destek Merkezinde 15, Yahya Kaptan Kassel Şehri Çocuk Evlerinde 60 kişi afet bilinci eğitimi aldı ve tatbikatlara katıldı.
Aynı proje kapsamında Çayırova Alka Sanayiinde 141, 3D Gümrüklemede 29, Başiskele Nova Plastikte 46 ve Gebze Alarko Sanayiinde 50 çalışan da afet eğitimine ve yangın tatbikatına katıldı.

Bu haber 357 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET