14 Ağustos 2018 Salı 16:32
 
  • 6,506 TL

  • 7,417 TL

  • 243,57 TL

  • 93.483

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ TIP'TA BİR İLK DAHA!

KOÜ TIP'ta  bir ilk daha!
05 Şubat 2018 Pazartesi 16:32

Türkiye’deki İlk Kadavra Kursları KOÜ’de Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu'nda, 3-4 Şubat tarihlerinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından Türkiye’de ilk defa kadavra kursları düzenlendi.

“Meme Endokrin Cerrahisi Kadavra” ve “Gastrointestinal Cerrahi Kadavra” kurslarına Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Prof. Dr. Ömer Alabaz ile Türkiye’nin dört bir yanından hekimler katıldı.

“Türk Cerrahisinde Yeni Ufuklar Açacak”
Kursun açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Zafer Cantürk, "Türk Cerrahi Derneği'nin ilk organizasyonunun Kocaeli'nde gerçekleştirmesinin onurunu yaşıyoruz. Bu kurs, cerrah arkadaşlarımıza oldukça katkı sağlayacak düzeyde. Değerli eğitimci hocalarımızın sunumları sayesinde, Türk cerrahisinde yeni ufuklara yelken açacağız. Amacımız; cerrah arkadaşlarımıza kadavra üzerinden bir cerrahın bilmesi gereken anatomik detayları, ameliyat esnasında karşılaşacak zorlukları paylaşıp eğitim sağlamak. Kursumuzda, Türk Cerrahi Derneği tarafından yurtdışından getirilen kadavraları kullanıyoruz. Gerekli saygı sınırları çerçevesinde kullandığımız kadavraları, işlem sonrası defnedeceğiz." şeklinde konuştu.

Kadavra Üzerinde Uygulamalı Eğitim
Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Prof. Dr. Ömer Alabaz, "İlk kadavra kursumuzu Zafer Hoca'mın başkanlığında yapmaktan gurur duyuyorum. Türk Cerrahi Derneği tarafından oldukça pahalı olan kadavrayı, eğitimde sınır olmaması adına alıp kullanmış bulunmaktayız." dedi. Prof. Dr. Zafer Utkan ise kursların hayırlı ve faydalı olmasını dileyerek birçok değerli hekimi Kocaeli Üniversitesinde ağırlamaktan gurur duyduklarını ifade etti.

İki gün boyunca devam eden kurslarda “Özefagus ve Mide”, “Pankreas ve Safra Yolları”, “Karaciğer”, “Kolon-Rekrum ve Anal Kanal”, “Baş Boyun Anatomisi”, “Meme ve Aksilla Anatomisi” başlıklarında verilen teorik eğitimlerin ardından, kadavra üzerinde uygulamalı anlatım gerçekleştirildi.

Kursun sonunda KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk tarafından katılımcılara katılım belgesi, konuşmacılara ise teşekkür belgesi verildi.Bu haber 465 defa okundu

DİĞER HABERLER

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

Gölcük Belediyesi 17 Ağustos Deprem şehitlerini anma programı 16-17 Ağustos tarihlerinde Kavaklı sahilinde ve şehitliklerde yapılacak programlar ile gerçekleştirilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ