17 Aralık 2018 Pazartesi 09:26
 
  • 5,378 TL

  • 6,084 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

KOTO HEYETİ BOSNA HERSEK’TEN VERİMLİ İŞBİRLİKLERİYLE DÖNDÜ

KOTO heyeti Bosna Hersek’ten verimli işbirlikleriyle döndü
27 Kasım 2017 Pazartesi 14:05

.

Bosna Hersek’e iş programıdüzenleyen Kocaeli Ticaret Odası, ülkeden verimli işbirlikleriyle döndü.Ülkedeki yatırım fırsatlarını yerinde inceleyen ve Una Sana Kantonu TicaretOdası ile protokol imzalayan KOTO heyeti, fuarlara Bosnalı işadamlarınınkatılımı başta olmak üzere ekonomik ve ticari alanlarda önemli işbirlikleriyapacak

 

Bosna Hersek ile mevcutyatırım ve ticaret hacmimizin daha da geliştirilmesi için Kasım ayı boyunca birçokönemli toplantı düzenleyen Kocaeli Ticaret Odası, ülkenin iş ve yatırımfırsatlarını yerinde görmek üzere bu kez Bosna Hersek’e iş programı gerçekleştirdi.Kocaeli Ticaret Odası’nın 22- 25 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşenBosna Hersek İş Programı oldukça verimli geçti.


TİCARET ODASI VE TİCARET MÜŞAVİRİYLE GÖRÜŞMELER

Kocaeli Ticaret OdasıBaşkanı Necmi Bulut, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Volkan Yılmaz, HüseyinGezer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Meclis Başkan Yardımcısı AlpKayalar, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Akif Şen, Hasan Kanca, Yusuf ZiyaUludüz, Cafer Kozluca, Meclis üyeleri; İbrahim Atalay, Bahattin Karaaslan, AvniArıcan, Fatih Ekinci, Fuat Berna, Mustafa Tırpan, Oktay Erişken, YusufErenkaya, Oda Genel Sekreteri Mert Anlıpak, Genel Sekreter Yardımcısı SezginÖzkarayel’in yer aldığı iş heyeti, ülkedeki programlarının ilk gününde BosnaHersek Federasyon Ticaret Odası ile yoğun katılımlı program gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkan Vekili EmirPaşic ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlanan KOTO heyeti, BosnaHersek’e yatırım fırsatları ile ilgili kapsamlı bilgi alırken, Kocaeli’ninyatırım fırsatları ile ilgili de detaylı bilgiler verdi. Karşılıklı sunumların akabindebirçok sektörde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Verimli geçengörüşmelerin ardından Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Ticaret Müşaviri SedatYıldız ile bir araya gelen KOTO heyeti, Türk yatırımcılarına ülkede sunulanfırsatlarla ilgili bilgi aldı.


KANTON BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞME VE SAHAZİYARETLERİ

Heyet,Bosna Hersek programının ikinci gününde de verimli görüşmeler yaptı. İlk olarakUna-Sana Kantonu Başbakanı Husein Rosic’in ev sahipliğinde, tarihi ve kültürbağlarımızın üst düzeyde olduğu Bosna Hersek Devlet Günüetkinliğine katılan heyet, Saraybosna şehitleri için anıta çelenk bıraktı.Heyet anma etkinliğinin akabinde Una-Sana Kantonu Başbakanı Husein Rosic’emakam ziyareti gerçekleştirdi. KOTO heyetini Una- Sana Kantonu’nda ağırlamaktanduyduğu memnuniyeti ifade eden Kanton Başbakanı Rosic, kanton hakkında kapsamlıbilgiler verdi. Program, kanton bölgesinde faaliyet gösteren Bosnalı işadamlarıylaikili iş görüşmeleriyle devam etti. KOTO heyeti, Bosna’daki Türk Firması SemetOtomotiv başta olmak üzere, Bosancar Kabin, Zah Metal ve Krupa Kabinefirmalarına işyeri ziyaretleri gerçekleştirdi. KOTO heyeti, ülkeninyatırımlarını ve yatırımcı tecrübelerini sahada görme fırsatı buldu. KOTOheyeti son ziyaretini ise Una- Sana Kantonu’nda faaliyet gösteren mesleklisesine gerçekleştirdi. Öğrencilerle bir araya gelen heyet, nitelikli araeleman yetiştirme müfredatı ile ilgili bilgi alarak, Özel KOTO AOSB Mesleki veTeknik Anadolu Lisesi’nin örnek uygulamaları hakkında bilgi sundu.


İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kocaeli Ticaret Odası, BosnaHersek’teki iş programının son gününde Türkiye Saraybosna Büyükelçisi HaldunKoç’un himayelerinde Una Sana Kantonu Ticaret Odası ile iş birliği protokolüimzaladı. Protokol kapsamında; Bosna Hersek ile Türkiye arasında ekonomik veticari ilişkilerin geliştirilmesinde üst düzey işbirliği yapılacak. KOTO adınaprotokolü imzalayan KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut ve Una Sana KantonuTicaret Odası Başkan Vekili Nihat Susnjar anlaşmanın her iki ülke için dehayırlı olmasını diledi.


BAŞKAN BULUT’TAN DEĞERLENDİRME


Bosna Hersek İş Programı’nıdeğerlendiren Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Bosna ile tarihi vekültürel bağlarımızı ticaretle sağlamlaştırmak adına gerçekleştirilenorganizasyonun çok verimli geçtiğini ifade ederek, “Bosna’nın yatırımcılara sunduğufırsatları yerinde görme fırsatı bulduk. Heyetimizden bazı işadamlarımız Bosnapazarına açılmak için somut görüşmeler gerçekleştirdiler. Bosnalı işadamlarınıİDEV fuarımız başta olmak üzere çeşitli organizasyonlarımızda ağırlayacağız.Okulumuzun eğitim modelini örnek olarak sunduk ve işbirliği yapabileceğimizhususları da kararlaştırdık. Çok verimli bir program oldu” dedi.


Bu haber 659 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ