kbb 15 temmuz
bil anakolej
14 Temmuz 2020 Salı 12:38

KÖPRÜLER YAPARKEN GÖNÜLLERİ KIRMAYACAĞIZ

Köprüler yaparken gönülleri kırmayacağız
03 Şubat 2019 Pazar 15:50

.

Kocaeli Erzurumlular Vakfı, İzmit Öğretmenevi’nde birlik beraberlik yemeği düzenledi. Programa AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, AK Parti İl SKM Başkanı Av. Halit Çokan, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Vakfın Kurucu Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu, Marmara Oltulular Federasyonu Başkanı İsrafil Kamacı ve Kocaeli’nde bulunan Erzurum Dernek başkanları ve yöneticileri katıldı.

UZUN VADELİ PLANLAMALAR YAPACAĞIZ
Toplantıda davetlilere konuşan AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediyecilikle ilgili bir manifesto yayınladığını hatırlatarak “Bizim en ciddi hatalarımızdan bir tanesi, yaşadığımız şehirleri iyi planlamamak, uzun vadeli planlar yapmamak. Bundan dolayı yapılan bir şeyin öbürüyle çelişmesi sonucu tekrar tekrar bazı şeyleri yapmak zorunda kalınıyor. Bu teknik manada plansızlıktır. İnşallah biz daha doğru planlamalar yaparak daha uzun vadeli stratejiler belirleyerek kaynakları daha doğru kullanacağız” dedi.

AKILLI ŞEHİRCİLİK’TEN FAYDALANACAĞIZ
Ekonomiyi büyütürken aynı zamanda doğayı da tahrip etmemek gerektiğini de kaydeden Büyükakın, şunları söyledi; “Akıllı şehircilik teknolojilerinden trafikteki sinyalizasyon uygulaması, sokak aydınlatması, bina ısıtması gibi birçok alanda yararlanacağız. Oturulan yerler insanca yaşanan yerler olmalı, şehrin bir silüeti ve mimari çizgisi olmalı. Bu yüzden kentleşme süreci devam ederken kimlikli şehir yaratacağız. Kocaeli’nin tarihi değerlerine de sahip çıkacağız. Neslimizin ihyası için çocuklarımız ve gençlerimiz için çalışacağız. Yarını elde etmek için nereden geldiğimizi unutmamamız ve nereye gittiğimizi bilmemiz gerekiyor” dedi.

KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI
Katılımcı yönetim anlayışının da yeni belediyecilik uygulamalarında çok önemli yer tuttuğunu söyleyen Büyükakın “Aslında bu bizim kültürümüzde var, Orta Asya’dan beri meşveret kültürümüz vardır. Sistemi öyle kurmalıyız ki bu kentte yaşayanlara sormadan bir iş yapılmamalı. Böylece kritik işlerde vatandaşlarımızın görüşlerini almış oluruz. Bizim teknik bilgi birikimimiz var, nerelerde ne yapacağımızı biliyoruz. Ama yolları köprüleri, alt yapı çalışmalarını yaparken, gönülleri de kırmayacağız. Mücadelemiz gönül mücadelesi olacak, gönülleri yapma davası olacak. Gönülleri yapmadıktan sonra köprünün bir kıymeti kalmıyor” diye konuştu.
Bu haber 752 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Seddar Yavuz'dan 15 Temmuz mesajı

Vali  Seddar Yavuz'dan 15 Temmuz mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türk edebiyatının acı günü!Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Türk edebiyatının acı günü!Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Adalet Ağaoğlu, 90 yaşında hayatını kaybetti.

Online satranç turnuvası başlıyor

Online satranç turnuvası başlıyor

İzmit Belediyesi ile ‘Evde satranç var’

Kartepe Belediyesi’nden kan vermeye davet….

Kartepe Belediyesi’nden kan vermeye davet….

Kan Bağışı Kampanyası Kartepe İstasyon Mahallesi’nde gerçekleşecek.

Başkan Hürriyet Avrupa Birliği Proje Ofisi kurdu

Başkan Hürriyet Avrupa Birliği Proje Ofisi kurdu

Başkan Hürriyet, (AB ) hibe programlarındanyararlanmak amacıyla AB Proje Ekibini oluşturarak proje ofisi kurdu

Kandıra Hindisi markası yeniden hayat bulacak

Kandıra Hindisi markası yeniden hayat bulacak

Büyükşehir, Kandıra Hindisi’nin yeniden yaygınlaşması için koruyucu hekimlik hizmeti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ