15 Ağustos 2018 Çarşamba 06:08
 
  • 6,415 TL

  • 7,282 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

KÖRFEZ'DE ORGANİZE YERLEŞME SORUNU VAR...!

Körfez'de organize yerleşme sorunu var...!
17 Ocak 2018 Çarşamba 12:17

Tüketici Hakları Derneği Körfez Temsilcisi Rasim KIRVELİ, bazı açıklamalarda bulundu.

Rasim KIRVELİ’ nin açıklamaları şu şekilde oldu: ‘’Körfez ilçemizde organize yerleşme maalesef yoktur. Bu durum ilçemizde yaşayan insanları olumsuz etkilemektedir. Örneğin Perşembe günü Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde kurulan semt pazarı trafiği olumsuz yönde ciddi anlamda etkilemektedir. Bankalar caddesi ve Yeni yalı Mahallesi istikametinden gelen sürücüler, birde bunlara şehir içi minibüsler eklendiği zaman köprü altında ve Tuğrul Caddesi istikametinde kilit bir trafik oluşmaktadır. Cadde üstüne park edip dörtlüleri yakıp işlerini halletmeye giden sürücüler de cabası tabi. Bu Perşembe pazarının en yakın zamanda kaldırılması bölgeyi çok rahatlatacaktır. Körfez Belediye Başkanımız İsmail Baran’ın kendi ağzından duyduğum ifade ile ilerleyen zamanlarda Perşembe pazarının Tütünçiftlik Polis Merkezi’nin oradaki bir bölgeye taşınacağını söyledi. Viyadük ve köprü altlarından dönüşlerin ergonomik olmaması bu da yapılanma sorunlarındandır. Körfez ilçemizin merkezi yerleşim yerlerinin en büyük sorunu trafiktir.


Bir diğer husus sokak aralarına park eden kamyonlar ve tırlardır. Sokak aralarına park etmek zorunda kalan kimi yük, kimi gaz ve petrol taşıyan kamyon ve tırlar hem sokaklarda daralmalara, hem de tehlikelere sebep olmaktadır. Körfez ilçemiz sanayinin merkezi olan bir yer olduğundan dolayı lojistik çok yoğun bir döngü içerisindedir. Kamyon ve tırların sokak aralarına park etmelerinin önüne geçebilmek için kamyon ve tır parklarına ihtiyaç vardır. Belediyemiz inşallah kamyon ve tır parkı ile ilgili çalışmaları yakında yaparak bu sorunlara daha hızlı çözümler üretebilir.


Körfez ilçemizde sanayinin merkezlerindendir. Bundan dolayı sanayileşme belirli bir bölge de olmalıdır. Dağınık bir üretim yapılanması olmamalıdır. Bununla ilgili site şeklinde bir çalışma olması gerektiği kanaatindeyim. Çünkü dağınık bir imalathane hem çevreye hem de üretim yapana zarar verebilmektedir. Güney mahallesinde depolama alanlarında arsa alan firmalar yerleşimlerini büyük oranda tamamlamış bulunmaktadırlar. Körfez Belediyemiz bu hususta istimlak çalışmaları yapmaktadır. Bizler de belediyemize yardımcı olmalıyız. Fakat makul tekliflerle bizlerinde huzurlu bir yerde yaşaması şartıyla. Yoksa arsa alan lojistik firmalarıyla evlerin iç içe olması yaşanılacak bir alan açısından düşünülemez.
Sonuç olarak, resmi kurumlarımızın belirli bir alanda birbirine yakın yerlerde olması biz vatandaşlar için çok faydalı olacaktır. Hem zaman açısından tasarruf sağlayacağız, hem de kurumların birbirine yakın yerlerde olması işlemlerin daha kısa zamanda çözümlenmesi anlamına gelmektedir. Örneğin Endüstri Meslek Lisesi sanayiye çok yakın bir mevkii de olursa orada okuyan öğrencilerimiz için uygulama açısından büyük bir nimettir. Bütün bunların zamanla olacağına inanıyorum.
Bizler Körfez ilçemiz için hep beraber el ele verip bu tür konuları birlik ve beraberlik içerisinde çözmeliyiz. Sonuçta bu ilçe de yaşayan bizleriz. Bir şeyler yapmaya çalışırsak bizim faydamıza, yerimizde sayarsak bizlerin zararına olacaktır.’’ Dedi.
Bu haber 438 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ