21 Ekim 2018 Pazar 20:49
 
  • 5,644 TL

  • 6,498 TL

  • 222,20 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ BAROSU 79. YILINI KUTLADI

Kocaeli Barosu 79. yılını kutladı
18 Kasım 2017 Cumartesi 00:00

Nice yaşlara...

 Nice yaşlara...

Kocaeli Barosu 79. Kuruluş Yıldönümü nedeni ile düzenlenentörende Kültür tepesinde bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı.  Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe önderliğinde sabah 09: 30’da Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’nda bir araya gelen üyeler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından anıta çelenk taktimin de bulundu.


Kocaeli Barosu Başkanı Avukat Sertif Gökçe’nin günün anlam ve önemini taşıyan metni okumasını dinledi. Gerçekleşen törenin sonrasında ise baroya kayıtlı avukatlar,Ramada Otelde düzenlenen kuruluş balosunda bir araya geldi.Baloya Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt ve eşi, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe ve eşi,  Başsavcı Vekilleri ile Kocaeli Barosuna bağlı  çok sayıda Avukat katıldı.BÜYÜK GÖREV VE SORUMLULUK

Kocaeli Barosunun kuruluş yıldönümüne katılan Kocaeli Valisi yaptığı konuşmada; “ Değerli katılımcılar, Kocaeli Barosu kuruluşunun 79’ncu yıldönümünde sizlerle birlikte bir arada bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Avukatlık; savunma hakkının, savunma hakkının ortaya konmasında, kullanılmasında ve gerçekleştirilmesinde en önemli görevi üstlenmektedir. Adil bir yargılama için savunma hakkı en kutsal hak ve bununda tam anlamıyla gerçekleşebilmesi için avukatlarımızın görev ve sorumlulukları büyük önem taşımaktadır. Avukatlık mesleğinin kuruluş örgütü olan baromuzun da Kocaeli’nde kurulduğu günden itibaren bu hizmetin gerçekleştirilmesinde büyük görev ve sorumlulukları olmuştur.  Kuruluşundan itibaren bu görev ve sorumlulukları yerine getiren bütün avukat arkadaşlarımıza, baro yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Yaşamını kaybeden avukatlarımızı rahmetle anıyorum. Görevde bulunanlara da başarı dileklerimi iletmek istiyorum. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.
Bu haber 925 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET