20 Haziran 2018 Çarşamba 21:46
 
  • 4,734 TL

  • 5,491 TL

  • 194,62 TL

  • 94.552

Öncekiler Sonrakiler

KOTO MECLİSİ, EKONOMİ İÇİN TOPLANDI

KOTO meclisi, ekonomi için toplandı
30 Mayıs 2018 Çarşamba 11:49

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO), aylık olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

Haber Burcu NAZLI

Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, ‘Dünya ve Türkiye Ekonomisi’ ile ilgili meclis üyelerine bilgi aktardı.

Slayt sunumuyla meclis üyelerine ‘Seçime doğru Türkiye ekonomisi’nden bahseden Bayraktutan, ekonomide yaşanan işsizliğe, bütçe performansına, cari açık konularına ilişkin açıklamalarda bulunurken, döviz kuru gelişmelerinde de teknik analizin, temel analizin, küresel unsurların, politik gelişmelerin, jeopolitik unsurların önemli rolü olduğunu söyledi.


Meclis toplandı
Sunumun ardından meclis toplantısına geçildi. 4 maddeden oluşan gündem maddeleri, meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Gündemin ikinci maddesi olan Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi ile ilgili çalışmaları aktaran KOTO Başkanı Necmi Bulut, geçtiğimiz aylarda oda seçimlerde yaşanan sorunlardan bahsederek, “Gerçekleştirdiğimiz seçim döneminde her ne kadar kırgınlıklar da olduysa da, güzel bir seçim oldu. Yine odamız için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Birbirimizle uğraşırsak görevimizi yapamayız. Bizim 66 meclis üyesi olarak muhalefet addetmeden yapmasını rica ediyorum. Bize sokakta hep soruyorlar. Ayrıca resmi sayfamızda yer alan Komite çalışmalarımızda merak edenler olursa, meslek komitelerinin yaptıkları çalışmaları takip edebilir. Ayrıca Nefes Kredisi’yle ilgili de 60 milyon TL verilen desteği biz 100 milyon yaptık ve ticaret yapan 700 arkadaşımız bu krediden faydalandı” dedi.


Hesaplar incelendi

Gündemin üçünü maddesi olan Hesapları inceleme komisyonunun olan Nisan ayı mizanının incelediğini söyleyen Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Medet Aydın, “2018 yılı mizanında, Nisan ayı itibariyle bankalarda toplam 5.703.726.84 TL mevduat bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıl 2 milyon TL ile katkıda bulunduğumuz ve bu yıl tekrarı gerçekleşen Nefes Kredisi projesine aktarılan 3 milyon TL’de mevduatımızın içinde yer almaktadır. Odamızın Nisan ayı gelir ve giderlerini incelediğimizde 707.235.38TL gelirimiz, 742.142.46 TL giderimiz olduğu görülmektedir” dedi.Bu haber 283 defa okundu

DİĞER HABERLER

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON BAŞVURU 31 TEMMUZ

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON BAŞVURU 31 TEMMUZ

.

KOTO’dan ‘İmar Barışı’ Semineri

KOTO’dan ‘İmar Barışı’ Semineri

.

Aksoy'dan iade-i ziyaret

Aksoy'dan iade-i ziyaret

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı ve yeni yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Ağaç katliamına dur demek için çalışıyorlar

Ağaç katliamına dur demek için çalışıyorlar

CHP Çevre ve Sağlık Komisyonu ve Tarım Orman İş Sendikası, Umuttepe’de yapılması planlanan evsel katı atık yakma tesisinin inşası için kesilecek 10 binden fazla ağacı kurtarmak doğrultusunda bir eylem planı hazırladı.

Kocaeli bayramda en çok konuşan 10 il arasında

Kocaeli bayramda en çok  konuşan 10 il arasında

Bayramı 17 bin terabayt data, 1.5 milyar dakika konuşma ve 680 milyon SMS ile kutladık

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET