27 Nisan 2017 Perşembe 23:39
 
  • 3,562 TL

  • 3,881 TL

  • 145,39 TL

  • 94.282

Öncekiler Sonrakiler

KOTO'DA ÖNEMLİ TOPLANTI

KOTO'da önemli toplantı
29 Ocak 2016 Cuma 15:20

Makine Sektörü İstişare Toplantısı Vali Güzeloğlu’nun katılımıyla gerçekleşti

Bazı kanun ve uygulamalardaki iş dünyasını olumsuz etkileyen konuları sektörel istişare toplantılarıyla gündeme getirmeyi ve çözüm üretmeyi amaçlayan Kocaeli Ticaret Odası, 8. Meslek Komitesi’nin (Metal ve Makine Grubu) toplantısını Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdi

İş dünyasının, iş yapmada karşılaştığı sorunların çözümü için çeşitli projeler hayata geçiren Kocaeli Ticaret Odası, sektörel istişare toplantılarına metal ve makine grubunun yer aldığı 8. Meslek Komitesi ile başladı. Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda; Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Vali Yardımcısı Osman Sarı, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Uludüz, 8. Meslek Komitesi Başkanı Nurdoğan Canıgeniş, Komite Başkan Yardımcısı Uğur Derviş Dinçer, Komite üyeleri; Tunç Tunaboylu, Ahmet Kösemen, Emrah Çoban, İdris Cüre, Cihan Yıldırım, Mustafa Yılmaz, Metin Aktürk, Erdin Küçükateş yer aldı.

İSTİŞARE TOPLANTILARI DEVAM EDECEK
Toplantı, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı’nın konuşmasıyla başladı. Makine- metal sektörüyle başladıkları istişare toplantılarını, yakın tarihlerde diğer komitelerle devam ettireceklerini ifade eden Başkan Özdağ, “KOTO olarak, üyelerimizle ilgili konuları yerel yetkililerimiz ve hükümetimiz nezdinde sunuyor ve takipçisi oluyoruz. Evet bu gayet iyi bir yöntem ama şunu gördük; her sektörle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak mümkün olamıyor. Sektörlerimizi tanıtmak ve sorunlarımızı ilk ağızdan dile getirmek için istişare toplantılarımızı çok önemsiyoruz. Bizim işimiz üretmek ve ticaret yapmak. Bunun için de önümüzdeki engellerin kaldırılması ve hedeflenen düzeye ulaşmak için gerekirse itilmesi gerekiyor. Bugün bizimle birlikte olduğu için Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Valimiz şehrimize çok şey kattı ve katmaya devam edecektir” dedi.

‘ÜLKEMİZİN EN GÜÇLÜ ODALARINDAN…’
Kocaeli Ticaret Odası’nın gerçekleştirdiği istişare toplantılarının, yaşanan sorunların çözümüne katkı sağlayacağına inandığını vurgulayan ve Türkiye’ye örnek olan Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne de öncülük ettiği için kutlayan Vali Güzeloğlu şöyle konuştu; Ülkemizin en güçlü Ticaret Odalarından olan Kocaeli Ticaret Odamızda gerçekleştirdiğimiz toplantımızın ve bundan sonra gerçekleştireceğimiz toplantılar zincirimizin ticaretimizdeki ve her meslekteki odamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı ve yararlı sonuçlar doğurmasını diliyorum.

‘EĞİTİM VE ÜRETİM İÇ İÇE OLMAK ZORUNDADIR’
Bizlerin kamu yöneticilerinin ve karar alma düzeyindekilerin temel bir hedefi vardır. Bizim işimiz sizin işiniz, sizin işinizle ilgili her meseleniz de bizim meselemiz. Bunu böyle görmek, yapılabilecekleri bu çerçevede sizlerden bizlere iletilenleri hem çözüm noktasında,  hem de yeni açılımlarla ufuk açmak noktasında temel ölçeğimizdir.  Organize Sanayi Bölgelerine doğrudan teknik nitelikli eleman yetiştirilmesi perspektifinde kurulan örnek okulumuz için de, Ticaret Odamızı öncü girişiminden dolayı burada tekrar kutlamak istiyorum.  Sayın Başkana, yönetimine ve karara katkı veren her üyelerimize teşekkür ediyorum. Doğru bir yaklaşım olmuştur, eğitim ve üretim iç içe olmak zorundadır.” Konuşmaların ardından Komite Başkanı Nurdoğan Canıgeniş sektörle ilgili sunum yaptı ve komite üyeleri sektörde yaşanan sorunları ve önerilerini aktardı.
TOPLANTININ ANA BAŞLIKLARI
Meslek Toplantıda Vali Güzeloğlu’na aktarılan konuların başlıkları şöyle;

Sektörün kümelenme eksikliği
Enerjisi tedarikinde yaşanan sorunlar
Çevre denetimleri ve cezalar
Beşeri sermaye yetersizliği
Üniversite sanayi iş birliği koordinasyonunun gerekliliği
Teşvik ve destek ödemeleri
İşçi-işveren davaları
Vergi uygulamaları
Teşvik sisteminin yetersizliği
Bu haber 373 defa okundu

DİĞER HABERLER

Daha yeni başlıyoruz...

Daha yeni başlıyoruz...

Biz bu renkleri boşuna sevmedik

ÇOCUK İŞÇİ SAYISI 2 MİLYONA YAKLAŞTI

ÇOCUK İŞÇİ SAYISI 2 MİLYONA YAKLAŞTI

ÇALIŞAN 10 ÇOCUKTAN 8’İ KAYIT DIŞI

Gebze'de Trabzon'u yaşayacağız

Gebze'de Trabzon'u yaşayacağız

18-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gebze Tatlıkuyu Sabit Pazar yerinde gerçekleşecek olan 2. Gebze Trabzonlular festivali öncesi son hazırlıklar yapıldı. Festivale gelenler, Gebze’de Trabzon’u yaşayacaklar.

TDBB ve Rusya Şehirler Birliği arasında işbirliği protokolü imzalandı

  TDBB ve Rusya Şehirler Birliği arasında işbirliği protokolü imzalandı

TDBB ve Rusya Şehirler Birliği ortak projeler yürütme ile işbirliği protokolü imzaladı. TDBB adına imzayı Başkan Karaosmanoğlu attı.

Türkiyede İlk Anne Dostu Ünvanı Alan Hastaneye ziyaret

Türkiyede İlk Anne Dostu Ünvanı Alan Hastaneye ziyaret

Türkiyede İlk Anne Dostu Ünvanı Alan Hastaneye Rektörlerce Ziyaret Gerçekleşti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ