25 Mart 2019 Pazartesi 18:11
 
Öncekiler Sonrakiler

KOMANDO TABURU YİNE DUYGULANDIRDI

Komando Taburu yine duygulandırdı
07 Temmuz 2018 Cumartesi 12:18

Çanakkale Destanı’nı yazan 57’nci alayın devamı olan 57. Dağ ve Komando Taburu’nun bireyleri, bu kez de Yalova'daki şehit kardeşlerini ziyaret etti.

Haber: Burcu Nazlı

Vatani görevlerini tamamladıktan sonra birlik ve beraberliklerini sürekli pekiştiren 57. Dağ ve Komando Sarıkamış Taburu’nun 100 kişilik grubu, geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin 81 ilinden ve yurtdışından gelerek, dönemin Üs Komutanı emekli Tuğgeneral Naci Özdemir ile 24 yıl sonra Kocaeli’nde biraya gelmiş, askerlik anılarını yad etmişti.


Bu kez de dönemin başarılı komandolarından biri olarak görev yapan ve 14 Temmuz 1994 yılında şehadet mertebesine ulaşarak şehit olan Komando Çavuş Baçerettin Özgür’ü kabri başında ziyaret eden 57. Dağ ve Komando Taburu, şehit Özgür’ün evine giderek anne ve babasının elini öptü.

“Koca ordunun evlatlarıyız”
Arkadaşlarının yaklaşan ölüm yıldönümünde şehit Komando Çavuş Baçerettin Özgür’ün ailesini yalnız bırakmayan 57. Dağ ve Komando Taburu, “Yıllar sonra bir araya gelerek buluştuğumuz etkinliklerde, şehidimizin kabristanını ziyaret etmek istedik. 14 Temmuz’da şehit olan kardeşimiz aslında hiç ölmedi.  Bizler koca bir ordunun evlatlarıyız. Ve vatan için, bayrağımız için seve seve görev yaptığımız bu ordunun evlatları olarak bunu bir kez daha göstermek için buradayız. Şehit analarımız, şehit babalarımız asla yalnız değildir. Ve yalnız kalmayacaklar” dedi.

Tuğgeneral Naci Özdemir de telefonla aradı
Şehit evindeki ziyarette duygu dolu anlar yaşayan 57. Dağ ve Komando Taburu’na, dönemin Tabur Komutanı olan emekli Tuğgeneral Naci Özdemir de telefonla arayarak, şehit babası ile görüşme sağladı.

Şehidin adının verildiği okula ziyaret
Bursa, İzmit, İstanbul ve İzmir’den katılım sağlayan 57 dağ Komado Taburu’nun bireyleri, şehidin adının verildiği Yalova Çiftlikköy İlköğretim Okulu’nu ziyaret ettikten sonra kardeşlerinin kabrinde, Kur’an-ı Kerim Tilaveti okuyarak, dua etti.

Sonraki buluşma Çanakkale Şehitliği
Ziyareti gerçekleştirmenin huzurunu yaşayan taburun bireyleri, buna benzer organizasyonların devam edeceğini söyleyerek, “Çanakkale’deki 57’nci Alaya ithaf edilmek amacı ile kurulan  şahadete yemin etmiş ve tamamı şehit olmuş bir birliğin arkadan gelen torunları olarak 57 Dağ Ve Komando Taburu’nun yeni organizasyonlarına Çanakkale Şehitliği Gezisi’ni ekledik. 57’nci Alayı  yerinde görüp, dedelerimize ecdatlarımıza dua ederek, selam durmanın heyecanı içindeyiz. Daha nice güzellikleri yaşamak gayesi ile Rabbim gönül bağlarımızı koparmasın” diyerek sözlerini noktalarken Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un, ‘Çanakkale Şehitleri’ne adlı şiirinin şu dizelerini okudu:


“Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!

Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid'i...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.
Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber,
Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber."


Bu haber 1718 defa okundu

Emeği geçen herkese teşekkür

Mevlüt ateş
11 Temmuz 2018 Çarşamba 17:59

Allah herkese şehit mertebesi vermez bizlerde bu mertebeye ulaşan şehitlerimizin yanında eylemesini Cananı Allah tan diliyoruz

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Şehit Kabir ziyareti

Turgay Öztürk
07 Temmuz 2018 Cumartesi 13:15

24 Yıl sonra Şehit Komando Çvş. Baçerettin Özgür kardeşimizin kabrini ziyaret edip , Anne ve Babasının dualarını almak bu dünyada tadını alabileceğim , en güzel duygulardan biriydi . Bu organizasyonu yapan bütün arkadaşlarıma sonsuz minnettarım . Âllah razı olsun. Ayrıca yukarıdaki duygu yüklü metni kaleme alan arkadaşım Nihat Engin ' i tebrik ediyorum . Eline yüreğine sağlık .

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ