20 Eylül 2018 Perşembe 08:53
 
  • 6,258 TL

  • 7,326 TL

  • 242,09 TL

  • 96.604

Öncekiler Sonrakiler

KOTO’DA ‘UZLAŞTIRMACI EĞİTİMİ’ DÜZENLENİYOR

KOTO’da ‘Uzlaştırmacı Eğitimi’ düzenleniyor
16 Kasım 2017 Perşembe 11:25

Soruşturma dosyalarının davaya dönüşmeden çözülerek yargıdaki iş yükünün azaltılması amacıyla hayata geçirilen uzlaştırma sürecinde yeni dönem başladı.

5 Ağustos 2017 tarihli ve 30145 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği ile birlikte, tüm cumhuriyet başsavcılıkları bünyesinde uzlaştırma büroları kurulacak ve uzlaştırmacılar görev alacak.


TOPLAM 6 GÜN- 48 SAAT
Kocaeli Ticaret Odası, uzlaştırmacı olarak görev yapmak isteyenler için TOBB Ekonomi ve Teknik Üniversitesi işbirliği ile ‘Uzlaştırmacı Eğitimleri’ düzenliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaeli Ticaret Odası Genel Sekreteri Mert Anlıpak, “1-2-3-8-9-10 Aralık tarihlerinde Oda binamızda, 6 gün süreyle toplam 48 saat “Uzlaştırmacı Eğitimi” düzenlenecektir. Söz konusu eğitime; Hukuk Fakültesi mezunları, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku (Genel Hükümler), Ceza Hukuku (Özel Hükümler), Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı/Hukuka Giriş/Hukukun Temel Kavramları/Temel Hukuk, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Borçlar Hukuku derslerinden en az ikisini görmüş olan; Siyasal Bilimler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi ve İşletme Fakültesi mezunları katılabileceklerdir” dedi. Sınıf mevcudu 30 kişi ile sınırlı olan eğitimle ilgili 0262 322 30 10 / 158 No’lu telefondan kapsamlı bilgi alınabilecek.

Bu haber 734 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gaziler günü kutlandı

Gaziler günü kutlandı

.

Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

 Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

.

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

Emek Partisi, 3. Havalimanı işçilerinin 24'ünün tutuklamasına dair açıklama yaptı.

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Karabaş Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti.

Dikkat!ALES başvuruları başladı

Dikkat!ALES başvuruları başladı

.

Konut satışları azaldı

Konut satışları azaldı

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü İllere göre Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2018 verilerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET