25 Şubat 2018 Pazar 04:30
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

KÖRFEZ'DE ORGANİZE YERLEŞME SORUNU VAR...!

Körfez'de organize yerleşme sorunu var...!
17 Ocak 2018 Çarşamba 12:17

Tüketici Hakları Derneği Körfez Temsilcisi Rasim KIRVELİ, bazı açıklamalarda bulundu.

Rasim KIRVELİ’ nin açıklamaları şu şekilde oldu: ‘’Körfez ilçemizde organize yerleşme maalesef yoktur. Bu durum ilçemizde yaşayan insanları olumsuz etkilemektedir. Örneğin Perşembe günü Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde kurulan semt pazarı trafiği olumsuz yönde ciddi anlamda etkilemektedir. Bankalar caddesi ve Yeni yalı Mahallesi istikametinden gelen sürücüler, birde bunlara şehir içi minibüsler eklendiği zaman köprü altında ve Tuğrul Caddesi istikametinde kilit bir trafik oluşmaktadır. Cadde üstüne park edip dörtlüleri yakıp işlerini halletmeye giden sürücüler de cabası tabi. Bu Perşembe pazarının en yakın zamanda kaldırılması bölgeyi çok rahatlatacaktır. Körfez Belediye Başkanımız İsmail Baran’ın kendi ağzından duyduğum ifade ile ilerleyen zamanlarda Perşembe pazarının Tütünçiftlik Polis Merkezi’nin oradaki bir bölgeye taşınacağını söyledi. Viyadük ve köprü altlarından dönüşlerin ergonomik olmaması bu da yapılanma sorunlarındandır. Körfez ilçemizin merkezi yerleşim yerlerinin en büyük sorunu trafiktir.


Bir diğer husus sokak aralarına park eden kamyonlar ve tırlardır. Sokak aralarına park etmek zorunda kalan kimi yük, kimi gaz ve petrol taşıyan kamyon ve tırlar hem sokaklarda daralmalara, hem de tehlikelere sebep olmaktadır. Körfez ilçemiz sanayinin merkezi olan bir yer olduğundan dolayı lojistik çok yoğun bir döngü içerisindedir. Kamyon ve tırların sokak aralarına park etmelerinin önüne geçebilmek için kamyon ve tır parklarına ihtiyaç vardır. Belediyemiz inşallah kamyon ve tır parkı ile ilgili çalışmaları yakında yaparak bu sorunlara daha hızlı çözümler üretebilir.


Körfez ilçemizde sanayinin merkezlerindendir. Bundan dolayı sanayileşme belirli bir bölge de olmalıdır. Dağınık bir üretim yapılanması olmamalıdır. Bununla ilgili site şeklinde bir çalışma olması gerektiği kanaatindeyim. Çünkü dağınık bir imalathane hem çevreye hem de üretim yapana zarar verebilmektedir. Güney mahallesinde depolama alanlarında arsa alan firmalar yerleşimlerini büyük oranda tamamlamış bulunmaktadırlar. Körfez Belediyemiz bu hususta istimlak çalışmaları yapmaktadır. Bizler de belediyemize yardımcı olmalıyız. Fakat makul tekliflerle bizlerinde huzurlu bir yerde yaşaması şartıyla. Yoksa arsa alan lojistik firmalarıyla evlerin iç içe olması yaşanılacak bir alan açısından düşünülemez.
Sonuç olarak, resmi kurumlarımızın belirli bir alanda birbirine yakın yerlerde olması biz vatandaşlar için çok faydalı olacaktır. Hem zaman açısından tasarruf sağlayacağız, hem de kurumların birbirine yakın yerlerde olması işlemlerin daha kısa zamanda çözümlenmesi anlamına gelmektedir. Örneğin Endüstri Meslek Lisesi sanayiye çok yakın bir mevkii de olursa orada okuyan öğrencilerimiz için uygulama açısından büyük bir nimettir. Bütün bunların zamanla olacağına inanıyorum.
Bizler Körfez ilçemiz için hep beraber el ele verip bu tür konuları birlik ve beraberlik içerisinde çözmeliyiz. Sonuçta bu ilçe de yaşayan bizleriz. Bir şeyler yapmaya çalışırsak bizim faydamıza, yerimizde sayarsak bizlerin zararına olacaktır.’’ Dedi.
Bu haber 375 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kuledeki saatte bakım yapıldı

Kuledeki saatte bakım yapıldı

İzmit’in sembolü Saat Kulesi’ndeki saat, bakımdan geçirildi.

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'

Prof. Dr. Sadettin Hülagü'den çarpıcı açıklamalar

Sarıbay,Hepimiz birbirimizin açığını kapatacağız “

Sarıbay,Hepimiz birbirimizin açığını kapatacağız “

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı ziyaret ederek sıkıntılarını dile getiren Akmeşe Mahalle Temsilcileri Cavit Ayvaz ve Cafer Arda Sarıbay’dan Akmeşe’de ki sıkıntılar noktasında destek istediler

İYİ Parti Körfez basınla bir araya geldi

İYİ Parti Körfez basınla bir araya geldi

Sonunda hep iyiler kazanır

Sarıbay, 'Esnafımız kepengini kapatmamalı'

Sarıbay, 'Esnafımız kepengini kapatmamalı'

KOTO’dan CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

HOCALI ŞEHİTLERİ İZMİT’TE ANILDI

HOCALI ŞEHİTLERİ  İZMİT’TE ANILDI

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 tarihinde Ermenilerce katledilenler İzmit’te düzenlenen törenle anıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ