22 Temmuz 2018 Pazar 21:31
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 YILI KAYITLARI BAŞLADI

Kocaeli Üniversitesi 2017-2018 yılı kayıtları başladı
14 Ağustos 2017 Pazartesi 15:52

Kayıtlar 1 hafta sürecek

Kocaeli Üniversitesi'ne 2017-ÖSYS ile yerleşen aday öğrenciler, üç farklı şekilde üniversiteye kayıt yaptırabiliyorlar. Bunlardan ilki aday öğrenciler, 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden online kayıt yaptırabilirler. E-Devlet üzerinden kayıt yaptıramayan aday öğrenciler ise, 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi ana sayfasında yer alan "Bilgi Sistemleri -> Öğrenci Kayıt İşlemleri" bağlantısından online kayıt olabilirler. Online kayıt olan öğrencilerin, kayıt işlemleri için tekrardan üniversiteye gelmeleri gerekiyor.
 
Online kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının yanı sıra cilt no, aile sıra no ve sıra no bilgilerini kullanmaları gerekecektir. (Yeni T.C. kimlik kartı sahibi öğrencilerimize önemle duyurulur)

E-Devlet kapısından veya Kocaeli Üniversitesi online kayıt bağlantısından üniversitemize kayıt olamayan adaylar, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan adaylar ve rapor ile kayıt olunan bölümlere/programlara yerleşen adaylar 14-18 Ağustos 2017 tarih aralığında 2017-ÖSYS ile yerleşmiş oldukları akademik birimlerinin öğrenci işleri bürosuna başvurarak kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.
 
Kayıt için şahsen başvuracak öğrencilerimizden Yeni T.C. kimlik kartı sahibi olanların yanlarında sıra cilt no, aile sıra no ve sıra no bilgilerini getirmeleri gerekmektedir.

Üniversitemize kayıt olan öğrencilerimizin öğrencilik hakkı kazanabilmeleri için 05-08 Eylül 2017 tarihleri arasında ders seçimi işlemlerini öğrenci sayfalarından (ÖBS) yapmaları, ders seçimlerini ise 11-15 Eylül 2017 tarihinde akademik danışmanlarına onaylatmaları gerekmektedir. İkinci öğretim bölümlere/programlara kayıt olan öğrencilerimizin ders seçimi sonrasında 06-12 Eylül 2017 tarihleri arasında katkı payını/öğrenim ücretini yatırmaları gerekmektedir. Öğrenciler katkı payını/öğrenim ücretini yatırmadıkları takdirde akademik danışmanlar tarafından ders onaylamaları yapılamayacaktır.

Rapor istenen Bölüm/Programlar
Tıp Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO, Kartepe Atçılık MYO, Yahya Kaptan MYO, Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO'nun Özel Güvenlik ve Koruma Programı, İzmit MYO'nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programını kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastanelerinden) Sağlık Kurulu Raporu getirmek zorundadırlar.

Denizcilik Fakültesi’ni kazanan öğrenciler ile Karamürsel MYO'nun Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı, Gemi Makinaları İşletme Programı ve Deniz Liman İşletme Programı’nı kazanan öğrencilerin Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur Raporu” getirmesi gerekiyor.
 
Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuarı öğrencileri Özel Yetenek Sınavı ile kabul edildiğinden kayıtlarını 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında şahsen müracaat ederek kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.
Bu haber 1257 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ