24 Mayıs 2018 Perşembe 13:12
 
  • 4,690 TL

  • 5,510 TL

  • 195,59 TL

  • 103.489

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ KUDÜS İÇİN AYAKTA

Kocaeli Kudüs için ayakta
15 Mayıs 2018 Salı 14:10

.

İsrail’de dün yaşanan ve binlerce Filistinli'nin ölümü ile sonuçlanan olaylara ülke genelinde tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. 
 
Gönüllü Kültür Tesekkulleri'nin, 'İşgale Ses Ver' çağrısına duyarsız kalmayan siyasi parti il-ilçe başkanları, parti temsilcileri, siyasi parti milletvekili aday adayları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş Anıtpark'ta bir araya gelerek, yaşanan bu olaya sert tepki gösterdi.

Gerçekleştirilen buluşmada Kudüs'te yaşanan olaylarda şehit olan ve yaralı Müslümanlar icin Kur'an-ı Kerim okutuldu.

Bugun gönül coğrafyasına birliktelikle cevap vermek, onların yüreklerine bir su olmak, destek olmak amacıyla toplandıklarını söyleyen AK Parti Kocaeli Il Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy yaptığı açıklamada, "Bu girişimi kabul etmemiz mümkün değildir. Buradaki dik duruşumuz çok önemli. Gazze'de Kudüs'te yaşanan olayları kınıyoruz ve oradaki Müslüman kardeşlerimizin yalnız olmadığını bu birliktelikle tüm dünyanın görmesini istiyoruz. Kocaeli Halkı olarak bu çağrıya sessiz kalmadığınız icin teşekkür ediyorum. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara da Allah'tan şifa diliyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından toplanan Kocaeli Halkı hep birlikte tekbir getirerek, 'Kudüs bizimdir, bizim kalacak' sloganlarıyla yaşanan olaya sert tepki gösterdi.
Bu haber 688 defa okundu

DİĞER HABERLER

41 Kartla Ramazanda 1 Milyon 81 Bin TL

41 Kartla Ramazanda 1 Milyon 81 Bin TL

.

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Listesine Solakoğlu yerine Güneş geldi

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Listesine Solakoğlu yerine Güneş geldi

.

İzmit belediyesi'nde vergi mesaisi

İzmit belediyesi'nde vergi mesaisi

İzmit Belediyesi’nde hafta sonu vergi mesaisi yapılacak.

AK Kartepe iftarda buluştu

AK Kartepe iftarda buluştu

AK Parti Kartepe İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına milletvekili Sami Çakır, milletvekili adayı Emine Zeybek ve teşkilat mensupları katıldı.

Mesanesinden 35 tane taş çıktı!

Mesanesinden 35 tane taş çıktı!

.

“Dilenen çocuklara ‘Yok’ deyin!”

“Dilenen çocuklara ‘Yok’ deyin!”

Kocaeli il sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, kamu esenliğinin sağlanması ve sokakta çalıştırılan çocukların genel olarak beden ve ruh sağlıklarının korunması ile suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Kocaeli Valiliği, sokakta çalışan çocuklara yönelik yürüttükleri çalışmalar kapsamında çocukların dilenmelerini önlemek ve onları eğitime yönlendirebilmek için Kocaeli Halkı’ndan da destek bekledikleri belirtildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET