24 Temmuz 2019 Çarşamba 07:08
 
Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ GENÇ-İMO STAJA İLK ADIM SEMİNERİ DÜZENLEDİ

Kocaeli genç-İMO Staja İlk Adım Semineri Düzenledi
08 Nisan 2019 Pazartesi 14:27

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve Kocaeli Genç-İMO işbirliği ile her yıl olduğu gibi bu yılda “Staja İlk Adım Semineri” düzenlendi.O7jHFCzXmrwx

Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı aynı zamanda İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyesi olan Doç. Dr. Utkan Mutman tarafından yönetilen staj bilgilendirme toplantısına İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut’un yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Panel Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda yapıldı.

Seminerde ilk konuşmacı olarak söz alan Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Araştırma Görevlisi İnş. Müh. Onur Öztürk, stajın öğrencilik ile iş hayatı arasında bir süreç olduğu, bu yüzden stajın hem öğrenciler hem de firmalar için önemli olduğunu, bu süreçte başarılı olabilmek için öğrencilere staj dönemlerini iyi değerlendirmeleri konusunda öğütler verdi. Seminer, Araştırma Görevlisi İnş. Müh. Murat
Karadeniz’in staj sürecinde yapılması gerekenleri öğrencilerin stajdan beklentileri ve yaşanan sorunları öğrencilere soru-cevap şeklinde aktarmasıyla devam etti.

genç-İMO Başkanı Muharrem Önder,  staj konusunda İnşaat Mühendisleri Odası’nın her sene olduğu gibi bu senede öğrencilerin yanında olduğunu belirtti. Katkılarından dolayı Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut’a, yönetim kurulu üyelerine ve seminerin düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Seminer, konuk konuşmacılara plaket verildikten sonra staj yapmak isteyen öğrencilerin başvurularının alınmasıyla son buldu.
Bu haber 664 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ