19 Ocak 2019 Cumartesi 10:27
 
  • 5,322 TL

  • 6,048 TL

  • 221,22 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ KARSLILAR DERNEĞİ TANITILDI

Kocaeli Karslılar Derneği tanıtıldı
22 Ocak 2018 Pazartesi 16:12

Başkanlığını Ali Can Kazgan’ın yaptığı ve kısa adı KOCKAD olan Kocaeli Karslılar Derneği Luxor Garden Otel’de tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Kocaeli Karsılar Derneği, Luxor Garden Otel’de tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Safir Salon’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Kars, Adahan, Iğdır Vakfı Onursal Başkanı Tazebey Yaşin, dernek yöneticileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kars tanıtım videosu gösterime sunuldu. Ardından söz alan Kocaeli Karslılar Derneği Başkanı Ali Can Kazgan, “Kocaeli ilinde yerleşik Serhat Şehri Karslılar olarak milli ve yerli ana değerler doğrultusunda hareket etmek temel düsturumuzdur” dedi.

Birlikte hareket edeceğiz

Kazgan, “Bölgesel ulusal ve hatta uluslararası tüm hususlara yönelik ilmi ve ahlaki temelleri uygun din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin bütünleştirici çalışmalar içinde olmak temel hedefimizdir. Bunu yaparken siyasi kaygılardan uzak bir şekilde farklı fikirlere harmanlayarak ele alıp ortak aklın ön plana çıkarmak ve eylemlerle de tüm bu fikri yatın desteklendiği bir dernek olmayı amaçlamaktayız. Burada vazgeçilmezimiz olan milli yerli ahlaki ve insani tüm değerleri ortak aklın ve Cem olabilmenin gücüyle harekete geçireceğiz” dedi.

Hepinize teşekkür ediyorum

Kazgan, “Derneğimiz dinamizmini idealist gençlerden, gücünü ve uzmanlığını ise tecrübeli akil büyüklerimizle istişare eden alacaktır. Fikirlerini, faaliyetlerini ve aktivitelerini yansıtabilen milletine ve insanlığa faydalı söz sahibi örnek bir dernek olabilmek için gereken her şeyi yapacağız inşallah. Bizler kültür elçileri olarak bu görevi kendimize şiar edindik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı tüm samimiyetimizle ve enerjimizle Kocaeli halkına sunacağımıza sizlerin huzurunda söz veriyorum. Davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdınız ve bu zorlu yolda cesaretlendirdiğiniz için hepinize şahsım ve yönetimim adına sonsuz şükranlarımı sunar ve teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım

Ardından söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Sevgili başkanımıza, yönetimine öncelikle çalışmalarına başarılar diliyorum. Ben de bir dernekçilik yapan kardeşiniz olarak söylüyorum, sivil toplumculuk dernekçilik zor bir iştir. Gönüllülük esasına dayanır, samimiyet ve özveri gerektirir, insana dokunmak gerektirir. Doğduğumuz ilin kültürünü doyduğumuz illerde de yaşatmayı gerektirir. Ben bu konuda yönetimi kutluyorum. Azimlilik ve kararlık gördüm. Ben bu konuda üzerime düşen ne varsa sadece vekil olarak değil, Kocaeli’de yaşayan bir vatandaş olarak tüm Karslı hemşerilerim adına seve seve yapmaya hazırım. Kapım, elim, telefonum sizlere açık. Ne zaman ve nasıl desteğe ihtiyacınız olursa sadece elim değil gövdem taşın altındadır. Yönetimde kadın arkadaşların çoğunlukta olduğunu görüm, başkanımızı kutluyorum. Bir kadın vekil olarak ayrıca da gurur duydum” dedi.

Çok güzel etkinliklere imza attılar
AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ise yeni açılan derneğin yönetimini tebrik ederek “Kocaeli’de nüfusu en yoğun olan illerimizden birisi de Kasr’tır. Karslı kardeşlerimiz Kocaeli’de çok güzel etkinliklere imza attılar. Kocaeli’de bir eksiklik vardı. Ali Can kardeşim benim arkadaşım, dostum ve arkadaşları bu eksikliği tamamladılar ve bundan sonraki adım da inşallah Kocaeli Karslılar Federasyonu olur. Yeni yönetimi ve sayın başkanımızı kutluyor, başarılı ve güzel işlere adım atmalarını diliyorum” dedi.  Konuşmaların ardından Sarıkamış Şehitleri için düzenlenen mektup yarışmasında birinci seçilen Eyşan Özecik, mektubunu davetlilere okudu. Ardından ise Kafkas Halk Oyunları ekibi Kafkas oyunlarını sergiledi. Programın sonunda ise dernek yönetimi basına tanıtılarak bütün davetlilerle birlikte hatıra pozu verildi.

Bu haber 1002 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ