25 Nisan 2019 Perşembe 23:38
 
Öncekiler Sonrakiler

KOTO'YA GENÇLİK AŞISI

KOTO'ya gençlik aşısı
02 Nisan 2018 Pazartesi 11:57

KOTO Senin Mavi Liste’den meclis ve komitelere aday olan genç ve kadınların oranı ikiye katlandı;

Kocaeli Ticaret Odası’nın 3 Nisan Salı günü yapılacak seçimlerinde, KOTO Senin Grubu’ndan sandığa girecek adaylarda gençlerin ve kadınların yoğunluğu dikkat çekiyor. Her biri şirketlerinin 2. ve 3. kuşak temsilcisi olan genç adaylar, yeni dönemde meclise enerji katacak.


KOTO Başkanı ve Başkan Adayı Necmi Bulut’un önderliğindeki KOTO Senin Grubu’nun komite aday listelerinde genç ve kadın adaylar dikkat çekiyor. Önceki dönemlere göre oranları yüzde 100 artan gençler ve kadınlar yeni dönemde KOTO Meclisi’ne önemli katkılar sağlayacak. KOTO Başkanı ve Başkan Adayı Necmi Bulut, komitelerin ve meclisin büyük ölçüde gençleşeceğini, 23-35 yaş arasındaki gençlerin enerjisinden yeni dönemde maksimum düzeyde yararlanacaklarını söyledi. Mecliste görev alacak gençlerin her birinin, şirketlerinin ikinci, hatta üçüncü kuşak temsilcileri olduğunun altını çizen Bulut, şöyle devam etti:


Genç Adaylarımıza Çok Güveniyorum

“Kentimizin önde gelen firmalarında hâlihazırda aktif olarak görev yapan iyi eğitimli, yabancı dil bilen genç adaylarımız, içinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında KOTO’yu hak ettiği noktaya taşıyacaktır. Gelecekte Odamızın yönetimini bırakacağımız gençlerimizi şimdiden bu görevlere hazırlayacağız. Hemen her komitede yer verdiğimiz gençlerimizin bilgi ve yenilikçi projeleriyle Odamız faaliyetlerine, şehrimizin ticaretinin gelişimine önemli katkı sağlayacaklarına inanıyor, onlara çok güveniyoruz.”


Kadınlar Temsil Makamlarında Yer Almalı

KOTO Başkanı ve Başkan Adayı Necmi Bulut, yeni dönemde Kocaeli Ticaret Odası’nda gençlerin yanısıra kadın komite ve meclis üyesi sayısını arttırmak için de özel gayret gösterdiklerini vurguladı. Toplum nüfusunun yarısını oluşturan kadınların, KOTO’da temsil oranının artmasının önemine işaret eden Bulut, “İş hayatında başarılı çalışmalara imza atan kadın üyelerimizin, temsil makamlarında da yer alması gerektiğine inanıyoruz. Bu düşüncemizden hareketle yeni dönemde çok sayıda kadın üyemize komite ve meclis listelerimizde yer verdik. Kadın üyelerimizin çalışmalarımızda üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getireceklerini biliyorum” dedi.


Projelerimizle Göreve Hazırız
Öte yandan KOTO seçimleri öncesi meclis ve komitelere aday olan gençler ve kadınlar, ortak çalışma gerçekleşti. Toplantı sonrası bir açıklama yapan adaylar, çalışma azmi, yaratıcı ve yenilikçi projeleri ile göreve hazır olduklarını bildirdi. Başkan Necmi Bulut’un ekibinde yer almaktan onur duyduklarını ifade eden adaylar, “Kocaeli Ticaret Odası, önümüzdeki 4 yılda da Türkiye’ye örnek olacak çalışmalarla anılmaya” devam edecek.

KOTO Senin Mavi Liste’den meclis ve komitelere aday olan kadın üyeler:
1-    Nezahat Çini
2-    Handan Kümeli
3-    Ayşenur Kahraman Aytekin
4-    Semra Demir
5-    Nurhayat Güldüren
6-    Neşe Köse
7-    Nilay Özkan
8-    Tuğba Coşkun
9-    Yeliz Üren
10-    Cemile Zorer Karaaslan
11-    Şehrinaz Şahin
12-    Kadriye Sarımeşe
13-    Sema Kalafat
14-    Nazan Topdemir Bülbül
15-    Olcay Yeter Şimşek

16-    Koray KeskinKOTO Senin Mavi Liste’den meclis ve komitelere aday olan genç üyeler:

1-    Çetin Kolaylı
2-    Şerif Kızmaz
3-    Mert Kavşut
4-    H.İbrahim Uzunoğlu
5-    Can Kuşkan
6-    Kerem Aslan
7-    Şaban Kulaksız
8-    İbrahim Atalay
9-    Salih Türe
10-    Serhan Kasım
11-    Nurdoğan Özdemir
12-    Serkan Karakadılar
13-    Mesut Ekşi
14-    Cevat Yıldız
15-    Yıldırım Yılmaz
16-    Emrullah Yolasığmaz
17-    Eray Camgöz
18-    Kadir Çetin
19-    Mert Aykanat
20-    Mert Vericioğlu
21-    Önder Akbaş
22-    Fatih Sarıoğlu
23-    Osman Emre Doğan
24-    Yunus Akyürek
25-    Eray Bodur
26-    Eyüp Şahintürk
27-    Mehmet Cezayir

28-    Ferhat Akbaş
Bu haber 317 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ