16 Temmuz 2019 Salı 20:39
 
Öncekiler Sonrakiler

KOTO AİLESİ’NDEN İFTAR PROGRAMI

KOTO Ailesi’nden iftar programı
11 Haziran 2018 Pazartesi 21:22

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), her yıl düzenlediği geleneksel iftar programını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

KOTO Başkanı Necmi Bulut’un ev sahipliğinde Bey-tül Kebap Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftar programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu, KOTO yönetimi,İl Jandarma Komutanı Albay Arslan, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, İzmit Kaymakamı Ersin Demiroğlu, Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Doğusel ve çok sayıda meclis, komite üyeleri katılım sağladı.

“Birlik ve beraberliğimiz daim olsun”
İftarın açılış konuşmasını yapan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Birlik ve beraberliğin yoğun yaşandığı bir aydayız. Ülkemiz için şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimize rahmet diliyorum. Biz KOTO olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Kalkınmanın yerelden başlayacağını düşünüyoruz. Ramazan ayı vesilesiyle kent esnafıyla vatandaş arasındaki ticareti canlandırmak için 8-14 Haziran tarihleri arasında Ramazan Festivali düzenliyoruz. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.” dedi.

“Herşeyimize sahip çıkacağız”
İftar programlarındaki birlik ve beraberliğe değinen İbrahim Karaosmanoğlu, “Ramazanımız mübarek olsun. Birkaç gün sonra idrak edeceğimiz bayramımızı da kutluyorum. Allah nice iftarlarda buluşmayı nasip etsin. Bu ülkenin en güzel kentinde yaşıyoruz. Ne kadar şükretsek az. Burayı bize çok görenler var. Kıskananlar var. Ama onlara inat birliğimiz devam edecek. Sahip çıkacağız ticaretimize. Sahip çıkmamız gereken ne varsa dört elle sarılarak sahip çıkacağız. Sahip çıktığımız şey bizim. 24 Haziran’da sandığa da sahip çıkacağız. İrademize sahip çıkmak hepimizin görevidir. Bu ülkenin geleceğine dair kararımızı vereceğiz. Yarın yeni kent meydanının açılışını yapacağız. Orada bulunan otopark milletimize hizmet edecek. Oradaki 500 otomobillik otoparkı esnafımızın hizmetine sunacağız. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“İftar programlarında olmaktan mutluyum”

Son olarak konuşma yapan Vali Hüseyin Aksoy ise, “Kocaeli Türkiye’nin önemli bir şehri. Türkiye ekonomisi için en önemli katkıları sunan şehirlerin başında geliyor. Ticaret odamız yakın bir tarihte seçim yaptı ve yeni yönetim oluştu. Kendilerini tebrik ediyorum. Ramazan ayları bu tür birliklerin yaşandığı bir ay. Ticaret odası da bizi bir araya getirdi. Ben teşekkür ediyorum. Ramazan ayını böyle yaşamak ve bizden sonrakilere aktarmak açısından önemli görüyorum. Kocaeli’de kurumlar arasında bir bağ var. Umuyorum ki Kocaeli her geçen gün daha iyi bir noktaya taşınacak” diye konuştu.


Bu haber 1018 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ