kg polis haftası
07 Nisan 2020 Salı 01:42

KOGACE'DEN TGF BAŞKANINA KINAMA

KOGACE'den TGF başkanına kınama
29 Ocak 2019 Salı 15:00

.

Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan olaganüstü kongreye katılan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, salonunu protestolar eşliğinde terk etmiş, gergin geçen kongrenin ardından Mesut Çatak'ın ekibi  göreve seçilmişti.


KOGACE Başkanı Mesut Çatak, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca'nın, telefonla katıldığı bir TV programı sırasında KOGACE yönetim kurulu üyesi Suriye ÇATAK TEK'in adını vermeden, "Kadın mı? gazeteci bile değil' sözlerine oldukça sert tepki gösterdi. Çatak yaptığı açıklamada ;


Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca'nın, bir internet televizyonunda yayınlanan programa telefonla bağlanarak cemiyetimizin olağanüstü kongresinde yaşanan olaylarla ilgili olarak Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyemiz Suriye ÇATAK TEK'in adını vermeden, "Kadın mı? gazeteci bile değil yaptığım araştırmada", "Yasaklı olan gazeteci kisvesi altına girmiş bir kişi" sözleri nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. 30 Ocak Çarşamba Saat 13.30'da Kocaeli Adliyesi'nde yapılacak suç duyurusunda cemiyet üyelerimizi destek vermeye çağırıyoruz.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, bulunduğu konum itibariyle Türk basın tarihinde bir ilke imza atıp 'fişleme' de bulunup, kadın bir gazeteci hakkında 'Kadın mı?' gibi ifadeler kullanmıştır. Sayın Yılmaz Karaca'yı ayrımcı, aşağılayıcı ve hadsiz sözleri nedeniyle kınıyoruz.
Sayın Suriye ÇATAK TEK, işini layıkıyla yapan bir 'GAZETECİ' dir. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Sayın Yılmaz Karaca'nın istediği gibi üyemizi 'BERTARAF' etmenin derdinde değil, 'GAZETECİ' üyemizin her zaman yanında olacaktır.
Sayın Yılmaz Karaca'yı, üyemiz hakkında nasıl bir araştırmada bulunduğu, üyemizin nasıl gazetecilik kisvesi altına girdiği konusunda açıklama yapmaya, ayrımcı ve aşağılayıcı sözleri nedeniyle özür dilemeye davet ediyoruz.
KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU
Bu haber 912 defa okundu

DİĞER HABERLER

Millet can derdinde

Millet can derdinde

Onlar para derdinde...

İzmit Belediyesi şimdi de steril gözlük üretmeye başladı

İzmit Belediyesi şimdi de steril gözlük üretmeye başladı

İLK ÜRETİM GERÇEKLEŞTİ

Sıkıysa şimdi satın

Sıkıysa şimdi satın

25 kuruşluk maskeyi 10 liraya satma devri sona erdi

Aklın yolu bir

Aklın yolu bir

Günlerdir kamuoyu bunu konuşuyordu

Yaşı küçük yüreği çok büyük

Yaşı küçük yüreği çok büyük

Kumbarasında biriktiği paraları kampanya ya bağışladı

Başkan Sezer, Sebahat teyze'yi mutlu etti

Başkan Sezer, Sebahat teyze'yi mutlu etti

sosyal medyadan kızı aracılığı ile ulaştı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ