18 Aralık 2017 Pazartesi 10:15
 
  • 3,858 TL

  • 4,542 TL

  • 156,27 TL

  • 109.330

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

KOÜ’de Öğretmenler Günü Kutlandı
25 Kasım 2017 Cumartesi 11:26

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından bugün Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Sever’in konuşmacı olarak yer aldığı “Çocuk Okur Büyük Düşünür” semineri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Seminere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Küçük, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Kişioğlu, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

 

“Öğretmenler Fedakar İnsanlardır”

Programın açılış konuşmalarında Prof. Dr. Ahmet Küçük, insan yetiştirmede ve toplumları geliştirmede en önemli mesleğin öğretmenlik olduğunu aktardı. Prof. Dr. Ahmet Küçük, “Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş bir ulus olmamız için eğitimin yaygınlaşması gerektiğine inanmış ve öğretmenlere büyük görevler düştüğünün bilincindeydi. Öğretmenler vatan sevgisini aşılayan, sorumluluk bilincini, iyiyi ve doğruyu öğreten fedakar insanlardır. Öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın bu güzel gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

“Öğretmenler bir nesli geleceğe hazırlar”

Prof. Dr. Elşen Veli ise “İçinde bulunduğumuz dünyada eğitimin önemi her zamankinden daha fazladır. Cumhuriyetimizin en önemli hedeflerinden biri muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır. Burada da en büyük sorumluklar öğretmenlere düşmektedir. Öğretmenler bir nesli geleceğe hazırlar. Atatürk bu durumu ise şu sözleriyle özetlemiştir;  “Öğretmenler Cumhuriyet sizden fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller ister.” Bende bu vesile ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım” dedi.

 

Çocuk Okur Büyük Düşünür

Konuşmaların ardından öğretmen adaylarına yönelik “Çocuk Okur Büyük Düşünür” adlı seminerini gerçekleştiren Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Sever, “Bir okul, içindeki öğretmenler kadar niteliklidir. Sorunlarını iletişimle çözebilen insanlar çağdaş insanlardır. Bizim bilgi ve becerilerle donatılacak çocuklara ihtiyacımız var bu yüzden çocukları doğdukları andan itibaren okur-yazar bireyler olarak saymalıyız” ifadelerini kullandı.

 

Seminer Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Prof. Dr. Nilgün Fığlalı’nın Prof. Dr. Sedat Sever’e çiçek ve hediye takdiminde bulunmasının ardından toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.
Bu haber 504 defa okundu

DİĞER HABERLER

Şemsiyeniz yanınızda bulunsuz

Şemsiyeniz yanınızda bulunsuz

.

GTÜ öğrencisinin Otonom İHA projesine TÜBİTAK Desteği

GTÜ öğrencisinin Otonom İHA projesine TÜBİTAK Desteği

GTÜ Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi Ahmet Alperen Bulut’ un “Otonom İnsansız Hava Aracı Projesi” TÜBİTAK 2209 – B programı tarafından desteklenecek.

Ünlü Hollywood yıldızı İzmit'te

Ünlü Hollywood yıldızı  İzmit'te

.

2018 YKS puan tercih tablosu açıklandı

2018 YKS puan tercih tablosu açıklandı

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET