27 Mayıs 2018 Pazar 18:42
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

KOTO'NUN KOCAELİ DAVETİNE ANTEP'TEN YANIT

KOTO'nun Kocaeli davetine Antep'ten yanıt
23 Ocak 2018 Salı 13:37

KOTO’nun Gaziantep temasları çok yoğun bir iş programıyla sona erdi.

Kocaelili işadamları, kentin önemli ticaret merkezlerini ziyaret etti, Antepli işadamlarıyla görüştü. Antepliler aldıkları İzmit davetine, “En yakın zamanda geliyoruz” yanıtını verdi.

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, KOTO Meclis Üyesi aynı zamanda İzmit Genç İşadamları Derneği (İZGİAD) Başkanı Yusuf Erenkaya, Gaziantep temasları çerçevesinde Gaziantep Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu’yla da bir araya geldi. Gaziantep GİAD Başkanı Bora Tezel ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ziyaret edilen Kocaelili işadamları, son derece samimi bir havada gerçekleşen görüşmede iki kentin ülke ekonomisine katkısına dikkat çekti. KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli’de yerel ve ulusal markaların bulunduğunu, ağır ve yan sanayinin geliştiğini hatırlatarak, “KOTO’nun hedefi yerel marka sayısını ve bunların gücünü arttırmaktır” dedi.

GAZİANTEP’İN POZİSYONUNDAN YARARLANABİLİRSİNİZ

Kocaeli ile ortak pek çok özelliği bulunan Gaziantep’in ülkemizin Ortadoğu’ya açılan penceresi olduğunu söyleyen KOTO yetkilileri, “Ortadoğu pazarındaki fırsatların değerlendirilmesi noktasında birlikte hareket etmeyi arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı. Ortadoğu’ya mal veya hizmet satmak isteyen Kocaelili işadamlarına, Gaziantep’in pozisyonundan yararlanmaları tavsiyesinde bulunan genç işadamları, “Biz bu konuda elimizden gelen desteği vermeye, sizlerle işbirliği yapmaya hazırız” diye konuştu. Gaziantep GİAD Yönetim Kurulu, kendilerini İzmit’e davet eden KOTO Yönetimi’ne, en kısa zamanda bir iş programı organize edeceklerini bildirdi.

ÜRETİM VE TİCARET MERKEZLERİNİ GEZDİLER
KOTO Heyeti, Gaziantep temasları çerçevesinde kentin önemli üretim ve ticaret merkezlerini de gezdi. Heyetin en fazla dikkatini çeken yerlerden biri ise Fıstık Borsası ve Toptancılar Sitesi oldu. Kocaelili işadamlarını ağırlayan Gaziantep Fıstık Sanayicileri Derneği Yönetimi, üretimin her aşamasıyla ilgili bilgi verdi, soruları yanıtladı. En büyük sermayelerinin çok çalışmak ve üretmek olduğunu söyleyen fıstık üreticileri, ülkemiz ekonomisine katkılarının giderek arttığına dikkat çekti. Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı için gittikleri Gaziantep’te çok yoğun bir iş programı gerçekleştiren Kocaelili işadamları, Kocaeli’ne döndü.

Bu haber 496 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET