09 Aralık 2018 Pazar 23:42
 
  • 5,309 TL

  • 6,062 TL

  • 212,95 TL

  • 93.699

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ DEVLET ALARM VERİYOR

Kocaeli Devlet Alarm veriyor
09 Ocak 2018 Salı 12:25

.

Bir süre önce apar topar hizmete açılan Kocaeli Devlet Hastanesi adeta alarm veriyor.

Henüz sistemin tam olarak çalışmadığı Devlet Hastanesi'nin alalacele açılması beraberinde çok ciddi sorunlarıda getirdi.MAVİKOD ÇALIŞMIYOR


Günümüzde artık pek çok hastane gelişen teknolojiye ayak uydurmak için kendini yenilemek, hastalarına daha hızlı ve verimli çözümler sunmak istiyor. Hastanede tedavi gören hastaların bakımı ve acil müdahale edilmesi gereken durumlarda acil kod sisteminin varlığı da etkin bir hizmet aracı haline geldi.

Acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan hastalar, hasta yakınları ve tüm hastane personeline en kısa sürede müdahale edilmesini sağlayan acil durum yönetim aracı, çoğunlukla kalbin durması (kardiyak arrest) durumundaki hastaya müdahalesini mümkün kılmakta. Bu kodlar hastanenin herhangi bir yerindeki telefondan tuşlandığında, önceden planlanmış birimlere bilgi gitmekte ve hastane bu sayede ilgili olaya anında müdahale edebilmekte.

 


HASTA ÖLDÜ


Eksikliklerle hizmete giren yeni Devlet Hastanesi'nde santral sistemi çalışmadığı, bilgisayar sistemindeki ciddi arızalar nedeni ile ilk günlerde MAVİKOD uygulamasında ciddi sorunlarla karşılaşıldı. Yoğun Bakım Ünitesi de apar topar taşınırken burada görev yapan doktorların bile durumdan habersiz olması bu acele neden sorusunu gündeme getirdi.

75 hastaya 3 hemşirenin yeterli olmaması nedeni ile  bir hastanın yatağında ölü bulunduğu iddiaları kulaktan kulağa yayılmaya başlarken tahlil sisteminde de yaşanan sorunlar Kocaeli Devlet hastanesi için alarm zillerinin çalmasına neden oluyor.


NÖBET TUTAN DOKTORLAR İSTİRAHAT EDEMİYOR


Hastanede gece nöbeti tutan doktorlar, gece hasta olmadığında istirahat edebilecekleri sağlıklı bir ortam düşünülmemiş. Geceden yorgun düşen doktorlar sabah yine aynı şekilde görevlerine devam etmek zorunda oldukları için, bitkin bir şekilde görev yapıyor. Tabii haliyle de bu durum onların işlerini daha sağlıklı yapabilmelerinin önündeki en büyük engel.


HATALI TAHLİL YAPILDI


Geçtiğimiz gün böbrek rahatsızlığı nedeni ile hastaneye giden M.Ş.isimli hastaya müdahale eden doktor tahlil raporu geldiğinde şok oldu.

Tahlil sonucuna göre hastanın şekeri 470 olarak görünüyordu. Kendisinden tahlil için kan alınmadığını ve tahlilin hatalı olduğunu belirten hasta ve yakınlarının ısrarı sonucu acilde görevli doktor hastanın parmağından yeniden şeker testi yaptı. Çıkan sonuç doktoru kızdırdı ve tahlili yapanlarla tartıştı. Hasta yakınının elindeki raporu almaya çalışan görevliler bunda muaffak olamyınca sonucun yazılı olduğu alanı karalayarak sonucu gizlemeye çalıştı.Şimdi soruyoruz?

O şeker testi gerçekte kimindi ve o hastaya ne oldu?

Hasta ve yakınları itiraz etmeseydi ve M.Ş.isimli hastaya yanlışlıkla insulin yapılsa ve zaten normal değerde olan şekeri düşürülseydi sonuç ne olurdu?
Bu haber 13164 defa okundu

Elestiri

Ömer karakus
10 Ocak 2018 Çarşamba 08:36

Ben sizin yayın ilkelerinizi iyi bilirim kirmizi kocaeli behhhhh gidin baskasina yutturun yemezler

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ne alaka

Ömer karakuş
10 Ocak 2018 Çarşamba 08:31

Bir kere çocuk çocuk hastanesine ****ürülür.cok acil se 112 yi ararsin gereken yapılır ayrıca bir loburet hata yapmışsa cezasını çeker yeni bir bina aksaklıklar olur bir haftada iki kez acil e gittim bir annemi bir de babamı getirdim ****et güzel olmuş emeği geçen herkesten allah razı olsun

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Artık hastanelerde ilgi yok

Dilek kocadag
09 Ocak 2018 Salı 15:15

Dün cocugum rahatsızlandı ve acile ****ürdüm atesi olmasına rağmen çocuk doktoru görecek dedi muhale bile etmedi acil çocuk doktoruna gittiğimde ise hepsi acil sonra bakarız dediler çocuklarımıza bişey olmasimi lazım çok kızdım

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Yarın Dünya insan hakları günü

Yarın Dünya insan hakları günü

Son 2 yılda polise yönelik kötü muamele şikayeti...

Karanlıkta kalmış çocuklara ışık tutulacak

Karanlıkta kalmış çocuklara ışık tutulacak

.

Bağçeşme’ye tam donanımlı itfaiye binası

Bağçeşme’ye tam donanımlı itfaiye binası

Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Bağçeşme’de başlattığı ‘’İtfaiye Müfreze Binası’’ yükseliyor.

BAŞKANLAR, WELLBORN LUXURY HOTEL’DE BULUŞTU

BAŞKANLAR, WELLBORN LUXURY HOTEL’DE BULUŞTU

İZMİT ROTARY KULÜBÜ 2420.BÖLGE BAŞKANLAR TANIŞMA TOPLANTISINI WELLBORN LUXURY HOTEL’DE GERÇEKLEŞTİ

GENELGENİN İPTALİ İÇİN DANIŞTAY'A DAVA AÇTIK

GENELGENİN İPTALİ İÇİN DANIŞTAY'A DAVA AÇTIK

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ