14 Ağustos 2018 Salı 22:18
 
  • 6,369 TL

  • 7,232 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

KOÜ’de Öğretmenler Günü Kutlandı
25 Kasım 2017 Cumartesi 11:26

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Sever’in konuşmacı olarak yer aldığı “Çocuk Okur Büyük Düşünür” semineri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Seminere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Küçük, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Kişioğlu, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

 

“Öğretmenler Fedakar İnsanlardır”

Programın açılış konuşmalarında Prof. Dr. Ahmet Küçük, insan yetiştirmede ve toplumları geliştirmede en önemli mesleğin öğretmenlik olduğunu aktardı. Prof. Dr. Ahmet Küçük, “Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş bir ulus olmamız için eğitimin yaygınlaşması gerektiğine inanmış ve öğretmenlere büyük görevler düştüğünün bilincindeydi. Öğretmenler vatan sevgisini aşılayan, sorumluluk bilincini, iyiyi ve doğruyu öğreten fedakar insanlardır. Öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın bu güzel gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

“Öğretmenler bir nesli geleceğe hazırlar”

Prof. Dr. Elşen Veli ise “İçinde bulunduğumuz dünyada eğitimin önemi her zamankinden daha fazladır. Cumhuriyetimizin en önemli hedeflerinden biri muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır. Burada da en büyük sorumluklar öğretmenlere düşmektedir. Öğretmenler bir nesli geleceğe hazırlar. Atatürk bu durumu ise şu sözleriyle özetlemiştir;  “Öğretmenler Cumhuriyet sizden fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller ister.” Bende bu vesile ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım” dedi.

 

Çocuk Okur Büyük Düşünür

Konuşmaların ardından öğretmen adaylarına yönelik “Çocuk Okur Büyük Düşünür” adlı seminerini gerçekleştiren Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Sever, “Bir okul, içindeki öğretmenler kadar niteliklidir. Sorunlarını iletişimle çözebilen insanlar çağdaş insanlardır. Bizim bilgi ve becerilerle donatılacak çocuklara ihtiyacımız var bu yüzden çocukları doğdukları andan itibaren okur-yazar bireyler olarak saymalıyız” ifadelerini kullandı.

 

Seminer Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Prof. Dr. Nilgün Fığlalı’nın Prof. Dr. Sedat Sever’e çiçek ve hediye takdiminde bulunmasının ardından toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.
Bu haber 589 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ