23 Haziran 2018 Cumartesi 03:41
 
  • 4,679 TL

  • 5,454 TL

  • 191,54 TL

  • 95.852

Öncekiler Sonrakiler

KOTO’DA ‘UZLAŞTIRMACI EĞİTİMİ’ DÜZENLENİYOR

KOTO’da ‘Uzlaştırmacı Eğitimi’ düzenleniyor
16 Kasım 2017 Perşembe 11:25

Soruşturma dosyalarının davaya dönüşmeden çözülerek yargıdaki iş yükünün azaltılması amacıyla hayata geçirilen uzlaştırma sürecinde yeni dönem başladı.

5 Ağustos 2017 tarihli ve 30145 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği ile birlikte, tüm cumhuriyet başsavcılıkları bünyesinde uzlaştırma büroları kurulacak ve uzlaştırmacılar görev alacak.


TOPLAM 6 GÜN- 48 SAAT
Kocaeli Ticaret Odası, uzlaştırmacı olarak görev yapmak isteyenler için TOBB Ekonomi ve Teknik Üniversitesi işbirliği ile ‘Uzlaştırmacı Eğitimleri’ düzenliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaeli Ticaret Odası Genel Sekreteri Mert Anlıpak, “1-2-3-8-9-10 Aralık tarihlerinde Oda binamızda, 6 gün süreyle toplam 48 saat “Uzlaştırmacı Eğitimi” düzenlenecektir. Söz konusu eğitime; Hukuk Fakültesi mezunları, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku (Genel Hükümler), Ceza Hukuku (Özel Hükümler), Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı/Hukuka Giriş/Hukukun Temel Kavramları/Temel Hukuk, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Borçlar Hukuku derslerinden en az ikisini görmüş olan; Siyasal Bilimler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi ve İşletme Fakültesi mezunları katılabileceklerdir” dedi. Sınıf mevcudu 30 kişi ile sınırlı olan eğitimle ilgili 0262 322 30 10 / 158 No’lu telefondan kapsamlı bilgi alınabilecek.

Bu haber 664 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türkiye kazanacak

Türkiye kazanacak

.

Korkmaz ve Karaman ailelerinin mutlu günü

Korkmaz ve Karaman ailelerinin mutlu günü

Bir ömür mutluluğa ‘Evet’ dediler

Seçim günü bu yollar kapanacak

Seçim günü bu yollar kapanacak

Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler nedeniyle üç sokakta ulaşım düzenlemesi yapılacak.

Seçim günü bu mekanlar kapalı olacak

Seçim günü bu mekanlar kapalı olacak

.

Meze’m Meze Evi farkı

Meze’m Meze Evi farkı

Şık tasarımı ve hijyenik ortamıyla, farklı tatlar arayan vatandaşların ilgisini çekecek olan Meze’m Meze Evi görkemli bir açılışla hizmete girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET