16 Ağustos 2018 Perşembe 11:27
 
  • 5,846 TL

  • 6,660 TL

  • 224,85 TL

  • 89.579

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ'DE ‘'BEN DE VARIM'’ DEDİLER

KOÜ'de ‘'Ben de Varım'’ Dediler
19 Kasım 2017 Pazar 11:00

Kocaeli Üniversitesi'nde oyuncuları şizofreni tedavisi gören hastalardan oluşan 'Ben de Varım' tiyatro gösterisi sahnelendi.

Kocaeli Üniversitesi ve Sosyal Psikiyatri Derneği ortaklığında gerçekleştirilen 23. Sosyal Psikiyatri Kongresi ve 1. Ruhsal İyileştirim Kongresi kapsamında dün (17.11.2017) düzenlenen 'Ben de Varım' tiyatro gösterisine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı Hastalıkları ve Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldız, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Oyuncuların Performansı Büyük Beğeni Topladı
Aksaray Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Basri Köylü’nün şizofreni hastalarını topluma kazandırmak için kurduğu ve şizofreni hastalarının oynadığı tiyatro topluluğu tarafından gerçekleştirilen gösteride, oyuncuların performansı izleyicilerden büyük alkış aldı.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde şizofreni tedavisi gören hastalar stand up, skeç gibi alanlarda da  hünerlerini sergilerken, gösterinin son bölümünde sahneye çıkan izleyiciler oyuncularla birlikte dans etti. Gösteri ardından  Dr. Bahri Köylü’ye teşekkür belgesi ve plaket veren Prof. Dr. Mustafa Yıldız, gösteriye katılan herkese teşekkür etti.

"Hayata Tutunuyorlar, Hastalığı Yeniyorlar"

Psikiyatri Uzmanı Dr. Basri Köylü, “Ben de Varım” isimli projesi ile hastalarda gözle görülür iyileşmeler yaşandığını belirterek, toplumundan dışlanan hastaların tiyatro ile hayata tutunduklarını ve hastalıklarını yendiklerini kaydetti. Dr. Basri, “Biz toplumdan dışlanan hastaların yeniden topluma kazandırılabileceğini bugün burada gösterdik. Gösterimize katılan herkese, özellikle bizleri en iyi şekilde ağırlayan Kocaeli Üniversitesi yönetimine de teşekkür etmek istiyorum. Umarım gösteriye katılan herkese engelli bireylerinde topluma adapte olabileceğini hissettirmişizdir.” şeklinde konuştu. Haber: Fatih Osma (BHİ)
Bu haber 444 defa okundu

DİĞER HABERLER

Son dakika… Bedelli askerlik yapacak öğrencilere müjde

Son dakika… Bedelli askerlik yapacak öğrencilere müjde

YÖK bedelli askerlik yapacak öğrencilerin idari izinli sayılacağını ve öğrencilere mazeret sınavı hakkı verileceğini duyurdu

Ortak mesaj yayımladılar

Ortak mesaj yayımladılar

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve Meclis Başkanı Güngör Ayhan, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’uncu yıldönümü nedeniyle ortak mesaj yayımladı.

Geri sayım başladı

Geri sayım başladı

DGS 2018 sonuçları için geri sayım başladı, ÖSYM'den DGS sonuçları için gelecek haberler bekleniyor.

Kartepe bayrama hazır

Kartepe bayrama hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başiskele'de bayramlaşma ne zaman?

Başiskele'de bayramlaşma ne zaman?

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ