18 Ağustos 2018 Cumartesi 01:43
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

KOTO MECLİSİ, EKONOMİ İÇİN TOPLANDI

KOTO meclisi, ekonomi için toplandı
30 Mayıs 2018 Çarşamba 11:49

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO), aylık olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

Haber Burcu NAZLI

Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, ‘Dünya ve Türkiye Ekonomisi’ ile ilgili meclis üyelerine bilgi aktardı.

Slayt sunumuyla meclis üyelerine ‘Seçime doğru Türkiye ekonomisi’nden bahseden Bayraktutan, ekonomide yaşanan işsizliğe, bütçe performansına, cari açık konularına ilişkin açıklamalarda bulunurken, döviz kuru gelişmelerinde de teknik analizin, temel analizin, küresel unsurların, politik gelişmelerin, jeopolitik unsurların önemli rolü olduğunu söyledi.


Meclis toplandı
Sunumun ardından meclis toplantısına geçildi. 4 maddeden oluşan gündem maddeleri, meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Gündemin ikinci maddesi olan Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi ile ilgili çalışmaları aktaran KOTO Başkanı Necmi Bulut, geçtiğimiz aylarda oda seçimlerde yaşanan sorunlardan bahsederek, “Gerçekleştirdiğimiz seçim döneminde her ne kadar kırgınlıklar da olduysa da, güzel bir seçim oldu. Yine odamız için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Birbirimizle uğraşırsak görevimizi yapamayız. Bizim 66 meclis üyesi olarak muhalefet addetmeden yapmasını rica ediyorum. Bize sokakta hep soruyorlar. Ayrıca resmi sayfamızda yer alan Komite çalışmalarımızda merak edenler olursa, meslek komitelerinin yaptıkları çalışmaları takip edebilir. Ayrıca Nefes Kredisi’yle ilgili de 60 milyon TL verilen desteği biz 100 milyon yaptık ve ticaret yapan 700 arkadaşımız bu krediden faydalandı” dedi.


Hesaplar incelendi

Gündemin üçünü maddesi olan Hesapları inceleme komisyonunun olan Nisan ayı mizanının incelediğini söyleyen Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Medet Aydın, “2018 yılı mizanında, Nisan ayı itibariyle bankalarda toplam 5.703.726.84 TL mevduat bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıl 2 milyon TL ile katkıda bulunduğumuz ve bu yıl tekrarı gerçekleşen Nefes Kredisi projesine aktarılan 3 milyon TL’de mevduatımızın içinde yer almaktadır. Odamızın Nisan ayı gelir ve giderlerini incelediğimizde 707.235.38TL gelirimiz, 742.142.46 TL giderimiz olduğu görülmektedir” dedi.Bu haber 330 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ