14 Ağustos 2018 Salı 19:13
 
  • 6,515 TL

  • 7,405 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye birincisi
22 Kasım 2017 Çarşamba 17:03

KOÜ Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Marmara Bölgesi’nin Öncüsü Konumunda.

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türk Diş Hekimliğini ileri ülkelerin oluşturduğu uluslararası platformlarda en saygın konumlara eriştirmek ve bilimsel gelişmeler ışığında bölgenin, çevre il ve ilçelerin ihtiyaçlarını dikkate alarak kaliteli sağlık hizmeti sunmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

 

 “KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi DUS’ta Türkiye Birincisi Oldu”

 

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS)’ta Türkiye çapında başarı elde ettiğini ifade eden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, “Yükseköğretim Kurumu geçen sene Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavında (DUS), Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin başarı sıralamasında birinci olduğunu, bu sene ise devlet üniversiteleri arasında ikinci olduğunu ilan etti. Elde edilen bu başarı Türkiye çapında bir başarıdır”

 

“Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, adını bu başarılarla duyurarak öğrenciler tarafından daha çok talep görmektedir. Bu başarıda emeği geçen tüm akademik personelimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Umuyorum ki önümüzdeki dönemlerde de öğrencilerimiz benzer başarılar elde ederek bizi gururlandırırlar” dedi.

 

“Hasta Yoğunluğumuz Öğrencilere Avantaj Sağlıyor”

 

KOÜ’nün Doğu Marmara Bölgesi’ne hitap eden bir diş hekimliği fakültesine sahip olduğunu kaydeden Prof. Dr. Özel, “Çevre illerden çok sayıda hastaya hizmet verdiğimiz için öğrenciler çeşitli vakalarla karşılaşıyor ve bu durum onların daha çabuk öğrenmelerini sağlıyor” diye konuştu.

 

“Ek Bina Projemizle Öğrencilere Daha Modern Ortamlarda Eğitim Vereceğiz”

 

Diş Hekimliği Fakültesi’nin artık belli bir doluluk seviyesine ulaştığını belirten Özel, “Öğrencilere daha iyi şartlarda eğitim verebilmek için fakültemize ek bir bina yapmayı düşünüyoruz. Eğitim bloğu olarak hizmet vermesini planladığımız bu bina, içinde bulunduracağı sosyal alanlar, kapalı otopark, derslikler, laboratuvarlar, kütüphane, yemekhane ve kafeteryalar sayesinde öğrencilerin hem sosyal hayatına katkıda bulunacak hem de fiziki olarak daha kaliteli alanlarda eğitim almalarını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“KOÜ’nün 25. Yılına Özel Sosyal Sorumluluk Projeleri Düzenleyeceğiz”

 

Sosyal sorumluluk projeleriyle Kocaeli Üniversitesi’nin 25. yılını dolu dolu yaşayacaklarını da söyleyen Özel, şöyle konuştu: “KOÜ’nün 25. yıl etkinlikleri kapsamında Kocaeli’de eğitim veren 25 okulu ziyaret ederek ağız ve diş sağlığı konularında lise öğrencilerini bilgilendirmek istiyoruz. Bunun yanında engelli rehabilitasyon merkezlerini ziyaret etmek, şehit aileleriyle bir araya gelip hem onların acılarına ortak olmak hem de fakültemizin kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu onlarla paylaşmak istiyoruz.”
Bu haber 557 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ