14 Ağustos 2018 Salı 19:12
 
  • 6,515 TL

  • 7,405 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ AFAD İKİ HAFTADA 1339 KİŞİYE EĞİTİM VERDİ

Kocaeli AFAD iki haftada 1339 kişiye eğitim verdi
21 Kasım 2017 Salı 10:53

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Kasım ayının ilk 2 haftasında 11 farklı yerde 1339 kişiye afet eğitimi verdi.

Afete Hazır Türkiye projesinin Kocaeli sorumluluğunu üstlenen Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü Kasım ayının ilk yarısında 4 okul, 3 kurum ve 4 firma olmak üzere 11 farklı yerde 1339 kişiye afet eğitimi vererek tatbikatlar gerçekleştirdi. 

Temel afet bilinci, arama kurtarma, yangın, ipler düğümler, sedye ile yaralı taşıma ve sivil savunma servisi konularında verilen afet eğitimleri sonrası, yangın ve tahliye tatbikatları da icra edildi.

Afete hazır okul projesi kapsamında Hereke Kışladüzü Ortaokulunda 245, İzmit Özel Düş Bahçesi Okullarında 223, Arslanbey KOTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 320 ve Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 180 öğrenci ve öğretmene eğitim verilirken, afete hazır işyeri projesi kapsamında İzmit Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde 30, Gündoğdu Çocuk Destek Merkezinde 15, Yahya Kaptan Kassel Şehri Çocuk Evlerinde 60 kişi afet bilinci eğitimi aldı ve tatbikatlara katıldı.
Aynı proje kapsamında Çayırova Alka Sanayiinde 141, 3D Gümrüklemede 29, Başiskele Nova Plastikte 46 ve Gebze Alarko Sanayiinde 50 çalışan da afet eğitimine ve yangın tatbikatına katıldı.

Bu haber 390 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ