22 Şubat 2018 Perşembe 15:31
 
  • 3,804 TL

  • 4,680 TL

  • 161,90 TL

  • 115.995

Öncekiler Sonrakiler

KOGACE’DEN BÜYÜK ORGANİZASYON

KOGACE’den büyük organizasyon
14 Ocak 2016 Perşembe 13:00

Ünlü isimleri ilimizde ağırlayacaklar

Mustafa Kemal Atatürk’ün, 16 Ocak 1923’te İzmit’te ülkenin önde gelen gazetecileriyle yaptığı ilk ve tek basın toplantısına ithafen kutlanan 16 Ocak Basın Onur Günü bu yıl da renkli geçecek. Ayrıca Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin 30’uncu yılı da bu etkinliklerle beraber kutlanacakMustafa Kemal Atatürk’ün, 16 Ocak 1923’te İzmit’te ülkenin önde gelen gazetecileriyle yaptığı ilk ve tek basın toplantısına ithafen kutlanan 16 Ocak Basın Onur Günü bu yıl da renkli geçecek. Ayrıca Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin 30’uncu yılı da bu etkinliklerle beraber kutlanacak

Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkenin ileri gazetecileriyle bir araya gelerek gerçekleştirdiği ilk ve tek basın toplantısı 16 Ocak 1923’te İzmit, Kasr-ı Hümayun’da yapılmış ve Atatürk, cumhuriyetin kurulacağını ilk defa bu toplantıda dile getirmiştir. Bu özel gün, 16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanıyor. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, bu özel günü ülke geneline yaymak adına ise önemli çalışmalar yapıyor. 16 Ocak Basın Onur Günü kutlamaları bu yıl da görkemli törenlere ev sahipliği yapacak. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonuyla düzenlenecek törene; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere, milletvekilleri, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, 60 ilin cemiyet başkanı ve yönetim kurulu üyeleri katılacak.

 

ULUSAL’DAN BİRÇOK GAZETECİ

Etkinliğe yine ülkenin önemli gazeteci, yazar ve televizyoncuları da katılacak. Kentimizin yetiştirdiği ve ülkemizin en önemli tarihçileri arasında yer alan Ahmet Nezih Galitekin, Sabah Gazetesi’nden Yavuz Donat, CNN Türk Televizyonu Programcısı Nevşin Mengü, Habertürk Televizyonu Programcısı Balçiçek İlter, A Haber’den Salih Nayman ve Milliyet Gazetesi Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün de 16 Ocak kutlamalarına katılacak. Öte yandan programda, TOKİ Basın Sitesi ile ilgili proje ile ilgili detaylar da açıklanacak.

 

KASR-I HÜMAYUN’DA

15-17 Ocak tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilecek olan Basın Onur Günü kutlamaları kapsamında Türkiye Gazeteciler Federasyonu Anadolu Zirvesi de kentimizde KOGACE’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.16 Ocak Basın Onur günü sabahı 09.00’da tören ilk olarak Tarihi Tren Garı’ndan buluşma ve Saat Kulesi’ndeki Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayacak. Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından basın toplantısının yapıldığı Kasr-ı Hümayun’a (Av Köşkü) geçilecek. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Gürol’un açılış konuşması ile başlayacak. Ardından protokol konuşmaları sonrasında Basın Onur Günü Onur Ödülleri ile Gazetecilik Yarışması Ödül töreni ile devam edecek. Temsili toplantının yapılmasının ardından da töreni son bulacak.

 

BİR DİZİ ETKİNLİK

16 Ocak Basın Onur Günü törenlerinin öğleden sonraki bölümünde ise saat 15.00’te Luxor Garden Oteli’nde TGF Anadolu Zirvesi Yerel Medya Paneli olacak. Panelde Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri İbrahim Erdoğan’ın moderatörlüğünde Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Alver, TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Kocaeli Barosu avukatlarından Sibel Gökçe ve Avrasya Yayıncılar Birliği Başkanı İsmail Kahraman’ın sunumları gerçekleştirilecek. Panelin ardından saat 18.00’de TGF’ye bağlı 70 cemiyeti kapsayacak indirim anlaşması imzalanacak. Gazete Sergisinin açılışı sonrasında ise 16 Ocak Basın Balosu ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. yaş günü büyük organizasyon ile gerçekleştirilecek.

 

DARICA’DA MEDYA EVİ AÇILACAK

Darıca Belediyesi bu ayki meclis toplantısında iktidar ve muhalefet partileri meclis üyelerinin tümünün kabul oyları ile Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne 5 yıllığına bedelsiz tahsisi gerçekleştirilen binanın açılışı ise 17 Ocak Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Darıca’nın en merkezi konumunda bulunan 150 metrekarelik yerimizin açılışına Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen cemiyet başkanları katılacak.

TGF ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Medya Evi’nin açılışının ardından saat 11.00’de Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi gezilecek ve saat 12.00’de Darıca Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde yemek yenilmesi ve sonrasında Basın İlan Kurumu Sosyal Tesisleri’nin gezilmesi sonrasında TGF yönetim kurulu üyeleri ve cemiyet başkanları memleketlerine uğurlanacak.

 

 

PROGRAM TAKVİMİ ŞÖYLE

 

15 OCAK CUMA

12.00 Otele Giriş

13.00 Öğle Yemeği

13:30 Ankara Kalkınma Ajansı Projesinin Anlatımı 1 (Yer: Basın Merkezi)

16.00 Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ziyareti

17:00 Ankara Kalkınma Ajansı Projesinin Anlatımı 2 (Yer: basın merkezi)

18.00 Seçilmişler Kurulu Toplantısı, görev bölümü ve yönetim kurulu toplantısı (Basın Merkezi)

19.00 Akşam yemeği ve serbest zaman

 

16 OCAK 2016 CUMARTESİ

09.00 İzmit Tarihi Tren Garı’nda buluşma

09.30 Atatürk Heykelinde çelenk sunumu

10.00 Kasr-ı Humayun’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile tören açılışı yapılması. Gazetecilik yarışması ödülleri verilmesi. Onur Ödülleri takdimi.

12.00 Sepetçi köyünde öğle yemeği

14.30 Anadolu Buluşması paneli-Luxor Garden Otel

18.00 Luxor Garden Otel’de tüm cemiyetleri kapsayacak çeşitli indirim anlaşmalarının yapılması.

18.30 Gazete sergi açılması

19.00 Luxor Garden Otel’de 16 Ocak Basın Onur Günü Balosu

 

17 OCAK 2016 PAZAR

08.00 Sabah Kahvaltısı

09.00 Darıca’ya hareket

10.00 TGF ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Medya Evi açılış töreni

11.00 Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi gezilmesi

12.00 Darıca Sahilde yemek ve Basın İlan Kurumu Tesisleri gezilmesi

14.00 Cemiyet başkanlarının şehrimizden uğurlanması

Bu haber 1213 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başiskele Beşiktaşlılar Derneği kahvaltıda buluştu

Başiskele Beşiktaşlılar Derneği kahvaltıda buluştu

Başiskele Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Selim Yılmaz programda Birlik ve beraberliğe vurgu yaparak şöyle konuştu

İzmit'te Hocalı şehitleri anılacak

İzmit'te Hocalı şehitleri anılacak

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 tarihinde Ermenilerce katledilenler İzmit’te de anılacak.

İMO Başkanı Ok, Mazbatasını Aldı

İMO Başkanı Ok, Mazbatasını Aldı

Tolga Ok ve yönetimi önceki gün Kocaeli Adliyesi’nde bulunan ilçe seçim kuruluna giderek mazbatasını aldı.

Bilinçsiz vatandaşlar tahrip etti

 Bilinçsiz vatandaşlar tahrip etti

Bu güzellikler hepimizin, birlikte sahip çıkalım!

Başkan Bulut, Din Görevlileri ile Bir Araya Geldi

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu’nda ilçe protokolünü ağırlamaya devam ediyor

Doğan'dan KEMDER'e hayırlı olsun ziyareti

Doğan'dan KEMDER'e hayırlı olsun ziyareti

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kısa adı KEMDER Kocaeli Emlakçılar Derneğini ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ