18 Temmuz 2019 Perşembe 00:41
 
Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ KENT KONSEYİ 'TECRÜBE PAYLAŞIM' ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Kocaeli Kent Konseyi 'Tecrübe Paylaşım' Ziyaretlerine Devam Ediyor
02 Kasım 2018 Cuma 10:10

Kocaeli Kent Konseyi tarafından başlatılan, Türkiye’deki Kent Konseyleri arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımını arttırmaya yönelik ziyaretler tüm hızıyla devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Eskişehir Kent Konseyi’ni ziyaret eden Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi Yönetimi bu kez de Edirne Kent Konseyi’ni ziyaret etti. Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük’ün ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan ekip katıldı.Eskişehir’in Ardından Edirne Kent Konseyi Ziyareti

Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi Yönetimini hoş ve samimim bir ortamda karşılayan Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökereküçük, Edirne Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Özellikle kentlilik bilinci ile alakalı olarak çalışmalar yürüttüklerinden bahsederek, bu çalışmaları desteklemek için Trakya Kent Konseyleri Birliği’ni oluşturduklarını söyledi. Trakya bölgesindeki Kent Konseyleri ile birlikte bölgenin kalkınması, gelişmesi için çalıştıklarını, ihtiyaç ve eksiklikleri belirlemeye çalıştıklarını söyleyen Gökerküçük, Halil Atay’a çalışmalar ile ilgili hazırlanan kitap ve broşürleri takdim etti ve Kocaeli Kent Konseyi’nin çalışmalarından haberdar olduklarını ve ilgiyle takip ettiklerini söyledi. Kent Konseyi bünyesindeki meclisleri çoğaltmak istediklerini söyleyen Gökerküçük, bu anlamda Kocaeli Kent Konseyi’nin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtti ve ziyaretlerinden dolayı Kocaeli Kent Konseyi’ne teşekkür ederek en kısa zamanda iade-i ziyaret yapacaklarını ifade etti.


Gerek Oluşumumuz Gerekse İşleyişimiz ile Türkiye’ye Örneğiz
Ziyarette konuşan Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, öncelikle kendilerine bu imkanı sağlayan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek, selamlarını iletti. Kocaeli Kent Konseyi olarak kısa süre önce farklı illerde bulunan kent konseylerini ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaya ve sahip olunan bilgi ve tecrübeleri paylaşmaya karar verdiklerini söyleyen Başkan Atay, bu anlamda Edirne Kent Konseyi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi almak, Trakya Kent Konseyleri Birliği oluşumunu yakından incelemek istediklerini belirtti.
Kocaeli Kent Konseyi’nin Türkiye’deki kent konseyleri arasında önemli bir konuma sahip olduğunu ve gerek tüm organlarının oluşmuş olması, gerekse işleyiş bakımından diğer kent konseylerine örnek teşkil ettiğini vurguladı. Gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi veren Başkan Atay, yakın tarihte gerçekleşecek programlarla ilgili olarak paylaşımda bulundu. Her ilin kendine özgü bir yapısının olduğunu, doğal olarak ihtiyaç ve eksikliklerin farklın olabileceğine dikkat çekerek, Kent Konseylerinin çözüm odaklı çalışmaları gerekliliğini vurguladı. Kent Konseylerinin yerel yönetim noktasındaki en önemli görevinin fikir önerisi vermek ve yapıcı, onarıcı çözümler sunması olduğunu söyledi ve bu anlamda Kocaeli Kent Konseyi’nin aktif bir şekilde çalıştığını söyledi. Edirne Kent Konseyi’ne ev sahipliklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Atay, en kısa zamanda kendilerini de Kocaeli’nde ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.


Bu haber 441 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ