23 Haziran 2018 Cumartesi 22:56
 
  • 4,679 TL

  • 5,454 TL

  • 190,62 TL

  • 95.852

Öncekiler Sonrakiler

KÖRFEZ BELEDİYESİ’NDEN KİMSESİZ ÇOCUKLARA SICACIK BİR EL

Körfez Belediyesi’nden Kimsesiz Çocuklara Sıcacık Bir El
01 Kasım 2016 Salı 08:11

Sosyal belediyecilik anlayışını kendine ilke edinen Körfez Belediyesi artan, değişen ve gün geçtikçe çeşitlilik arz eden sosyal sorunları en aza indirgemek amacıyla Kassel Şehri Çocuk Köyünün kimsesiz çocuklarına kollarını açtı.

Toplumun değişmesi ve gelişmesi adına çocuk, genç, kadın, engelli ve yaşlı vatandaşlara sürekli koruma ve bakım hizmeti yanında koruyucu, önleyici hizmetler sunarak toplum refahının arttırılması için çeşitli projeler geliştiren Körfez Belediyesi, bu çerçevede Kocaeli genelinde örnek alınacak bir projeye imza attı.KÖRFEZ BELEDİYESİ SPOR AKADEMİSİ GENİŞLİYOR
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın öncülüğünde kurularak kısa sürede tüm ülkede büyük ses getiren geleceğin teminatı çocuklara ve gençlere yönelik Spor Akademisi ailesi Kassel Şehri Çocuk Köyü ile daha da genişledi. Kassel Şehri Çocuk Köyünde 7-18 yaş aralığı kimsesiz çocuklara bünyesinde spor yapma imkanı sunacak olan Körfez Belediyesi Spor Akademisi;böylelikle kimsesiz çocuklar için kolları sıvadı.

Bu kapsamda Körfez Belediyesi Spor Akademisi, şuana kadar sportif faaliyetler içerisinde imkan bulamayan kimsesiz çocuklara Kocaeli Birlik Spor ile Sivas Belediye Spor maçında yer ayırarak onları onur misafiri olarak ağırladı.“ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ”

Kassel Şehri Çocuk köyünden Körfez’e getirilen 30 çocuğa Spor Akademisinin eşofmanlarını hediye eden Körfez Belediyesi, minik çocukları Kocaeli Birlik Spor ile Sivas Belediye Spor karşılaşmasında ağırladı. Sahaya “Çocuklarımız Geleceğimiz” sloganıyla çıkan Kocaeli Birlik Spor ile Sivas Belediye Spor ’un futbolcuları ve geleceğin teminatı minik çocukları tribünler ayakta alkışladı.BAŞKAN BARAN MAÇI KİMSESİZ ÇOCUKLARLA TAKİP ETTİ
Kocaeli Birlik Spor ‘un 1-0’lık galibiyetiyle sonuçlanan maçta minik çocuklar tribünlere ayrı bir renk kattı. Çocukların tezahüratlarını karşılıksız bırakmayan Birlik Sporlu futbolcular zaman zaman tribünlere yönelerek minik çocukları alkışladılar. Daha sonra kendilerine böyle bir imkanı sunan Kocaeli Birlik Spor Onursal Başkanı ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı yanlarına çağıran minik çocuklar Başkan Baran ile birlikte maç keyfini yaşayarak bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Karşılaşmayı 1-0’lık galibiyetle tamamlayan Kocaeli Birlik Spor’lu futbolcular ve yöneticiler alınan bu galibiyeti kimsesiz çocuklara armağan ettiler. Maç sonu spor muhabirlerin sorularını yanıtlayarak günün anlamını anlatan Başkan Baran, “Alınan galibiyetten ötürü takımımızı tebrik ediyorum. Güzel bir mücadele oldu. Maçın başından sonuna kadar üstün bir mücadele ortaya koyan takımımızla gurur duyuyorum. Bu şekilde devam edersek hedeflerimize kısa bir sürede ulaşacağız.” Dedi.BAŞKAN BARAN, “KÖRFEZ’İN GELECEĞİ ÇOCUKLARIMIZDIR”
Başkan Baran, ayrıca kimsesiz çocuklara da değinerek, “İnsanımızın ve toplumunun yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla birçok projenin içerisinde yer alıyoruz. Bunlardan birini daha bugün hayata geçirdik. Her geçen büyüyen ve gelişen Körfez’in teminatı olan çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir geleceği olan bir kent bırakmak istiyoruz. Bu kapsamda bölge, yer ve zaman gözetmeksizin çocuklarımıza her alanda sahip çıkıyoruz. Kurmuş olduğumuz spor akademimizin bünyesine kazandırdığımız Kassel Şehri Çocuk Köyü öğrencilerini bugün ilçemizde ağırladık. Çok mutluyuz. Onların bugün yüzlerinde ki o tebessüm ve sevinç her şeye değerdi.” İfadelerine yer verdi.

Bu haber 1003 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tramvay magandaları direksiyon başında!

Tramvay magandaları direksiyon başında!

.

Baskıcı rejim ve zulüm bitecek

Baskıcı rejim ve zulüm bitecek

.

Korkmaz ve Karaman ailelerinin mutlu günü

Korkmaz ve Karaman ailelerinin mutlu günü

Bir ömür mutluluğa ‘Evet’ dediler

Seçim günü bu yollar kapanacak

Seçim günü bu yollar kapanacak

Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler nedeniyle üç sokakta ulaşım düzenlemesi yapılacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET