17 Haziran 2019 Pazartesi 07:06
 
Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ BAROSU'NDAN AVUKATA SALDIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Kocaeli Barosu'ndan Avukata saldırıyla ilgili açıklama
08 Ekim 2018 Pazartesi 15:39

Kocaeli Barosundan Av.Hüseyin Fener'e yapılan bıçaklı saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yayınlandı.

Kocaeli Barosu'ndan yapılan açıklamada;Kamu görevi yapan avukatlara yönelik sözlü, fiili ve silahlı saldırılar, neyazık ki kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. Bugün (08.10.2018) meslektaşımızAv. Hüseyin FENER’in mesleki faaliyetini sürdürdüğü ve Kocaeli Barosu’nun dabulunduğu Kocaeli Plaza'daki bürosunun önünde uğradığı bıçaklı saldırısonucunda yaralanması, kaygılarımızın yersiz olmadığını ve durumun vehametini birkez daha göstermiştir.


Meslektaşımız Av.Hüseyin FENER saldırı sonrası SEKA Devlet Hastanesi’nde tedavialtına alınmıştır. Meslektaşımızın sağlık durumu iyi olup, hayati tehlikesibulunmamaktadır.
 
Meslektaşımıza yönelik saldırıyı şiddetle kınıyor, bu tür saldırılarınavukatlık mesleğini yürütmemize engel olmayacağını, savunmanın susmayacağınıbir kez daha yüksek sesle dillendiriyoruz.
 
Yargının vazgeçilmez unsurlarından biri olan  ve savunma makamını temsileden avukatlara yönelik saldırılar, yargıya yapılmış demektir.

Avukatlar uyuşmazlıkların tarafı değildirler. Avukatın, vekil sıfatıylatakip ettiği davanın taraflarıyla özdeşleştirilerek hedef alınması, sözlü,fiili ve silahlı saldırılara uğraması asla kabul edilemez. Can güvenliğininolmadığı, yaşam hakkının ihlal edildiği bir ortamda, hak arama hürriyetininteminatı savunma hakkının kullanılabilmesi mümkün değildir.
 
Meslektaşımız Av.Hüseyin FENER’e acil şifa, şahsında tüm meslektaşlarımızageçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
 
KOCAELİ BAROSU

 

Bu haber 461 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ