21 Kasım 2017 Salı 16:40
 
  • 3,951 TL

  • 4,635 TL

  • 162,29 TL

  • 104.712

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ KAMU HASTANELERİ “DİJİTAL HASTANE” OLMA YOLUNDA

Kocaeli Kamu Hastaneleri “DİJİTAL HASTANE” Olma Yolunda
21 Ağustos 2017 Pazartesi 12:34

Sağlık Bakanlığı ve HIMSS EMRAM Avrupa arasında imzalanan dijital hastane protokolüyle, bakanlığa bağlı tüm hastanelerin Dijital Hastane olması yönünde ilk planlamalar yapıldı.

Dijital Hastane Süreçleri alanında yapılan çalışmalar Türkiyeyi bu konuda Avrupada en üst sıralara taşıyacak. Söz konusu program kapsamında Kocaelideki Kamu Hastanelerindeki Dijital Hastane çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.

İlimizde ilk etapta altı Devlet Hastanesi HIMMS dijital kalite belgesine başvuru yapacak. İzmit Seka, Karamürsel, Gölcük Necati Çelik, Körfez, Gebze Fatih Devlet Hastaneleri ve SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi HIMMS EMRAM seviye 6 belgesini alabilmek için yoğun bir çalışma sürecine girecek. 4 hastanenin yıl sonuna kadar akreditasyon çalışmalarının tamamlayıp dijital kalite belgesini alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Değerlendirmeler yapıldıktan sonra hastanelere 1 ile 7 arasında bir kategori notu verilecek.
 Dijital Hastane Özellikleri Saymakla Bitmiyor !

Dijital Hastaneler sisteminde kullanıcılar için mobil çözümler üretilerek hastanelerde imzalı onam formları dışında kağıt kullanımı kaldırılacak. Böylelikle; hemşirelik işlemleri akıllı tabletler ile hasta başında yapılabilecek, acil ve yatan hasta servis işlemleri tamamen mobil ortamda yapılacak.

Medikal hataların minimize edilmesi planlanan sistemde hasta bakım hizmetlerinin kalitesi arttırılarak iş gücü verimliliği ve çalışan memnuniyeti anlık erişime açık olacak. Doğru hasta, doğru ilaç eşleştirmesi mobil cihazlarla kullanıma alınarak, hastaya ayrılan vaktin artması sağlanacak. Ayrıca entegre uyarı sistemleri ve mobil teknolojilerle arıza yönetimi, bilgi güvenliği, klinik dokümantasyon, kapalı döngü ilaç sistemi, iş zekasının üst seviyede olduğu bir yönetim anlayışına geçilecek.
 Ergüney; 2018 Yılında Çalışmalar Tamamlanacak

Konu hakkında açıklama yapan Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney; “Dijital hastane çalışmalarına çok önem veriyoruz. Bu belgeyi alan hastanelerimizde neredeyse tüm süreçler tamamen bilgisayar ortamında kağıtsız olarak gerçekleşiyor, ülkemiz adına inanılmaz düzeyde tasarruf sağlanmış oluyor, böylece onbinlerce ağacı kesilmekten kurtarmış olacağız. Süreçler çok hızlanacağı için halkımızın alacağı sağlık hizmetlerinin hızı ve kalitesi de artacak. Şu anda yoğun bir çaba ile yıl sonuna kadar dört hastanemizi belgelendirmeye çalışıyoruz. 2018 yılı sonuna kadar ise başta Derince Eğitim Araştırma ve Gebze Fatih olmak üzere tüm hastanelerimizin belgelendirme işlemlerini tamamlayacağız. Dijital Hastane sistemi, tamamıyla modern elektronik cihazların entegresiyle vatandaşlarımıza hizmet verecek. Kağıtsız Hastane ilimizde hasta güvenliği ve mahremiyetini en üst seviyede koruyarak, sağlık profesyonellerinin hasta bakımı ile ilgili işlerini kolaylaştıracak ve hastalara en iyi, en kaliteli hizmeti sunmalarına olanak sağlayacak. Bu çalışmalar ve yapmakta olduğumuz elektronik imza yönetim sistemi sayesinde dijital hastane alanında ciddi mesafeler katetmiş olacağız ” dedi.
Bu haber 682 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bylock operasyonu:15 gözaltı

Bylock operasyonu:15 gözaltı

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün operasyonları kapsamında "Bylock"kullandıkları tesbit edilen farklı meslek guruplarından15 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

İZGAZ' dan önemli uyarı!

İZGAZ' dan önemli uyarı!

İZGAZ havaların soğumasıyla birlikte doğal gaz ve katı yakıt kullanmakta olan tüketicileri karbonmonoksit zehirlenmeleriner karşı uyardı.

Valilik dolandırıcılara karşı uyardı!

Valilik dolandırıcılara karşı uyardı!

Kocaeli valiliği yetkili kişilerin isimleri kullanılarak kurum kuruluş ve hayırseverleri arayarak bağış veya yardım gibi nedenlerle para talep eden dolandırıcılara karşı uyardı.

SEDAŞ, 4 AR-GE projesinin tanıtımını yaptı

SEDAŞ, 4 AR-GE projesinin tanıtımını yaptı

Bekir Sami Güven, 'Hizmet aşkı olanın projesi olur' dedi ve SEDAŞ’ın 2017 yılında 4 yeni Ar-Ge projesini onurla ve gururla sürdürmeye başladığını belirtti.

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın anne acısı

Petrol-İş  Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın anne acısı

.

O hastalığı önleyebilirsiniz

O hastalığı önleyebilirsiniz

Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aysun Şengül, Akciğer Kanseri Hakkında Çok Önemli Bilgiler Aktardı!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET