19 Eylül 2018 Çarşamba 20:41
 
  • 6,278 TL

  • 7,342 TL

  • 242,09 TL

  • 96.604

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ'DE NEVRUZ COŞKUYLA KUTLANDI

KOÜ'de Nevruz coşkuyla  kutlandı
22 Mart 2018 Perşembe 12:18

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler Nevruz Bayramı kapsamında bir araya gelerek Nevruz’u coşkuyla kutladı.

KOÜ Tarih Kulübü, KOÜ Türk Dünyası Kültürü ve Araştırmaları Kulübü, Balkan Kültür Evi ve KOÜ Kültür evi tarafından dün  Anadolu ve Orta Asya toplumlarında baharı ve dostluğu simgeleyen Nevruz Bayramı kutlaması yapıldı.
Kültür Evi bahçesinde yapılan Nevruz kutlamasına, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Tarı, Kocaeli İl Kültür Yardımcısı Ayhan Zeren, Tarih Bölüm Prof. Dr. İbrahim Şirin, akademisyenler ve çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı.
Kutlamada konuşan Prof. Dr. İbrahim Şirin, “Nevruz birlik ve beraberliği, dostluğu simgeler. Bu anlamda farklı coğrafyalardan gelen siz kıymetli öğrencilerimizle bir arada olmaktan çok mutluyuz, hepinize çok teşekkür ediyoruz. Birlikteliğimiz daim olsun.” açıklamasını yaparken İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Orhan ise “Burada birlikte olmamız çok önemli. Sınavlar öncesi siz değerli öğrencilere motivasyon sağlamak ve Türk’ün bayramını kutlamak amacıyla bu organizasyonu düzenledik.” dedi.

Uluslararası öğrenciler tarafından yoğun katılımın gerçekleştiği kutlamada davetlilere Özbek Pilavı ikram edildi. Yöresel şarkılarının çalındığı kutlamada öğrenciler gönüllerince eğlenerek vize sınavları öncesi moral buldu.

Bu haber 700 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gaziler günü kutlandı

Gaziler günü kutlandı

.

Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

 Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

.

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

Emek Partisi, 3. Havalimanı işçilerinin 24'ünün tutuklamasına dair açıklama yaptı.

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Karabaş Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti.

Dikkat!ALES başvuruları başladı

Dikkat!ALES başvuruları başladı

.

Konut satışları azaldı

Konut satışları azaldı

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü İllere göre Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2018 verilerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET