21 Şubat 2019 Perşembe 05:44
 
  • 5,333 TL

  • 6,061 TL

  • 229,38 TL

  • 101.971

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİNDEN 'ERGÜN DEMİR' AÇIKLAMASI

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden 'Ergün Demir' açıklaması
24 Eylül 2018 Pazartesi 17:48

Türkiyenin konuştuğu 'pantolon' haberine imza atan astakoshaber.com haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Ergün Demir gözaltına alındı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nden Ergün Demir'in gözaltına alınmasıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Cemiyet yönetimi olarak konunun takipçisi olunduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Kocaeli'de yayın yapan Astakoshaber isimli internet haber sitesinin sahibi Ergün Demir'in gözaltına alındığı haberi tüm meslektaşlarımız gibi bizi de üzmüştür. Önceki gün Kocaeli Hereke'de İsmail Devrim isimli vatandaşın, oğluna okul pantolon alamadığı için intihar ettiği haberini ilk olarak yayımlayan gazeteci Ergün Demir'in gözaltına alınması üzerine cemiyet yönetimi olarak konunun takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz. Yönetim kurulumuz konu hakkında bilgi almak için ilçe jandarma komutanlığına gitmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, 'Basın milletin müşterek sesidir. Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.' Meslektaşımız Ergün Demir'in bir an önce serbest kalması en büyük temennimizdir. Kamuoyuna duyurulur."


Bu haber 645 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ