22 Nisan 2018 Pazar 04:06
 
  • 4,076 TL

  • 5,009 TL

  • 175,11 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ'DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

KOÜ'de Nevruz coşkuyla  kutlandı
22 Mart 2018 Perşembe 12:18

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler Nevruz Bayramı kapsamında bir araya gelerek Nevruz’u coşkuyla kutladı.

KOÜ Tarih Kulübü, KOÜ Türk Dünyası Kültürü ve Araştırmaları Kulübü, Balkan Kültür Evi ve KOÜ Kültür evi tarafından dün  Anadolu ve Orta Asya toplumlarında baharı ve dostluğu simgeleyen Nevruz Bayramı kutlaması yapıldı.
Kültür Evi bahçesinde yapılan Nevruz kutlamasına, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Tarı, Kocaeli İl Kültür Yardımcısı Ayhan Zeren, Tarih Bölüm Prof. Dr. İbrahim Şirin, akademisyenler ve çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı.
Kutlamada konuşan Prof. Dr. İbrahim Şirin, “Nevruz birlik ve beraberliği, dostluğu simgeler. Bu anlamda farklı coğrafyalardan gelen siz kıymetli öğrencilerimizle bir arada olmaktan çok mutluyuz, hepinize çok teşekkür ediyoruz. Birlikteliğimiz daim olsun.” açıklamasını yaparken İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Orhan ise “Burada birlikte olmamız çok önemli. Sınavlar öncesi siz değerli öğrencilere motivasyon sağlamak ve Türk’ün bayramını kutlamak amacıyla bu organizasyonu düzenledik.” dedi.

Uluslararası öğrenciler tarafından yoğun katılımın gerçekleştiği kutlamada davetlilere Özbek Pilavı ikram edildi. Yöresel şarkılarının çalındığı kutlamada öğrenciler gönüllerince eğlenerek vize sınavları öncesi moral buldu.

Bu haber 629 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKP'liler bu düğünde buluştu

AKP'liler bu düğünde buluştu

.

Vali'den 23 Nisan mesajı

Vali'den 23 Nisan mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

41 ülke 41 renk gösterisi büyüledi

 41 ülke 41 renk gösterisi büyüledi

Uluslararası Kocaeli 23 Nisan Çocuk Festivali 41 ülke çocuklarının sahnelediği birbirinden güzel yerel şovlarla devam etti.

Toyota Plaza rengarenk eğlence merkezine döndü

Toyota Plaza rengarenk eğlence merkezine döndü

“Dünya çocuklarla güzel”

Fikri Işık'tan çocuklara: Sizlere huzur, barış dolu bir dünya bırakamıyoruz

Fikri Işık'tan çocuklara: Sizlere huzur, barış dolu bir dünya bırakamıyoruz

.

Kitap kumbaraları,okullara kütaphane oldu

Kitap kumbaraları,okullara kütaphane oldu

Okuma Sanatı Kulübü'nün kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, 'Kütüphanesi olmayan okul kalmasın' sloganıyla kitap bağışı kampanyası düzenledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ