15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:50
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ HALKI, YİNE YAĞIŞ MAĞDURU

Kocaeli Halkı, yine yağış mağduru
28 Temmuz 2018 Cumartesi 13:51

Kocaeli'de dün yaşanan sel felaketinin ardından dükkanlarını su basan esnaf selin izlerini silmeye çalışıyor.

Kocaeli'nin 10 ilçesinde dün etkili olan şiddetli yağış nedeniyle sel ve su baskınları meydana geldi. Gebze Ballıkayalar Tabiat Parkı'nda yağışa yakalanan 24 kişi helikopter, zodyak bot ve iş makineleri ile kurtarılmış, organize sanayi bölgelerinde fabrikaları su bastı. Şehir merkezlerinde ise evler ve iş yerleri suyla doldu, vatandaşlar canlarını zor kurtardı. Yaşanan felaketin ardından bugün dükkan açan esnaflar, selin verdiği zararın izlerini silmeye çalışıyor. Dükkanlarında temizlik ve hasar tespit çalışması yapan esnaf binlerce lira zararda olduklarını belirtti.

“Altyapı sorununun çözülmesini istiyoruz”
İzmit'te restoran işletmeciliği yapan Sadi Kayaöz, "Şu anda hasarı tespit etmeye çalışıyoruz. Biz yetkililerin, devlet büyüklerinin bu altyapı sorununu çözmesini istiyoruz. Bizim en büyük sıkıntımız buranın altyapı sorunu. Biz bu olayı burada dün canlı yaşadık. Ben kendim içerideydim. Dükkandan zor çıktık. Arabalarımızı zor çıkardık. En büyük sıkıntımız buranın altyapı sorunu. Dün saat 07.30 sıralarında yağış başladı. Su burada normal akışındaydı. Bir anda, rögarın taşmasıyla beraber içeriye komple su doldu. Normalde burada altyapı sıkıntısı çözülmüş olsa bu su giderdi. Buraya her yağmur yağdığında biz bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Geçen ramazan ayının ilk haftasında yine böyle büyük bir yağış olmuştu. O yağmurda az bir su baskını yaşamıştık. Onu ucuz atlattık. Ama bu yağmurda çok oldu" dedi.

“Zararımız tahmini 15 bin TL civarında”

Market işletmecisi Mehmet Akbaş, "Dün burada belimize kadar suyun içerisindeydik. Alt iki sıra raflar gitti. Yüzdük burada. Söylenecek çok bir şey yok. Gece hiç uyumadık. Hasarımız büyük. Firmalar geliyor şimdi tek tek, kendi mallarını kontrol ediyorlar. Her şey bir anda oldu. Kapıdan içeriye girdim. İçeriden tutmak istedim. İçeride su bileklere kadar geliyordu. Dışarıda diz boyuna çıktı. Kasadan bir şey almak için kapıyı kitleyip içeri girdim. O sırada basınçla cam patladı. Benimle beraber tezgahı da geriye itti. Bir anda dağ başı bir yerde dere kenarında dükkanımız varmış gibi oldu. Bayağı büyük bir afet atlattık. İçeri su dolduktan sonra yapacak bir şey kalmadı. Kapıyı açıp dışarıya çıktık. Çok şükür canımıza bir şey olmadı. Dükkanda alt iki sıradaki raflar gitti. Kesin bir şey söyleyemem ama zararımız tahmini 15 bin TL civarında" diye konuştu.


 


Bu haber 443 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ