18 Şubat 2019 Pazartesi 04:14
 
  • 5,279 TL

  • 5,968 TL

  • 223,54 TL

  • 102.715

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ BAROSU, SANDIK GÜVENLİĞİ İÇİN DİYARBAKIR’A GİDECEK

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek
25 Mayıs 2018 Cuma 16:05

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Haber/Burcu NAZLI


“Her ilde her okula bir avukat” hedefiyle Ankara Barosu önderliğinde yola çıkan Sensiz Olmaz Hareketi ve Barolar seçim güvenliği için güç birliği yapmaya devam ediyor.


İlk toplantısını 17 Mayıs’ta yapan oluşum, öncelikle güç birliğine ilişkin bir bildiri yayınladı ve sandık güvenliğine katkı sağlamak için etkin bir çalışma yürütüleceğini açıkladı. 22 Mayıs’ta bu kez daha geniş bir katılımla İstanbul’da toplanıldı. Üçüncü toplantı ise 29 Mayıs’ta, en çok ihlal iddialarına konu olan Güneydoğu Anadolu illerine destek olmak amacıyla Diyarbakır’da gerçekleşecek.

Seçim güvenliği kapsamında illerdeki gönüllü avukatlara eğitim verecek olan eğitimciler eğitilecek. Böylece seçim günü sandık olan her okulda eğitimli bir avukatın bulunması ve olası ihlallerde müdahale etmesi sağlanacak.

Kocaeli Barosu, Diyarbakır’a gidiyor


Ankara Barosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katılacaklarını belirten Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, “ 29 Mayıs’ta Diyarbakır’da yapılacak olan seçim güvenliği toplantısına baromuzu da temsilen bir yönetim kurulu üyesi arkadaşımız katılacak. Oradan çıkacak sonuç sonrasında da nasıl bir yol izleyeceğimizi yönetim kurulu olarak karar vereceğiz. ” dedi.
Bu haber 897 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ