21 Ocak 2019 Pazartesi 13:47
 
  • 5,352 TL

  • 6,089 TL

  • 220,55 TL

  • 98.447

Öncekiler Sonrakiler

KOCAMAN YÜREKLER KOCAELİ SOKAK'TA BULUŞTU

Kocaman yürekler Kocaeli Sokak'ta buluştu
14 Nisan 2018 Cumartesi 19:10

.

Kocaeli’nde aylık olarak yayınlanmakta olan Kocaeli Sokak Dergisi, ilk yaşını okuyucuları ile birlikte kutladı.

 

Yoğun katılımın olduğu kutlamada, birinci yıldönümlerini toplumda farkındalık yaratmak amacıyla Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği(KOÇ-DER) ailesiyle gerçekleştiren Kocaeli Sokak Dergisi, Nisan sayısından elde ettikleri gelirin bir kısmını otistik çocuklara bağışladı.

 

İlk yaşına özel kutlamasını adına yakışır bir şekilde Sokak’ta kutlayan dergiyi protokol üyeleri, ünlü sanatçılar, işadamları, sivil toplum kuruluşları, sevenleri ve okuyucu kitlesi yalnız bırakmadı.


Sokak havasında gerçekleştirilen kutlamada, pişmaniye, mısır, pamuk helva gibi stantlar açılırken, otistik çocukların da davetlilere hazırladığı birbirinden farklı sürpriz dans, şiir etkinlikleri yer aldı.

Türkiye’nin tanınmış yönetmenlerinden Yasemin Türkmenli ile sinema ve dizi oyuncuları Burak Sarımola, Osman Albayrak da bu özel kutlamada, “Otizmin Farkındayız, Onların Yanındayız” diyerek otistik çocuklara destek oldu. 

Derginin kuruluş yıldönümünde müzik ve dans eşliğinde gönüllerince eğlenen otistik çocukların mutlulukları gözlerine yansırken, ebeveynleri ise böylesine özel bir günü kendileriyle paylaşan Kocaeli Sokak Dergisi İmtiyaz Sahibi Ahmet Yavuz’a ve ekibine teşekkür etti.


Farkındalıklarına farklılık katalım istedik”

Kutlama öncesi günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Kocaeli Sokak Dergisi İmtiyaz Sahibi Ahmet Yavuz, “Bugün burada bulunmamızın en önemli nedeni Otizm Haftası’nı kutladığımız bu ayda farkındalık yaratmak, onların sesi olmak için KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçaslan ve yöneticileri ile bir araya geldik. Birinci yılımıza özel dergimizin reklam gelirinin bir kısmını derneğimize bağışladık. KOÇ-DER ailesine destek olan firmalarımıza, kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. İlimizin başarılı iş kadınlarından Bahar Uzunca bu projenin en önemli isimlerinden biridir. Bu özel ve güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan dizi oyuncu ve yönetmenimiz olan Burak Sarımola’ya, Yasemin Türkmenli, Osman Albayrak’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün birçoğunuzun belki de bu yaz havasında başka planları da olabilirdi. Ama sizler bizleri onurlandırmak, otistik çocuklarımıza destek vermek, biz de onların elinden tutmak istiyoruz dediniz ve buraya geldiniz. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. 10 yıldır Kocaeli Gazete haber yolculuğumuza devam ederken geçtiğimiz yıl Kocaeli Sokak Dergisi ile karşınıza çıktık. Bu yolculukta bir an bile olsun elimi hiç bırakmayan eşim ve dergimizin Genel Yayın Yönetmeni Nazan Yavuz hanımefendiye de herkesin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum. Kimseye eğilip bükülmeden, kimseyi ötekileştirmeden sadece ama sadece gerçeği yazdık, yazmaya da devam edeceğiz.  Kişisel menfaat düşünerek, reklam kaygısı ile görmezden gelenlerden olmadık, olmayacağız. Ayrıca kimseyi peşinen suçlu göstermek gibi onur kırıcı haberlerin altına asla imza atmadık“ diyerek konuşmayı KOC-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan’a bıraktı.


Gözyaşlarını tutamadı

Kendilerine kapılarını sonuna kadar açarak, otistik çocuklara bir ışık yakan Kocaeli Sokak Dergisi’nin birinci yaş günü etkinliğinin başrolünde olmaktan büyük onur duyduğunu belirten KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, otistik çocukların toplumda yaşadıkları ve karşılaştıkları zorluklardan bahsetti.


Konuşmalarına devam ederken bir an olsun Sokak Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nazan Yavuz’un elini bırakmayan Kılıçaslan, çok duygulandığını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.  

Kılıçaslan, konuşmasının ardından otistik çocuklarla birlikte bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan Kocaeli Sokak Dergisi İmtiyaz Sahibi Ahmet Yavuz’a teşekkür plaketi takdim etti.

Yapılan konuşmaların ardından otistik çocuklara desteğini esirgemeyen ve onları bu anlamlı günde yalnız bırakmayan iş adamlarına plaket takdim edildi. 

 

 

Bu haber 2171 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ