23 Ocak 2019 Çarşamba 11:38
 
  • 5,324 TL

  • 6,054 TL

  • 220,73 TL

  • 99.943

Öncekiler Sonrakiler

KÖRFEZ'DE ORGANİZE YERLEŞME SORUNU VAR...!

Körfez'de organize yerleşme sorunu var...!
17 Ocak 2018 Çarşamba 12:17

Tüketici Hakları Derneği Körfez Temsilcisi Rasim KIRVELİ, bazı açıklamalarda bulundu.

Rasim KIRVELİ’ nin açıklamaları şu şekilde oldu: ‘’Körfez ilçemizde organize yerleşme maalesef yoktur. Bu durum ilçemizde yaşayan insanları olumsuz etkilemektedir. Örneğin Perşembe günü Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde kurulan semt pazarı trafiği olumsuz yönde ciddi anlamda etkilemektedir. Bankalar caddesi ve Yeni yalı Mahallesi istikametinden gelen sürücüler, birde bunlara şehir içi minibüsler eklendiği zaman köprü altında ve Tuğrul Caddesi istikametinde kilit bir trafik oluşmaktadır. Cadde üstüne park edip dörtlüleri yakıp işlerini halletmeye giden sürücüler de cabası tabi. Bu Perşembe pazarının en yakın zamanda kaldırılması bölgeyi çok rahatlatacaktır. Körfez Belediye Başkanımız İsmail Baran’ın kendi ağzından duyduğum ifade ile ilerleyen zamanlarda Perşembe pazarının Tütünçiftlik Polis Merkezi’nin oradaki bir bölgeye taşınacağını söyledi. Viyadük ve köprü altlarından dönüşlerin ergonomik olmaması bu da yapılanma sorunlarındandır. Körfez ilçemizin merkezi yerleşim yerlerinin en büyük sorunu trafiktir.


Bir diğer husus sokak aralarına park eden kamyonlar ve tırlardır. Sokak aralarına park etmek zorunda kalan kimi yük, kimi gaz ve petrol taşıyan kamyon ve tırlar hem sokaklarda daralmalara, hem de tehlikelere sebep olmaktadır. Körfez ilçemiz sanayinin merkezi olan bir yer olduğundan dolayı lojistik çok yoğun bir döngü içerisindedir. Kamyon ve tırların sokak aralarına park etmelerinin önüne geçebilmek için kamyon ve tır parklarına ihtiyaç vardır. Belediyemiz inşallah kamyon ve tır parkı ile ilgili çalışmaları yakında yaparak bu sorunlara daha hızlı çözümler üretebilir.


Körfez ilçemizde sanayinin merkezlerindendir. Bundan dolayı sanayileşme belirli bir bölge de olmalıdır. Dağınık bir üretim yapılanması olmamalıdır. Bununla ilgili site şeklinde bir çalışma olması gerektiği kanaatindeyim. Çünkü dağınık bir imalathane hem çevreye hem de üretim yapana zarar verebilmektedir. Güney mahallesinde depolama alanlarında arsa alan firmalar yerleşimlerini büyük oranda tamamlamış bulunmaktadırlar. Körfez Belediyemiz bu hususta istimlak çalışmaları yapmaktadır. Bizler de belediyemize yardımcı olmalıyız. Fakat makul tekliflerle bizlerinde huzurlu bir yerde yaşaması şartıyla. Yoksa arsa alan lojistik firmalarıyla evlerin iç içe olması yaşanılacak bir alan açısından düşünülemez.
Sonuç olarak, resmi kurumlarımızın belirli bir alanda birbirine yakın yerlerde olması biz vatandaşlar için çok faydalı olacaktır. Hem zaman açısından tasarruf sağlayacağız, hem de kurumların birbirine yakın yerlerde olması işlemlerin daha kısa zamanda çözümlenmesi anlamına gelmektedir. Örneğin Endüstri Meslek Lisesi sanayiye çok yakın bir mevkii de olursa orada okuyan öğrencilerimiz için uygulama açısından büyük bir nimettir. Bütün bunların zamanla olacağına inanıyorum.
Bizler Körfez ilçemiz için hep beraber el ele verip bu tür konuları birlik ve beraberlik içerisinde çözmeliyiz. Sonuçta bu ilçe de yaşayan bizleriz. Bir şeyler yapmaya çalışırsak bizim faydamıza, yerimizde sayarsak bizlerin zararına olacaktır.’’ Dedi.
Bu haber 486 defa okundu

DİĞER HABERLER

Deniz Ticaret odası burs verecek

Deniz Ticaret odası burs verecek

.

Çayırova Adayımız AKSU

Çayırova Adayımız AKSU

.

Konut satışları azaldı....

Konut satışları azaldı....

İllere göre Konut Satış İstatistikleri,2018 verileri açıklandı.

'Kadın ve mimar gözü İle İzmit’e dokunacağım'

'Kadın ve mimar gözü İle İzmit’e dokunacağım'

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor

.

'Göl'seyirciyle buluşuyor

'Göl'seyirciyle buluşuyor

Seçil Mutlu Oğuz’un yazıp yönettiği “Göl” adlı oyun Perşembe günü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sahnelenecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ