20 Temmuz 2018 Cuma 08:05
 
  • 4,826 TL

  • 5,625 TL

  • 189,39 TL

  • 93.003

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ'DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

KOÜ'de Nevruz coşkuyla  kutlandı
22 Mart 2018 Perşembe 12:18

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler Nevruz Bayramı kapsamında bir araya gelerek Nevruz’u coşkuyla kutladı.

KOÜ Tarih Kulübü, KOÜ Türk Dünyası Kültürü ve Araştırmaları Kulübü, Balkan Kültür Evi ve KOÜ Kültür evi tarafından dün  Anadolu ve Orta Asya toplumlarında baharı ve dostluğu simgeleyen Nevruz Bayramı kutlaması yapıldı.
Kültür Evi bahçesinde yapılan Nevruz kutlamasına, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Tarı, Kocaeli İl Kültür Yardımcısı Ayhan Zeren, Tarih Bölüm Prof. Dr. İbrahim Şirin, akademisyenler ve çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı.
Kutlamada konuşan Prof. Dr. İbrahim Şirin, “Nevruz birlik ve beraberliği, dostluğu simgeler. Bu anlamda farklı coğrafyalardan gelen siz kıymetli öğrencilerimizle bir arada olmaktan çok mutluyuz, hepinize çok teşekkür ediyoruz. Birlikteliğimiz daim olsun.” açıklamasını yaparken İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Orhan ise “Burada birlikte olmamız çok önemli. Sınavlar öncesi siz değerli öğrencilere motivasyon sağlamak ve Türk’ün bayramını kutlamak amacıyla bu organizasyonu düzenledik.” dedi.

Uluslararası öğrenciler tarafından yoğun katılımın gerçekleştiği kutlamada davetlilere Özbek Pilavı ikram edildi. Yöresel şarkılarının çalındığı kutlamada öğrenciler gönüllerince eğlenerek vize sınavları öncesi moral buldu.

Bu haber 687 defa okundu

DİĞER HABERLER

Paşa'da imar barışı anlatıldı

Paşa'da imar barışı anlatıldı

İzmit Belediyesi tarafından mahallelerde vatandaşlara imar barışı bilgilendirmesi yapılıyor

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

İzmit Belediyesi’nde afiş, broşür, davetiye ve kağıt afiş alım ihalesi yapıldı.

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Perşembe ve Cumartesi semt pazarlarının Doğu Kışla’ya yaptırılan kapalı pazar alanına taşınmasıyla ilgili olarak toplantı yapıldı.

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

.

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yapımı devam eden Plaj Yolu Tramvay hattını inceledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ