17 Temmuz 2018 Salı 18:25
 
  • 4,812 TL

  • 5,626 TL

  • 191,03 TL

  • 91.063

Öncekiler Sonrakiler

KÖRFEZ İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ YENİ BİNASINA KAVUŞTU

Körfez İlçe Müftülüğü yeni binasına kavuştu
30 Mart 2018 Cuma 16:41

Körfez Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Körfez İlçe Müftülüğü’nün yeni hizmet binası görkemli bir törenle açıldı.

Körfez Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Körfez İlçe Müftülüğü’nün yeni hizmet binası görkemli bir törenle açıldı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirilenaçılış törenine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Körfez Kaymakam Vekili ve Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan ve çok sayıda kişi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende kısa bir konuşma yapan Vali Aksoy, “Körfez İlçe Müftülük binamızın açılışında sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Bu programımıza Ankara’dan katılarak bizleri onurlandıran Başkan Yardımcımıza ve Kurul Başkanımıza da hoşgeldiniz diyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımız kurulduğu günden itibaren çokönemli görevler ifa eden bir kurumumuzdur.  İllerimizde İl Müftülüğümüz, ilçelerimizde İlçe Müftülükleri aracılığı ile din görevlilerimizle toplumun dini htiyacını karşılamada, dini hizmetlerin yürütülmesinde önemli görevler yürütülüyor. Müftülük binalarımızda bu hizmetlerin sunulduğu fiziki mekanlardır. Bu anlamda böylesi önemli hizmetlerin sunulduğu binalarında fiziki şartlarının ona uygun standartlarda olması da hepimizin arzu ettiği bir konudur”diyerek Körfez İlçe Müftülüğü'nün yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Mehmet Akif Ersoy Kuran Kursu Öğreticisi Saffet Yiğit’in okuduğu  Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri, hayırlı olsun dilekleri ile Körfez İlçe Müftülüğü yeni hizmet binasınınaçılış kurdelesini keserek, içerisinde Kuran-ı Kerim Kursu, mescit, 300 kişilikkonferans salonu ve hizmet birimlerinin yer aldığı yeni hizmet binasını gezdi.

 

 

 

.

Bu haber 551 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi geçtiğimiz hafta HİLTİ firması işbirliğiyle oda üyelerine yönelik Hilti Teknik Semineri düzenledi.

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Rakamlarla eğitimde gelişmeleri anlatan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ortaya çıkan başarı verilerini kamuoyu ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, her şeyin başının eğitim olduğunu vurguladı.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları bugün başladı.

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

İzmit 42 Evler’deki, eski betonarme üst geçittin yerine yeni çelik üst geçit yapılıyor

Bedellide son durum

Bedellide son durum

Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu ! 25 gün askerlik yapılacak

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ